Filtr

Zdolni przyrodnicy


Dnia 23 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Warszawskim Konkursie Przyrodniczym „Cztery pory roku w przyrodzie- Zima w przyrodzie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7PP AK „Garłuch” w Warszawie. Szkołę reprezentowali: Jan Franciszek Grabowski i Jan Kośnik z klasy IIa oraz Maria Łojek z klasy IIb.
Konkurs obejmował 9 stanowisk, na których uczniowie mieli do wykonania w grupach zadanie teoretyczne lub praktyczne. Tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące zwierząt leśnych (tropy i cechy charakterystyczne zwierząt leśnych), ptaków zimujących, odlatujących do ciepłych krajów i przylatujących do Polski, pomoc zwierzętom zimą, rozpoznawanie zimowych zjawisk atmosferycznych oraz obliczanie wieku drzewa. Za każde wykonane zadanie uczniowie otrzymywali punkty, które zostały podsumowane na mecie.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Dzięki bardzo dużej wiedzy przyrodniczej i świetnej współpracy w grupie, nasi uczniowie zajęli III miejsce. Otrzymali piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe w formie voucherów.
Gratulujemy tak wysokiego wyniku.

Katarzyna Chilicka
Ewelina Tuka

Adopcja szkoły w Afryce

Nasz Szkolny Klub Wolontariusza  przyłączył się do programu: „ADOPCJA SZKOŁY” organizowanego przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” .Organizacja współpracuje z dwiema placówkami prowadzonymi przez polskich misjonarzy w Kamerunie i w  Republice Środkowej Afryki.

POZNAJCIE SZKOŁĘ KTÓRĄ ADOPTOWALIŚMY:

Szkoła w Abong – Mbang (Kamerun)

Szkoła prowadzona jest przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Dzięki regularnym zajęciom podopieczni mają szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz kształtują pozytywne postawy społeczne.

Niestety brakuje zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych. Edukacji dzieci nie sprzyja również ciężka sytuacja finansowa ich rodzin. Darmowy posiłek zjedzony w szkole jest często jedynym jaki spożywają w ciągu całego dnia.

Dzięki akcji „Adoptuj Szkołę” możemy realnie przyczynić się do walki z
analfabetyzmem. Brak nawet podstawowego wykształcenia wciąż jest bowiem sporym problemem w krajach trzeciego świata - podkreśla Justyna Janiec-Palczewska z „Redemptoris Missio”

Cieszymy się, że potrafimy pokazać uczniom z Abong, że nie są sami.

Szkolny Klub Wolontariusza

Wycieczka do Łomży

15 lutego uczniowie z klas IVa, IVb, VIa, VIc i VIIb wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Łomży. Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie ,,Helios”, w którym obejrzeliśmy film „Cudowny chłopak 2”. Uczniowie podczas seansu mieli możliwość poznania poruszającej historii o przyjaźni, miłości w trudnych wojennych czasach. Następnie udaliśmy się do kręgielni, gdzie uczniowie bawili się wyśmienicie, a niektórzy nawet wykazali się niezłymi predyspozycjami do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Opiekunowie

Dzień Patrona Szkoły

To szczególny dzień dla naszej społeczności szkolnej, gdyż obchodzimy urodziny Mikołaja Kopernika- naszego patrona, z tej okazji klasy czwarte pod opieką wychowawców przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą dokonania tego, niezwykle utalentowanego, uczonego.
W krótkiej scence teatralnej uczniowie zaprezentowali jak wygląda Układ Słoneczny i scharakteryzowali poszczególne planety. Nie zabrakło także postaci samego Kopernika, który trzymając w ręku astrolabium, uważnie wszystko obserwował. Przedstawienie ilustrowały piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, a powagi dopełnił udział pocztu sztandarowego. Natomiast stronę wizualną akademii ilustrowała dekoracja tematycznie związana z osiągnięciem naszego rodaka, który: "Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię".
Na zakończenie pan dyrektor Marek Skierczyński krótko przybliżył informację o dwóch ważnych dziełach autorstwa astronoma: "O obrotach ciał niebieskich" oraz "Traktacie o monetach", których treści są aktualne współcześnie. Obchodom towarzyszył słodki akcent - cukierki od solenizanta, którymi częstowały uczennice klasy IV.

Wychowawcy klas IV

Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza rodziców na konferencje

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do udziału w konferencji: Nie bądź obojętny… - o zdrowiu psychicznym i kryzysach emocjonalnych raz jeszcze, która odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie i on-line)
w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9, w dniu 22 lutego 2024 r. w godzinach 10.00 – 15.00.

Udział w konferencji:
- stacjonarnie – w siedzibie MSCDN – rejestracja pod adresem:

Pełna treść pisma

 

Konkurs matematyczny

Nasz patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego 2024 r. w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi.  Wszyscy wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli prezentację o słynnym astronomie. Następnie dzieci przypomniały sobie słowa szkolnego hymnu. Kolejnym wydarzeniem były  zajęcia plastyczne, na których uczniowie z klas I-III wykonywały portrety naszego patrona. Dzieci z oddziałów przedszkolnych utrwalały wizerunek Mikołaja Kopernika malując różne kolorowanki. Wszystkie prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie.

Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska

 

MEN - zaproszenie na konferencję "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania"

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Badań Edukacyjnych serdecznie zapraszają 28 lutego 2024 r. do udziału on-line w konferencji otwierającej projekt pozakonkursowy realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych pn.: Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży..
Konferencja jest realizowana pod tytułem: „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania”, by podkreślić jeden z priorytetów projektu, jakim jest wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży.
Celem wydarzenia, oprócz przekazania najważniejszych informacji dotyczących projektu, będzie identyfikacja kluczowych działań, które powinny zostać podjęte w obszarze wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, w tym sposobów ich realizacji we współpracy międzyinstytucjonalnej oraz międzysektorowej.
Chcemy, aby konferencja była okazją do poznania i połączenia różnych perspektyw i doświadczeń, tak, by stały się one fundamentem dla wypracowania skutecznych rozwiązań na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Osoby uczestniczące w konferencji będą mogły podzielić się opiniami na czacie.
Zapraszamy do udziału on-line w konferencji pod linkiem:

Program konferencji

Z wyrazami szacunku
Elżbieta Neroj
Dyrektor Departamentu Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 

Logopedyczny Tłusty Czwartek

To najmilszy dzień, w którym możemy bezkarnie zajadać te pyszności. Na zajęciach logopedycznych również królowały pączki i to przez cały tydzień! Dzieci dopasowywały połówki pączków do siebie, segregowały według wspólnych cech, sprawdzały pod światło czym nadziane są nasze smakołyki, a także kodowały, co bardzo lubą. Ponadto przeliczały w zakresie 10 i dopasowywały do łakomczuchów ilość zjedzonych pączków.  Dzieciaki uwielbiają takie tematyczne zajęcia i różne rodzaje aktywności, które usprawniają motorykę małą, bo: ,,Sprawna ręka, to sprawna buzia”!

Ewa Lubiak, Żanetta Korczakowska

Europejski Dzień Numeru Alarmowego

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat jednolitego unijnego numeru alarmowego 112 oraz uznanie pracy wszystkich osób, które wnoszą wkład do służb ratunkowych. Z tej okazji policjanci z Posterunku Policji w Goworowie przeprowadzili w naszej szkole pogadankę o potrzebie  stosowania najnowszych technologii, które mogą znacznie poprawić komunikację,  zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wszystkich ludzi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i wypowiadały się o sposobach udzielania pomocy. Uzupełniając kolorowanki przypomniały sobie numery alarmowe do służb ratunkowych w Polsce.

                                                                                              Barbara Rutkowska

Logopedyczne Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki

Święto zakochanych obchodzono również  w sali logopedycznej z serduszkowymi  ćwiczeniami aparatu artykulacyjnego. Panie logopedki miały serduszkowe okulary, które wzbudziły wielką radość u dzieci.

Zajęciom towarzyszył zakochany miś. ,,Pomagał’’ wykonywać  zadania, podczas których  uczniowie ćwiczyły różne umiejętności grafomotoryczne , operacje matematyczne i kodowanie. Rozpoznawały i nazywały emocje, jakie wyrażały serduszkowce buzie. Starsze dzieci tworzyły słowa z rozsypanki wyrazowej, układały sudoku i wykonywały walentynki. Na zakończenie każdy  otrzymał  lizaka w kształcie serca!

Ewa Lubiak, Żanetta Korczakowska

Walentynkowe życzenia od Koła Młodych Chemików

X Powiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

X Powiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt został rozegrany 10 lutego 2024 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród dziewcząt oraz integracja zawodniczek z powiatu ostrołęckiego oraz powiatów sąsiednich. Ideą turnieju było również krzewienie sportowej rywalizacji w duchu „ fair play”. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny: SP Wąsewo, SP Czerwin, SP Borawe, SP Goworowo. Wszystkich gości , zawodniczki i trenerów przywitała Pani Barbara Grabowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie oraz Pan Piotr Kosiorek – Wójt Gminy Goworowo jak również Pan Antoni Mulawka – Radny Powiatu Ostrołęckiego. Sędzią głównym zawodów był Pan Tomasz Lubiak- trener KS Orz Goworowo, który przedstawił zasady gry. Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej walki. Dziewczęta wykazały się ogromnym poświęceniem i walecznością.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Borawe
II miejsce – SP Czerwin
III miejsce – SP Wąsewo
IV miejsce – SP Goworowo

Najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Kupis z SP Borawe, zaś najlepszą bramkarką okazała się Julia Rurka z SP Goworowo. Zwycięzcy i laureaci nagród otrzymali puchary, medale, dyplomy i statuetki oraz nagrody rzeczowe, które odebrali z rąk Wójta Gminy Goworowo – Pana Piotra Kosiorka, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Goworowie – Pana Marka Skierczyńskiego oraz Radnego Powiatu Ostrołęckiego– Pana Antoniego Mulawki.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatu Ostrołęckiego, Wójt Gminy Goworowo, Państwo Beata i Jacek Romanowscy, Pani Anna Dobkowska oraz Pan Marcin Romanowski. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do rozwijania pasji. Opiekunom drużyn za zaangażowanie i przybycie na turniej. Dziękują również bardzo Panu Januszowi Frydrykowi za udostępnienie hali sportowej oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki.
Organizatorzy:
SP Goworowo, UKS TROPS, GOKSiR Goworowo

Ciekawe doświadczenia chemiczne

Koło Młodych Chemików z Kopernika zgłębia wiedzę chemiczną, zarówno poprzez utrwalanie materiału z lekcji, jak i realizację zagadnień wykraczających. Praktyczne doświadczenia, takie jak zatapianie roślin w żywicy epoksydowej, tworzenie kolumn gęstości, zabawy wskaźnikami chemicznymi, wykonywanie potraw kuchni molekularnej, luminescencja i wiele innych, stanowią najbardziej fascynującą część spotkań. Już niedługo odbędą się zajęcia dla prawdziwych fanów zagadek kryminalnych. Szczegóły wkrótce.

Opiekun koła: Joanna Janowska-Milczarek

 

Kulinaria łączą pokolenia

Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia sympatycznym Seniorkom z klubu "Jesienne Kwiaty", które przekazały bezcenną wiedzę robienia oponek uczniom z kół zdrowego żywienia. To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie.

Opiekunowie koła

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w naszej szkole

Tuż przed feriami w dniach 11 i 12 stycznia w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównymi atrakcjami tych dni była sprzedaż maskotek, gier, puzzli oraz książek przekazanych przez nauczycieli i uczniów. Były misie, koty, psy, a nawet egzotyczne zwierzęta. Wszystkie maskotki, puzzle czekały na nowych właścicieli, a dochód ze sprzedaży został przekazany na WOŚP. Ogromną popularnością cieszyły się pyszne gofry, których zapach roznosił się po szkole i zachęcał do skosztowania i zakupu, a tym samym wsparcia szczytnego celu.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać 1985,53 zł.
Całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i hojne serce.

Szkolny Klub Wolontariusza

Zimowisko

Czuwaj
Minął tydzień naszego zimowiska. Nadszedł czas na wspomnień czar! A zatem, co się działo podczas tych wspaniałych dni spędzonych razem ?
W niedzielę wszyscy spotkaliśmy się rano, aby udać się do kościoła, bo gdzież harcerstwo bez Boga? Prawda?! Po Mszy Świętej pojechaliśmy do Warszawy. Tam miło spędziliśmy czas skacząc na trampolinach i w kinie na filmie „Wyfrunięci”! Wieczorem wszyscy wróciliśmy do szkoły i resztę tego dnia spędziliśmy odpoczywając.
Następny dzień rozpoczęliśmy zaprawą poranną , dalej zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na zajęcia związane z prawem harcerskim oraz zuchowym. Było to ciekawie połączone
z kalamburami, każdy zastęp przedstawił po kilka praw w zabawny, ale za to bardzo pouczający sposób. Później zjedliśmy obiad, a po południu przyjechała mama jednej z naszych harcerek
i poprowadziła warsztaty artystyczne, na których każdy zrobił lampion, który przydał się nam podczas wieczornego świeczkowiska. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce, za przeprowadzone zajęcia. Na kolację zjedliśmy pyszną pizzę , a tuż po niej rozpoczęliśmy świeczkowisko, na które przyjechał komendant naszego hufca. Podczas gawędy słusznie zauważyliśmy, że dzięki nam to wszystko się toczy i działa tak jak należy. Był to wspaniały wieczór, pełen wzajemnej wdzięczności i radości z tego, że możemy razem spędzać czas. Po świeczkowisku, poszliśmy spać. W nocy kilkoro z naszych harcerzy miało przyrzeczenie harcerskie. Serdeczne gratulacje!!!
Ostatni dzień, czyli wtorek upłynął nam na zabawach w śniegu, bo zimowa aura dała nam taką możliwość, a my lubimy harce i wykorzystaliśmy to jak najlepiej! Po południu zjedliśmy obiad i wszyscy zaczęliśmy sprzątać i rozjeżdżać się do domów.
Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do stworzenia i spędzenia razem tego pięknego czasu!
„Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza!”

Harcerze i zuchy

Choinka

13 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, abyśmy mogli przywitać ferie tanecznym krokiem. Dzieci młodszych klas 0-3, bawiły się w godzinach od 12 do 15, natomiast klasy starsze od godziny 16 do 20.
Szkolny Samorząd Uczniowski pięknie udekorował salę gimnastyczną oraz zorganizował sklepik, w którym mogliśmy kupić przekąski oraz coś do picia.
DJ zadbał o to, by muzyka przypadła wszystkim do gustu i nikt nie podpierał ścian.
Najbardziej na dyskotece spodobała się ,,belgijka”. Tańczyliśmy ja kilka razy i zdecydowanie porwała najwięcej osób do wspólnej zabawy. W skrócie - impreza była fenomenalna i nie możemy się doczekać kolejnej.

Łucja Niegowska kl.6b (członek SU)

Dzień Babci i Dziadka w filii w Szczawinie

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają babcie i dziadkowie. To oni każdego dnia myślą i troszczą się o swoje wnuki. Potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach wnucząt.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, tak wiele im zawdzięczamy, dlatego postanowiliśmy w sposób szczególny uczcić dzień, w którym obchodzą swoje święto.
2 lutego 2024 roku uczniowie oraz przedszkolaki w Filii w Szczawinie przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo licznie przybyłych gości powitała Pani Kierownik Barbara Rutkowska, a mali artyści z przejęciem prezentowali przygotowany program. W drugiej części uroczystości goście wysłuchali koncertu przygotowanego przez poszczególne grupy i klasy pod kierunkiem wychowawców.
Następnie Pani Kierownik Barbara Rutkowska zaprosiła gości do udziału w przygotowanych konkursach, np.: ”Kwaśna minka”, ”Rzut do kosza”, ”Wyścigi samochodowe”. Ochotnicy, którzy przystąpili do udziału w konkurencjach wykazali się silną wolą, opanowaniem, zręcznością, szybkością, sprytem oraz humorem. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni zasłużoną burzą oklasków.
W dalszej części uroczystości goście wysłuchali wielu czułych słów skierowanych pod ich adresem oraz gromkiego “Sto lat” odśpiewanego przez całą naszą szkolną społeczność.
Na zakończenie Pani Kierownik w ciepłych słowach podziękowała gościom za przybycie, a uczniom i wychowawcom za przygotowany program. Gratulowała Babciom i Dziadkom wspaniałych wnucząt, a wnuczętom wspaniałych Babć i Dziadków. Życzyła wielu szczęśliwych lat w zdrowiu oraz pogody ducha. Wnuczęta wręczyły swoim najbliższym przygotowane upominki i złożyły indywidualne życzenia. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Wychowawcy

Dzień Kubusia Puchatka


11 stycznia 2024 roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Uczniowie z klas młodszych, którzy tego dnia przebywali w świetlicy zostali zapoznani z historią Kubusia Puchatka, a także obejrzeli różne książki o misiu i jego przyjaciołach. Nie obyło się bez wspólnego czytania wybranej przez dzieci lektury i malowania kolorowanek, których głównym bohaterem był znany nam wszystkim miś w czerwonej koszulce.
Chętni uczniowie mogli również wypożyczyć do domu książki na czas ferii zimowych, aby móc poznać inne przygody przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

A. Podleś, E. Skrzecz-Witkowska

Zebranie śródroczne

Zebranie śródroczne z rodzicami w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie:

 8 lutego 2024 r. (czwartek):

15.30 – 0-3 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach;

Przydział sal oddziały "0" - 3

16.15 – spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej;

17.00 – 4-8 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach;

Przydział sal oddziały 4 - 8

17.45 – zebranie Rady Rodziców.

Pozostali nauczyciele będą oczekiwać na rodziców w pokoju nauczycielskim, pedagog i psycholog w gabinecie na II piętrze (nowy budynek), nauczyciele logopedzi w gabinecie obok pracowni komputerowej (nad stołówką), nauczyciele zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w gabinecie terapii pedagogicznej (sala nr 24 – stary budynek) w godzinach 15.00-17.00.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!!!
Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły Podstawowej
Mikołaja Kopernika w Goworowie
mgr Barbara Marianna Grabowska

 

 

Podziękowanie

DZIĘKUJEMY

wszystkim, którzy razem z nami, podczas ostatkowej dyskoteki walentynkowej, zakończyli tegoroczny okres karnawału. Jesteśmy wdzięczni również za Waszą obecność i wsparcie działań szkoły podczas wszystkich zabaw, które zorganizowaliśmy. Każda z nich była wspaniała dzięki Wam, bo zechcieliście przyjść i wspólnie się pobawić. Powoli realizują się nasze założone cele, a jednym z nich – takim, który nam, organizatorom, sprawia największą radość, jest zadowolenie i integracja naszej społeczności. Raz jeszcze, z całego serca, za Wasze otwarte serca,

DZIĘKUJEMY

PS. Teraz zrobimy dłuższą przerwę, ale już na wiosnę zapraszamy na kolejną zabawę. Tym razem – przy sprzyjających warunkach pogodowych – na świeżym powietrzu. O szczegółach będziemy informować. Do zobaczenia wkrótce.

Komitet organizacyjny obchodów 50-lecia nadania imienia Mikołaja Kopernika
Szkole Podstawowej w Goworowie

"Zimowe krajobrazy"


10 lutego 2023r odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Zimowe krajobrazy” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie.
Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, inspirowanej aktualną porą roku. Uczestnicy wykazali się umiejętnością wykorzystania i zastosowania różnych technik plastycznych. Komisja miała problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ prace były bardzo ciekawe i twórcze, każda miała w sobie coś pięknego i oryginalnego.
Jury, jako kryterium oceny wzięło pod uwagę: pomysłowość, zgodność z tematem oraz walory artystyczne pracy. Spośród 44 prac komisja wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych:

3-latki
I miejsce – Aleksandra Drabot
II miejsce – Maja Zaręba

4-latki
I miejsce – Dorota Pazik
II miejsce – Zofia Plata
II miejsce – Julian Strzeszewski

5-latki
I miejsce – Maja Brzozowska
II miejsce – Hanna Kośnik
III miejsce – Maciej Kuśmierczyk

Wyróżnienia:
Maria Plata, Filip Dumała, Aleksander Szewczyk, Oliwia Zych, Oliwia Drabot, Dagmara Julia Zygmunt, Gabriela Aleksandrowicz.

Zwycięzcom gratulujemy!Pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie dostały pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczestnikom, rodzicom i nauczycielom.

Organizatorzy: Katarzyna Gałązka, Barbara Rutkowska

 

Mikołaj Kopernik rozsławił Toruń i Polskę


Czwartek, 9 lutego 2023 r.

Dzisiejszy dzień w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Wszyscy wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli prezentację o słynnym astronomie. Następnie dzieci wzbogaciły wiedzę o planetach słuchając piosenki pt. „W Układzie Słonecznym”. Potem z przyjemnością obejrzały piernikową legendę „ O Piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Teraz już wiedzą skąd wzięła się nazwa toruńskich pierników – „Katarzynki”. Kolejnym wydarzeniem były zajęcia plastyczne, na których uczniowie wycinając papierowe pierniczki dowiedzieli się, jak powstał ich kształt. A jaki smak mają Katarzynki wszyscy przekonali się podczas degustacji.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Kierownik filii – Barbara Rutkowska

VIII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców

6 lutego 2023 r.  został rozegrany VIII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród młodzieży oraz integracja zawodników z powiatu ostrołęckiego. Ideą turnieju było również krzewienie sportowej rywalizacji w duchu „fair play”.
Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn: SP Wąsewo, SP Różan, SP Baranowo, SP Czerwin, SP Goworowo I, SP Goworowo II. Wszystkich gości, zawodników i trenerów przywitała Pani Barbara Grabowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Sekretarz Gminy Goworowo – Pan Antoni Mulawka.
Sędzią głównym zawodów był Pan Michał Niechoda, który przeprowadził losowanie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
Grupa A                            Grupa B
1. SP Różan                      1. SP Czerwin
2. SP Wąsewo                   2. SP Goworowo I
3. Goworowo II                 3. SP Baranowo
Po rozegranych meczach w grupach, do półfinału awansowały cztery drużyny. Z grupy A - SP Różan i SP Goworowo II, natomiast z grupy B – SP Baranowo i SP Goworowo I.
Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej walki. Młodzi piłkarze wykazali się ogromnym poświęceniem i walecznością.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Goworowo I
II miejsce – SP Goworowo II
III miejsce – SP Baranowo
IV miejsce – SP Różan
V miejsce – SP Czerwin
VI miejsce – SP Wąsewo

160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego na polanie leśnej w Durlasach odbyła się uroczystość upamiętniająca ten niezwykle ważny moment w historii  naszej Ojczyzny.
Harcerze z 7GDH „Zorza” i zuchy z 6 GGZ „Szmaragdowe Liski” wzięli udział w tym wydarzeniu w niedzielne popołudnie, 22 stycznia 2023 r. na polanie leśnej. Odbyła się Msza polowa w intencji Powstańców. Po Mszy nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej i odegranie Hymnu, a następnie Apel Pamięci i oddanie salwy honorowej. Na koniec złożono wieńce przed obeliskiem upamiętniającym wachmistrza Władysława Małkowskiego.

Po części oficjalnej na zebranych czekał gorący żołnierski poczęstunek.

Drużynowa

W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale!

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Filii w Szczawinie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się 28 stycznia.

Tego dnia korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, gdyż zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany  balonami, wstążkami oraz rozświetlony kolorowymi światełkami zachęcał do wesołej zabawy. Na balu o godzinie 14.00 pojawiły się dzieci w różnych strojach. Były wróżki, księżniczki, smoki, motyle, biedronki i  pszczółki. Przybył też Czerwony Kapturek, dwóch policjantów i żołnierz w czerwonym berecie.

Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody,  tańce w parach , konkursy, no i oczywiście  bal kotylionowy. Wszyscy miło spędzali popołudnie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, nauczycielom, jak i rodzicom.

Życzę miłego odpoczynku w czasie zbliżających się ferii zimowych!

Barbara Rutkowska

Druga zbiórka świec

Dziękujemy za ponowne zaangażowanie w zbiórce świec, wkładów do zniczy oraz ogarków. Szczególne podziękowania składamy Państwu Hannie i Zdzisławowi Dzbeńskim za przekazanie dużej ilości woskowych wkładów. Może tym małym gestem ogrzejemy serca ukraińskich żołnierzy, którzy już od roku walczą w obronie ojczyzny.

Szkolny Klub Wolontariusza

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

1 marca 2022 r. (wtorek), społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie organizuje uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Gminy Goworowo oraz wszystkich zainteresowanych do włączenia się w obchody tego święta, jakże wymownego w obliczu aktualnych wydarzeń, które dzieją się tuż poza granicami naszego kraju.

Dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Barbara Grabowska

2021 – Rokiem Stanisława Lema


Dnia 6 grudnia 21 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczno – literacki pod hasłem „Komiksowa Cyberiada Pana Lema. Myślą i czynem do gwiazd”. Dwaj uczniowie klasy V a: Aleksander Lendzioszek i Bartosz Zięba wzięli udział w tym konkursie. Za swój pomysł o penetracji kosmosu zostali nagrodzeni dyplomem i książką. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ich nagrody są dowodem na to, że warto brać udział w konkursach.

Agnieszka Kosiorek

Światowy Dzień Kota w filii w Szczawinie


17 lutego 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień Kota". Dzieci oglądały film edukacyjny pod tytułem "Kot". Poznały rasy kotów, historię kota domowego a także dowiedziały się jakie te zwierzęta mają zmysły i do czego je wykorzystują.
Ogromnym zainteresowaniem wśród zebranych cieszył się pokaz akcesoriów dla naszych milusińskich. Dzieci mogły zobaczyć m. in.: różne obroże, smycz, drapak, kuwetę, żwirek bentonitowy i silikonowy, transporter, zabawki, miski, płyn do pielęgnacji zębów, szczotkę do wyczesywania sierści oraz karmy mokre i suche.
Po pokazie uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat kotów występujących w bajkach i filmach oglądając plansze z tymi postaciami. Następnie wszyscy wykonywali prace plastyczne, których głównym bohaterem był właśnie kot.
Dzień zakończył się wspólną zabawą przy piosence "Uciekaj myszko do dziury" oraz wręczeniem dyplomów za udział w zajęciach z okazji "Światowego Dnia Kota".

Agnieszka Podleś

Rozmowy o Mikołaju Koperniku - patronie naszej szkoły


Piątek, 18 lutego 2022 r.

Dzień Patrona Szkoły w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Wszyscy zebrani zaśpiewali hymnu szkoły „Cały świat się pomylił”. Następnie uczniowie wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli ilustracje, zdjęcia i albumy o słynnym astronomie.
Kolejnym wydarzeniem były warsztaty plastyczne. Przedszkolaki kolorowały portrety patrona szkoły, sześciolatki i uczniowie z klas I – III wykonywały prace plastyczno-techniczne „Mój globus”.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - w Filii w Szczawinie


Internet to wynalazek naszych czasów. Czegóż tam nie ma! Musimy jednak pamiętać o tym, że przy takim bogactwie zasobów trafić możemy zarówno na rzeczy wartościowe, jak i niebezpieczne.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego postanowił przypomnieć dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie o zasadach korzystania z Internetu. Tuż przed feriami odbyła się krótka pogadanka na ten temat.
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu został także ogłoszony szkolny konkurs plastyczny na plakat rodzinny pod hasłem: "Strażnik Internetu". Dzieci z klas 0-III wspólnie ze swoimi rodzicami wykonały piękne prace, na których znalazły się rady dla użytkowników sieci. Spośród dostarczonych prac komisja wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce: Laura Bednarczyk – kl. I
II miejsce: Antoni Pazik – kl. "0"
III miejsce: Aleksandra Rabuczewska – kl. III
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 14 lutego 2022 roku.

Agnieszka Podleś

Obchody Dnia Patrona Szkoły

Rekrutacja 2022/2023 - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie informuje, że od 21.02.2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2022/2023. Prosimy o zapoznanie się z terminami oraz kryteriami postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

KONTYNUACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Rodzice dzieci przyjętych do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego od dnia 14.02.2022 r. do dnia 18.02.2022 r.
Wzór deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

TERMINY PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola i oddziałów przedszkolnych

KRYTERIA REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
na podstawie art.131 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz.1082)


1. Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy.

Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w ust. 1, niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formie wychowania przedszkolnego, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

3. Kryteria, o których mowa w ust. 2, mają jednakową wartość.

4. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole, oddział przedszkolny w danej publicznej szkole podstawowej albo dana publiczna inna forma wychowania przedszkolnego nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi, oraz lokalnych potrzeb społecznych. Organ prowadzący określa dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów.

Na podstawie Uchwały Nr XXXIII/200/17 Rady Gminy Goworowo z dnia 10 marca 2017 r.
na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których Gmina Goworowo jest organem prowadzącym bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:
1. oboje rodzice kandydata pracują – 10 punktów;
2. istnieje potrzeba zapewnienia kandydatowi opieki w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie – 6 punktów;
3. kandydat wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny – 3 punkty;
4. rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja, będzie uczęszczało do tego przedszkola/oddziału przedszkolnego – 2 punkty.


KLASA I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

KONTYNUACJA NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu nauki w klasie I w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego od dnia 14.02.2022 r. do dnia 18.02.2022 r.
Wzór deklaracji o kontynuowaniu nauki dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku. 

Deklaracja o kontynuowaniu nauki w klasie I

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Terminy postępowania rekrutacyjnego do klas I

KRYTERIA REKRUTACJI DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
na podstawie art.133 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz.1082)

1. Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie.

Wzór zgłoszenia dziecka do klasy I w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Zgłoszenie do klasy I

2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych, oraz może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata, o którym mowa w art. 131 ust. 5. Przepisy art. 131 ust. 9 i 10 stosuje się.

Na podstawie Uchwały Nr XXXIII/201/17 Rady Gminy Goworowo z dnia 10 marca 2017 r. w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy szkoły podstawowej bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:
1. rodzeństwo kandydata wypełnia obowiązek szkolny w szkole, do której kandydat złożył wniosek – 5 punktów;
2. wielodzietność rodziny kandydata – 4 punkty;
3. kandydat jest objęty kształceniem specjalnym - 3 punkty;
4. niepełnosprawność w rodzinie kandydata - 2 punkty;
5. kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do której złożył wniosek – 1 punkt.
Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Wniosek o przyjęcie do klasy I

Dodatkowo do każdego wniosku prosimy o wypełnienie oświadczenia w sprawie uczęszczania dziecka na religię/etykę.

Oświadczenie rodziców w sprawie uczęszczania dziecka na religię


Po podaniu do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I prosimy o potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku w formie pisemnego oświadczenia.

Wzór oświadczenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy I w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższych załącznikach. 

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka oddział przedszkolny

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka klasa I

 

Rekrutacja Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - filia w Szczawinie

Szanowni Rodzice!
Informuję, że Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
W naszej placówce proszę zgłaszać się po deklaracje oraz dokonywać zwrotu deklaracji w dniach od 14 lutego 2022 r. do 18 lutego 2022 r.
Uwaga! Wzór deklaracji dostępny będzie w Filii w Szczawinie lub do pobrania na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.
Zapraszam serdecznie do Filii w Szczawinie

Kierownik SP im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie
mgr Barbara Rutkowska


Obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne).

Dokumenty do pobrania:

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko czteroletnie

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko pięcioletnie

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata o wielodzietności rodziny oraz o samotnym wychowaniu dziecka

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata o zatrudnieniu lub pobierania nauki w systemie dziennym lub prowadzeniu działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolnego

 

 

Odwozy dzieci i uczniów - 14-18 lutego 2022 roku (na czas nauki zdalnej)

Działania Uczniowskiego Klubu Sportowego TROPS w 2021 roku.

UKS TROPS w roku szkolnym 2021 aktywnie uczestniczył sportowo. Realizował zajęcia sportowe z programu KLUB 2021 i SKS-u. Dokonał zakupu sprzętu sportowego ze środków finansowych otrzymanych od MSiT w Warszawie oraz Urzędu Gminy w Goworowie. We wrześniu 2021 UKS TROPS zorganizował Europejski Dzień Sportu Szkolnego - było to kolejne działanie programu Aktywnej Szkoły Multisport. Nawiązał współpracę z Fundacją Moniki Pyrek. 12 maja 2021 zorganizował lekcję wychowania fizycznego on-line z Moniką Pyrek – byłą lekkoatletką specjalizująca się w skoku o tyczce, medalistką Mistrzostw Świata i czterokrotną olimpijką.

Ponadto zorganizował wyjazdy na basen w czerwcu, wrześniu i październiku 2021 r. połączone z nauką pływania. Zawodnicy UKS TROPS uczestniczyli w zawodach sportowych: piłki siatkowej, nożnej i tenisie stołowym zajmując czołowe miejsca w powiecie i międzypowiecie. W grudniu 2021 r. UKS TROPS wspólnie z GOKSiR-em zorganizował Turniej Szachowy SZACH-MAT i Turniej MKOŁAJKOWY w piłkę siatkową. Oprócz tego odnowiliśmy współpracę z Fundacją Marcina Gortata uczestnicząc w trzy dniowym szkoleniu w Łodzi - WYCHOWAJ MISTRZA.

Więcej na temat działalności UKS TROPS

Dorota Ciskowska

Masz pasję... Zgłoś się już dziś!

„Żeby zdrowie mieć trzeba warzywa i owoce jeść!” - zajęcia prozdrowotne

Poniedziałek, 22 lutego 2021r.

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.
Uczniowie z klas I-III wzięli udział w zajęciach prozdrowotnych promujących zdrowe odżywianie.
1. Przypomnienie informacji o udziale uczniów w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021.
2. Powitanie uczniów piosenką pt.: „Zatańczyły witaminy”
3. Pogadanka na temat znaczenia warzyw i owoców dla zdrowego odżywiania
4. Rozwiązywanie zagadek na temat warzyw i owoców.
5. Omówienie roli witaminy A, B, C, D dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
6. Samodzielne uzupełnianie kart pracy „Szukamy witamin”.
7. Konkurs sprawnościowy „Które witaminy pierwsze?”

Jarosław Karpiński

O warzywach i owocach w wierszach

23 lutego 2021 roku w Filii w Szczawinie odbył się szkolny konkurs czytelniczo – recytatorski "Jak dbać o zdrowie? O warzywach i owocach w wierszach".
To kolejne działanie o charakterze edukacyjnym w ramach "Programu dla szkół" z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie dzieci.
Konkurs adresowany był do uczniów klasy I-III. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, natomiast pozostali uczniowie wykazali się umiejętnością pięknego czytania. Uczestnicy wybrali wiersze znanych polskich poetów, m.in. Jana Brzechwy, Czesława Janczarskiego i Stanisława Karaszewskiego.
Komisja miała nie lada wyzwanie, żeby ocenić występy uczestników konkursu, ponieważ wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wspaniale wcielili się w role występujących w wierszach postaci. Zasłużyli na słowa uznania i ogromne brawa ze strony publiczności.
W części recytatorskiej I miejsce otrzymała Olga Pacuszka, II miejsce – Wiktoria Oleksiak i III miejsce – Dominik Puka.
W części czytelniczej I miejsce otrzymała Zuzanna Gałązka, II miejsce – Przemysław Mateusiak i III miejsce – Aleksandra Rabuczewska.
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono owocowe nagrody ufundowane przez organizatorów – p. B. Rutkowską i p. A. Podleś.

Agnieszka Podleś

Zarządzenia Dyrektora dotyczące powołania komisji rekrutacyjnych

 

Zarządzenie Nr 5-21 Dyrektora SP w Goworowie z dnia 18 lutego 2021 r.

Zarządzenie Nr 6-21 dyrektora SP w Goworowie z dnia 18 lutego 2021 r.

 

Dokumenty i informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 znajdują się w górnym menu strony w zakładce "Rekrutacja 2021/22".

Informacje dotyczące egzaminu próbnego dla 8-klasistów oraz aktualne przepisy dotyczące organizacji przeprowadzenia diagnozy zewnętrznej w maju 2021 r.

Rekrutacja 2021-2022 - Szkoła Podstawowa w Goworowie - filia w Szczawinie

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - filia w Szczawinie


Szanowni Rodzice!
Informuję, że Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
W naszej placówce proszę zgłaszać się po deklaracje oraz dokonywać zwrotu deklaracji w dniach od 22 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.
Uwaga!!!: Wzór deklaracji dostępny będzie w Filii w Szczawinie lub do pobrania na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.
Zapraszam serdecznie do Filii w Szczawinie*

Kierownik SP im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie
mgr Barbara Rutkowska

* Obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne) oraz zachowanie dystansu społecznego!!!  

Zarządzenie Wójta w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego - 28.01.2021 r.

Deklaracja - dziecko 4-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja - dziecko 5-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja o kontynuacji nauki w oddziale przedszkolnym - Filia w Szczawinie

Karta zgłoszenia dziecka 6-letniego do oddziału przedszkolnego - Filia w Szczawinie

Karta zgłoszenia dziecka do klasy I SP - Filia w Szczawinie

Oświadczenie rodzica o wielodzietności i-lub samotnym wychowaniu dziecka - Filia w Szczawinie

Oświadczenie rodziców dot. pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin - Filia w Szczawinie

Oświadczenie rodziców o zatrudnieniu lub pobieraniu nauki lub pr. dział. gosp. - Filia w Szczawinie

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego - Filia w Szczawinie

Zgłoszenie do klasy I szkoły podstawowej - Filia w Szczawinie

Rekrutacja 2021-2022 - Szkoła Podstawowa w Goworowie

"W karnawale same bale".

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

16.02.2021r w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie odbył się bal karnawałowy.
Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele miesięcy. Uroczystość rozpoczął się od powitania wszystkich przez panią kierownik Barbarę Rutkowską.
Dzieci z grupy Misie zamieniły się w księżniczki, wróżki, policjantów, Spider-mana, tygryska, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach.
Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz KLAUNA DYZIA, który wykonywał magiczne sztuczki.
Punktem kulminacyjnym był wybór KRÓLA I KRÓLOWEJ balu. Zostali nimi Franciszek Miłek i Iga Dziełak.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Katarzyna Gałązka

Dzieci z grupy "Biedroneczki" wcieliły się w różne postacie bajkowe. Nie zabrakło królewny, wróżki, pszczółki, batmanów, rycerzy czy strażaków. Podczas zabawy karnawałowej wybraliśmy królową oraz króla balu. Królową została Amelia Gęsich, a królem Dawid Bednarczyk. Dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach znanych im piosenek. Uczestniczyły również w zabawach z balonami i nie tylko, w których wszyscy chętnie wzięli udział.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych. Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Natalia Zięba

Uroczystość ślubowania - filia Szczawin

W dniu 15 lutego Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie przyjęła do swej braci uczniowskiej uczniów klasy pierwszej. Dzieci z okazji, tak ważnego dla nich wydarzenia, przygotowały program artystyczny, który przedstawiły z ogromnym zaangażowaniem.
Z wielkim szacunkiem wypowiadały słowa ślubowania. Przyrzekały, że wyrosną na dobrych Polaków, a swoim zachowaniem sprawią radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystego aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor Jacek Dobrzyński. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Kierownik Barbara Rutkowska podarowała pierwszoklasistom słodkie upominki.
Parafrazując słowa polskiego prozaika Stefana Żeromskiego; dzieci jako pełnoprawni uczniowie wpłynęły na niezmierne morze jakim jest nauka…

Arleta Samorajska

Chwila wspomnień o Mikołaju Koperniku - patronie naszej szkoły

Piątek, 19 lutego 2021 r.


Dzień Patrona Szkoły w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Dzieci wysłuchały informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzały ilustracje, zdjęcia i albumy o słynnym astronomie.
Następnie wszyscy obejrzeli dwie prezentacje multimedialne o sławnym Polaku. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w pogadankach oraz uważnie oglądali filmy. Niektórzy z nich wspaniale odpowiadali na pytania w multimedialnym teście.
Kolejnym wydarzeniem był udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Karta dla Mikołaja Kopernika”. Uczestnicy wykonywali prace związane z życiorysem polskiego uczonego.
Laureatami konkursu zostali: Przemysław Mateusiak, Julia Laskowska, Aleksandra Rabuczewska, Zuzanna Gałązka, Szymon Walczak, Damian Puka.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały portrety patrona szkoły. Była też chwila na naukę słów hymnu szkoły „Cały świat się pomylił”.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska

Dzień 19 lutego to Dzień Patrona naszej szkoły - Wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika.

Mikołaj Kopernik jest Patronem naszej szkoły od 1973 roku. W 40 rocznicę nadania imienia nadano szkole sztandar, który uświetnia uroczystości szkolne i państwowe.
Dzisiaj, w czasie zdalnej nauki, w klasach 4 – 8 obchody tego święta ograniczone są do godzin wychowawczych. Każdy wychowawca w czasie lekcji ze swoimi wychowankami obejrzy film, zrobi pogadankę, konkurs itp. w celu przybliżenia postaci Mikołaja Kopernika i jego osiągnięć. Warto wiedzieć, że Mikołaj był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, natomiast znany jest głównie z dokonań w dziedzinie astronomii.

W poniższym linku zamieszczony jest krótki film przypominający postać i odkrycia Mikołaja Kopernika. Zachęcamy do obejrzenia.

Jadwiga Gołębiewska, Dorota Skierczyńska

Dzień Patrona Naszej Szkoły.

Rozporządzenie MEiN z 12 lutego 2021 r.

Apel policji

Plakat informacyjny

Ogłoszenie

W poniedziałek 22 lutego 2021 r. o godz. 15.00 na II piętrze budynku byłego gimnazjum (hol) odbędzie się zebranie rady pedagogicznej szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, podsumowujące i okres roku szkolnego 2020/2021*
* obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne) oraz zachowanie dystansu społecznego!!!
Obecność obowiązkowa!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Zdjęcia z pączkiem :)

1b

4a

4b

6a

6b

6c

7a

7b

7c

8a

8b

Dzień Dziwnych Fryzur


Szczawin, 16 lutego 2021r.
Karnawał to oczywiście czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.
Chcąc zaakcentować ostatni dzień karnawału w naszej szkole zorganizowany został Dzień Dziwnych Fryzur. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie. Pomysły na karnawałowe fryzury przeszły wszelkie oczekiwania.
Dziś można było minąć na korytarzu szkolnym uczniów o kolorowych włosach, w kapeluszach albo innych nakryciach głowy. Niektórzy mieli swoje naturalne włosy uczesane w nietypowe palmy, kitki i warkocze, inni zaś dopięli sobie sztuczne warkocze lub wstążki.
Oryginalne pomysły zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
Wśród dziewczynek zwyciężyła fryzura Laurki Bednarczyk, a wśród chłopców Kacperka Samoraja. Nagrodę publiczności otrzymała Zuzia Gałązka i Kacperek Samoraj.
Było dużo, dużo radości!

Barbara Rutkowska

Gminny Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”.


Tradycja ubierania choinki przywędrowała do nas z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku. Choć w naszym kraju zagościła na dobre dopiero w XIX wieku. Mimo tej stosunkowo krótkiej tradycji iglaste drzewko z ozdobami stało się nieodzownym elementem świąt.
Obecnie ubieranie choinki to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli świąt Bożego Narodzenia - świąt, które dla wielu osób są najważniejsze w roku. To wyjątkowy czas wypełniony rodzinną atmosferą i przywołujący najpiękniejsze wspomnienia. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie wigilii bez choćby małego drzewka, obwieszonego lampkami i ozdobami. Czasem jest to okazałe, bogato zdobione drzewko, innym razem jest to mała choinka, która symbolizuje ciągłość tradycji. Zawsze jednak stanowi element, który nadaje świętom niepowtarzalny klimat i sprawia, że życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem i chwile przy rodzinnym stole z bliskimi zyskują wyjątkowe znaczenie.
Przedszkolaki z naszej gminy mogły pochwalić się swoim rodzinnym drzewkiem przesyłając jego zdjęcie w ramach Gminnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filii w Szczawinie.
Spośród licznie nadesłanych zdjęć Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
oddział przedszkolny / 3 latki:
I miejsce - Antoni Tuszyński - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
II miejsce - Jakub Paweł Grabowski - Przedszkole Samorządowe w Goworowie
III miejsce - Damian Boćkowski - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie

oddział przedszkolny / 4 latki:
I miejsce - Kacper Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
II miejsce - Antoni Dziełak - Przedszkole Samorządowe w Goworowie
III miejsce - Daria Wojewódzka - Przedszkole Samorządowe w Goworowie

oddział przedszkolny / 5 latki:
I miejsce - Alicja Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
II miejsce - Błażej Zduniak - Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
III miejsce - Iga Dziełak - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
Wyróżnienie - Oliwia Drabot - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie - współorganizatorowi konkursu za ufundowanie nagród książkowych.

Natalia Zięba

Jak pomóc młodej osobie w kryzysie

Ogłoszenie

ZEBRANIE ŚRÓDROCZNE Z RODZICAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GOWOROWIE ODBĘDZIE SIĘ
11 LUTEGO 2021 r. (CZWARTEK – oddziały „0” oraz klasy I-III) od godz.:
13.30 – 17.00ZEBRANIE WYCHOWAWCÓW ODDZIAŁÓW „0” i KLAS I-III ORAZ DYREKCJI SZKOŁY Z RODZICAMI UCZNIÓW ZGODNIE ZE SPECJALNYM HARMONOGRAMEM CZASOWYM SPOTKAŃ W HOLU NA PARTERZE (KLASY: I A, I B, I C oraz II B – wejście główne do budynku szkoły) ORAZ W SALI GIMNASTYCZNEJ (KLASY: III A, III B, III C oraz II A – wejście od strony budynku byłego gimnazjum). OBOWIĄZUJĄ PRZYJĘTE ZASADY REŻIMU SANITARNEGO (proszę stosować się do zaleceń pracowników obsługi).
12 LUTEGO 2021 r. (PIĄTEK – klasy IV-VIII) od godz.:
14.30 – 18.00ZEBRANIE WYCHOWAWCÓW KLAS IV-VIII ORAZ DYREKCJI SZKOŁY Z RODZICAMI UCZNIÓW ZGODNIE ZE SPECJALNYM HARMONOGRAMEM CZASOWYM SPOTKAŃ W HOLU NA II PIĘTRZE BUDYNKU BYŁEGO GIMNAZJUM (KLASY: VII A, VII B, VII C, VIII A, VIII B oraz VIII C – wejście od strony budynku byłego gimnazjum) ORAZ W SALI GIMNASTYCZNEJ (KLASY: IV A, IV B, V A, V B, VI A, VI B oraz VI C – wejście główne do budynku szkoły). OBOWIĄZUJĄ PRZYJĘTE ZASADY REŻIMU SANITARNEGO (proszę stosować się do zaleceń pracowników obsługi);
17.40 – SPOTKANIE DYREKCJI SZKOŁY Z RADĄ RODZICÓW W STOŁÓWCE SZKOLNEJ.

Harmonogram czasowy spotkań wychowawców klas z uczniami z SP - klasy 0  -III - 11.02.2021 r.

Harmonogram czasowy spotkań wychowawców klas z uczniami z SP - klasy IV-VIII - 12.02.2021 r.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie

mgr Jacek Dobrzyński

Ogłoszenie

W środę 10 lutego 2021 r. w naszej szkole pojawi się fotograf. Od godz. 8:00 zapraszamy dzieci i uczniów z oddziałów zerowych oraz klas I-III wraz z wychowawcami do skorzystania z propozycji wzięcia udziału w tegorocznej sesji fotograficznej. Zdjęcia będą wykonywane z zachowaniem środków bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.
Serdecznie zapraszamy!!!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Dzień Bezpiecznego Internetu

Spotkanie semestralne - Filia Szczawin

Szanowni Rodzice!

Dnia  10 lutego 2021 r. (środa)  w Szkole  Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie  - Filii  w Szczawinie odbędzie się spotkanie – wywiadówka podsumowująca I okres nauki w roku szkolnym 2020/2021.

Harmonogram spotkań:

12:00    -  spotkanie z wychowawcą klasy I p. Arletą Samorajską

13:05  -  spotkanie z wychowawcą oddziału przedszkolnego p. Agnieszką Podleś

13:10   -  spotkanie z wychowawcą klasy II p. Magdaleną Tuszyńską

13:40   -  spotkanie z wychowawcą klasy III p. Barbarą Rutkowską

14:10  -  spotkanie z wychowawcą grupy „Biedroneczki” p. Natalią Justyną Ziębą

15:00  - spotkanie z wychowawcą grupy „Misie” p. Katarzyną Gałązką

Bardzo  proszę  o maseczki oraz dezynfekcję rąk.  Z góry dziękuję.  

Kierownik filii Barbara Rutkowska

Ogłoszenie

W piątek 5 lutego 2021 r. o godz. 15.00 odbędzie się zebranie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie z podziałem na dwie grupy (I grupa: nauczyciele I etapu edukacyjnego + kadra z Filii w Szczawinie spotka się w sali nr 50; II grupa: nauczyciele II etapu edukacyjnego spotkają się w stołówce szkolnej)*
* Obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne) oraz zachowanie dystansu społecznego!!!

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Dzień Patrona w naszej szkole.

Ogłoszenie

W PONIEDZIAŁEK 2 MARCA 2020 r. o godz. 15.30 W STOŁÓWCE SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RADY PEDAGOGICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GOWOROWIE.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Rekrutacja 2020/2021 - filia w Szczawinie

Szanowni Rodzice!
Informuję, że Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
Proszę zgłaszać się po deklaracje do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie oraz dokonywać zwrotu deklaracji w dniach od 24 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 r. Wzór deklaracji można otrzymać na miejscu w Filii w Szczawinie lub jest możliwy do pobrania ze strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie: http://www.spgoworowo.edu.pl/
Zapraszam serdecznie do Filii w Szczawinie!

Z poważaniem
Kierownik SP im. M. Kopernika w Goworowie -
Filii w Szczawinie
mgr Barbara Rutkowska

Karta zgłoszenia dziecka 6-letniego do oddziału przedszkolnego

Karta zgłoszenia dziecka do klasy I szkoły podstawowej 

Zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Deklaracja - kontynuacja realizacji wych. przedszkolnego przez dziecko 4-letnie

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Deklaracja o kontynuację nauki dziecka w oddziale przedszkolnym w Filii w Szczawinie

Oświadczenie o wielodzietności

Oświadczenie o zatrudnieniu rodzica

Oświadczenie rodziców o pobycie dziecka powyżej 5 godzin

 

 

 

Rekrutacja 2020/2021 Szkoła Podstawowa w Goworowie

Informacja nt. rekrutacji 2020

Zaproszenie na szkolną choinkę

Zaproszenie oddziały 0-3

 

 

 

Zaproszenie oddziały 4-8

 

Odwozy 8 lutego 2020 r.

Ogłoszenie

Zebranie śródroczne z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbędzie się 6 lutego 2020 r. (czwartek) o godz.:
15:00 – 16:30 – zebranie ogólne Dyrekcji Szkoły z Rodzicami Uczniów i Gronem Pedagogicznym w sali gimnastycznej;
16:30 – 17:30 – spotkanie Rodziców z Wychowawcami klas (w klasach i pomieszczeniach według harmonogramu przydziału) – oddziały „0” i klasy I-VIII szkoły podstawowej;
17:30 – spotkanie Dyrekcji Szkoły z Radą Rodziców w stołówce szkolnej.
Uwaga: nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 15:00 – 17:30
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Przydział sal "0" - III

Przydział sal 4 - 8

Ogłoszenie


28 lutego 2019 r. (czwartek) zapraszamy na spotkania klasowe z wychowawcą do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – w programie:
15.00 – 15.45 – spotkania rodziców z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu przydziału - klasy I – IV szkoły podstawowej. Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 15.00 – 16.00;
16.00 – 16.45 – spotkania rodziców z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu przydziału - klasy V - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 16.00 – 17.00;
17.00 – zebranie Rady Rodziców z Dyrekcją szkoły w stołówce szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Wywiadówka lutowa - rok szkolny 2018-2019 - przydział sal lekcyjnych na spotkania wychowawców klas z rodzicami - szkoła podstawowa - klasy I-IV 

Wywiadówka lutowa - rok szkolny 2018-2019 - przydział sal lekcyjnych na spotkania wychowawców klas z rodzicami - szkoła podstawowa - klasy V-VIII 

Wywiadówka lutowa - rok szkolny 2018-2019 - przydział sal lekcyjnych na spotkania wychowawców klas z rodzicami - gimnazjum

 

Dzień Babci i Dziadka w Filii w Szczawinie

21 i 22 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - w Filii w Szczawinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. To bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występów. Pani kierownik Barbara Rutkowska przywitała zebranych gości oraz złożyła piękne życzenia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały program artystyczny oraz przedstawienie pt. „Dziadek stołek i rosołek”,natomiast uczniowie klas starszych przedstawili montaż słowno - muzyczny. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wnuczęta wręczyły prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków . Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie Babcie oraz Dziadkowi zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Agnieszka Podleś
Katarzyna Gałązka

„Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły”

Wtorek, 19 lutego 2019 r.
Zajęcia w Filii w Szczawinie rozpoczęły się od apelu, na którym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Mikołaj Kopernik przy pracy”. Uczniowie wykonywali rysunki przedstawiające wielkiego astronoma podczas pracy.
Laureatami zostali: Agata Mech, Przemysław Jan Mateusiak, Jan Brzozowski.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez kierownika filii. Wystawa prac budziła duże zainteresowanie nawet wśród przedszkolaków.
Następnie dzieci obejrzały filmy o wielkim polskim uczonym: „Ciekawostki o Mikołaju Koperniku”, „Układ Słoneczny”, „Gwiazda Kopernika”. Potem wszyscy odśpiewali hymn szkoły, a następnie wybrali się na „spacer” śladami Mikołaja Kopernika, odczytując informacje ze szkolnej wystawy. Uczniowie zobaczyli także prezentację zdjęć o Fromborku, mieście bardzo ważnym w życiu wielkiego Polaka.

Barbara Rutkowska

Kacper odebrał nagrodę w Parku Wodnym w Ostrołęce

Kasperek Dziczek z klasy I postanowił przed świętami wziąć udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Karta Bożonarodzeniowa” zorganizowanym przez Park Wodny AQUARIUM w Ostrołęce. Zgłosił swój projekt oraz wykonał kartę świąteczną, którą przesłano do organizatora. Pomysłowość ucznia została nagrodzona i Kacperek otrzymał wyróżnienie, a tym samym stał się laureatem konkursu. Dyplom i nagrody rzeczowe odebrał 6 lutego w Ostrołęce.
Szkoła oraz wychowawca otrzymali podziękowania za zaangażowanie i współpracę z Parkiem Wodnym w Ostrołęce.

Wychowawca: Barbara Rutkowska

Informacja nt. rekrutacji

Instrukcje i zarządzenia

Instrukcja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Instrukcja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 - oddziały przedszkolne w Filii w Szczawinie

Zarządzenie Nr 3-19 dyrektora SP w Goworowie z dnia 11 lutego 2019 r. - postępowanie rekrutacyjne - SP w Goworowie

Zarządzenie Nr 4-19 dyrektora SP w Goworowie z dnia 11 lutego 2019 r. - postępowanie rekrutacyjne - Filia w Szczawinie

 

Załączniki (deklaracje, oświadczenia, wnioski)

Załącznik 1. Deklaracja o kontynuowaniu nauki w oddziale przedszkolnym w SP w Goworowie

Załącznik 2. Zgłoszenie dziecka do klasy I SP w Goworowie

Załącznik 3. Karta zgłoszenia do oddziału przedszkolnego

Załącznik 4. Karta zgłoszenia do klasy I szkoły podstawowej

Załącznik 6. Deklaracja o kontynuowaniu nauki w oddziale przedszkolnym w Filii w Szczawinie

Załącznik 7. Zgłoszenie dziecka do klasy I w Filii w Szczawinie

Załącznik 8. Oświadczenie o wielodzietności rodziny i samotnym wychowaniu dziecka

Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego przez dziecko 3-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego przez dziecko 4-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego przez dziecko 5-letnie - Filia w Szczawinie

Oświadczenie o potrzebie zapewnienia dziecku opieki dłuższej jak 5 godzin dziennie

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w SP w Goworowie - Filii w Szczawinie - rok szkolny 2019-2020

Oświadczenie o zatrudnieniu rodzica

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka

 

 

Ogłoszenie

Ważna informacja

Dzień patrona szkoły


W tym roku mija 545 rocznica urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika-patrona naszej szkoły. Jak co roku klasy I-III uczciły jego pamięć. Obchody Dnia Patrona Szkoły rozpoczęliśmy od przypomnienia drogi życiowej wielkiego Polaka i Jego wielkiego odkrycia. Następnie klasy I-II uczestniczyły w konkursach plastycznych: „Znaczek pocztowy z okazji 545 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika” oraz „Pocztówka dla Mikołaja Kopernika”. Klasy trzecie natomiast wzięły udział w turnieju wiedzy o patronie szkoły. Naszym uczniom postać Kopernika jest bardzo bliska. Okazało się, że znają wiele szczegółów z jego bogatego życiorysu.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
KLASY I
I miejsce - Maja Dudziec kl. I a;
II miejsce - Nikola Sawicka kl. I b;
III miejsce - Karolina Kukulska kl. I b;
WYRÓŻNIENIA
Natalia Dobkowska, Amelia Dudziec, Maja Nadwodna - kl. I b
KLASY II
I miejsce – Kamil Sadowski kl. II a, Bartosz Majk kl. II b;
II miejsce – Natalia Dobkowska kl. II a;
III miejsce – Kacper Krupa kl. II b, Daniel Pełtak kl. II a
WYRÓŻNIENIA
Maja Duda, Natalia Zalewska - kl. II a Kornelia Dziełak, Aleksandra Parzych, Bartosz Pietras – kl. II b.
KLASY III
I miejsce - Adam Zalewski kl. III a;
II miejsce - Maja Zawadzka, Marta Dymerska-kl. III a;
III miejsce - Piotr Zięba kl. III a, Filip Zięba kl. III c, Maja Stworzjan kl. III b,Maja Minota kl. III c;
WYRÓŻNIENIA Szymon Skrzecz, Sebastian Jagiełło - kl. III c;

Krystyna Zacharek
Katarzyna Chilicka

Gdzie się skryły witaminy?


Zajęcia prozdrowotne pod hasłem „Jedz owoce i warzywa” w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” zostały przeprowadzone 20 lutego 2018 roku w Filii w Szczawinie. Uczniowie z klas II-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzbogaciły swoją wiedzę na temat roli owoców i warzyw w zdrowym funkcjonowaniu organizmu. Na podstawie pogadanki, wesołych wierszyków i plakatów uczestnicy dowiedzieli się, jakie witaminy mieszkają w zdrowych produktach. Samodzielnie wykonali książeczki o witaminie A, B, C i D. Uczniowie mieli też okazję do zabaw ruchowych z balonikami w rytmie piosenki „Zatańczyły witaminy!”.
Został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Gdzie się skryły witaminy?”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 23.02.2018 roku.
Oto laureaci:
I miejsce: Kacper Kordaś, Kacper Dziczek
II miejsce: Kacper Samoraj
III miejsce: Dawid Wasilewski
Wyróżnienia: Alicja Andrzejewska, Lena Brzozowska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali „owocowe” nagrody ufundowane przez Organizatora.
Barbara Rutkowska - nauczyciel prowadzący zajęcia wychowania fizycznego

Barbara Rutkowska

„Nasz patron - Mikołaj Kopernik”

Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Zajęcia w Filii w Szczawinie rozpoczęły się od apelu, na którym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Nasz patron - Mi