Wirtualna wycieczka „Szlakiem Mikołaja Kopernika”

Kategoria: SPK Opublikowano: czwartek, 09, marzec 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Mikołaj Kopernik to jedna z najbardziej fascynujących postaci okresu renesansu, realizował się w różnych dziedzinach. Nasza szkoła ma zaszczyt nosić imię wielkiego astronoma.

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. Jednym z zadań  było wykonanie wirtualnej wycieczki pt. „Szlakiem Mikołaja Kopernika”. Zadanie realizował Jan Dąbrowski uczeń klasy 5b. Jan w swojej pracy wykorzystał nowoczesne narzędzia i oprogramowanie do stworzenia wirtualnej wędrówki wzbogacając ją dodatkowo o sekwencję animacji wideo nagrywając podkład lektorski. Nad częścią merytoryczną czuwał nauczyciel historii Michał Niechoda, a wsparcia technicznego udzielił nauczyciel informatyki.

Link do prezentacji

Adam Dąbrowski

Czytaj więcej: Wirtualna wycieczka „Szlakiem Mikołaja Kopernika”

Lekcja matematyki z Kopernikiem

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 05, marzec 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dnia 10 lutego 2023 roku w klasie 6b przeprowadziłam zajęcia w ramach programu Szkoła Przyjaciół Kopernika. Na lekcji matematyki uczniowie utrwalali działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. Pracowali w grupach. Każda grupa otrzymała kopertę z 8 gwiazdkami. Na 4 były podane przykłady do rozwiązania z ułamków zwykłych, na pozostałych z ułamków dziesiętnych. Po wykonaniu działań grupy otrzymały koperty z kolejnymi gwiazdkami, na których były podane poprawne odpowiedzi.

Czytaj więcej: Lekcja matematyki z Kopernikiem

Mikołaj Kopernik- nie tylko astronom!

Kategoria: SPK Opublikowano: poniedziałek, 27, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

To temat lekcji języka rosyjskiego, która odbyła się 2 lutego w ramach realizacji zadań programu Szkół Przyjaciół Kopernika. Klasa ósma, to ostatni rok nauki w szkole podstawowej i przed uczniami wybór szkoły średniej, która może stać się pierwszym krokiem do wyboru wymarzonego zawodu. Pod tym kątem była zrealizowana też lekcja o naszym patronie w klasie 8b, której głównym celem było  poznawanie nazw zawodów w języku obcym, które  wykonywał ten Wielki Polak.

Czytaj więcej: Mikołaj Kopernik- nie tylko astronom!

Kartki urodzinowe dla Kopernika

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 12, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym, że Szkoła przystąpiła do Programu "Szkoła Przyjaciół Kopernika" klasy 2a i 2b wykonały kartki urodzinowe dla swego Patrona. Wśród życzeń urodzinowych znalazły się podziękowania za wiedzę, odkrycia i za to, że jest wzorem do naśladowania.

Agnieszka Puczkowska, Karolina Zacharek

Czytaj więcej: Kartki urodzinowe dla Kopernika

Zabawy i zadania z Kopernikiem

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 12, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Mikołaj Kopernik to niezwykły człowiek. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. W tym przekonaniu mogli się utwierdzić nasi uczniowie z Filii w Szczawinie. I nie tylko oni, ponieważ na zajęcia otwarte, które zostały zorganizowane 9 lutego 2023 roku przybyli także rodzice uczniów, babcie, dziadkowie oraz rodzeństwo. Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną o naszym wielkim astrologu, a następnie uczestniczyli w warsztatach i zabawach.  Każda drużyna otrzymała zadanie do wykonania. Kreatywność i pomysłowość przerosła nasze oczekiwania. Powstał wiersz o Mikołaju Koperniku, jego strój oraz portret. Ostatnim zadaniem był tor przeszkód, który pokonać musiał każdy uczestnik zajęć. Na koniec poznaliśmy historię najlepszych na świecie toruńskich pierniczków, których z przyjemnością skosztowaliśmy.

Dziękujemy uczestnikom za  wspaniałą, wspólną zabawę!

 Bogumiła Archacka

Czytaj więcej: Zabawy i zadania z Kopernikiem

Mikołaj Kopernik – człowiek nauki

Kategoria: SPK Opublikowano: środa, 08, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dnia 25 stycznia 2023 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny: Miko-łaj Kopernik – człowiek nauki. Do konkursu przystąpiło 43 uczniów z klas 4 – 7.
Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili postać Mikołaja Kopernika. Wykazali się pomy-słowością przy wykonywaniu prac. Były one na wysokim poziomie pod względem tematycznym i estetycznym.
Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 i klasy 6-7.

Wyniki w kategorii 4 – 5:
1. Zięba Alicja 4b; Ciepierska Natalia 5c
2. Milewska Róża 4b; Bloch Aurelia 4b
3. Witkowski Aleksander, 4a; Gałązka Zuzanna, 4a; Stepnowska Gabriela, 4b

Wyniki w kategorii klas 6 – 7:
1. Dąbkowski Mateusz, 6a
2. Parzych Aleksandra, 7b; Gąsior Szymon, 6b
3. Mierzejewska Julia, 6a; Aurelia Dudziec, 6a

Beata Piechocka

Czytaj więcej: Mikołaj Kopernik – człowiek nauki

Szkolny Festiwal Nauki

Kategoria: SPK Opublikowano: środa, 08, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dnia 27 stycznia 2023 roku postanowiliśmy uczcić osobę patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika i przystąpiliśmy do realizacji jednego z zadań wynikających z programu Szkoła Przyjaciół Kopernika – Szkolnego Festiwalu Nauki. Mikołaj Kopernik przeprowadził około trzydziestu zarejestrowanych obserwacji astronomicznych i używał do nich prostych przyrządów. Uczniowie również przygotowali  ciekawe  doświadczenia o tematyce przyrodniczej, w których szkło laboratoryjne i wskaźniki, zastąpili naczyniami  oraz substancjami codziennego użytku. Festiwal rozpoczęła Hanna Stachacz prezentacją o życiu i osiągnięciach Mikołaja Kopernika, a następnie każdy uczestnik mógł zapoznać się z przebiegiem prezentowanych doświadczeń:

 • Filip Bielarczyk zaprezentował „Jak rozchodzą się fale dźwiękowe?”
 • Jan Dąbrowski przygotował ciekawą zabawę z magnesem i zaprezentował skonstruowany przez siebie samochodzik
 • Sebastian Parzych zaprezentował „Zachód Słońca”
 • Hanna Stachacz badała: „Jaki jest wpływ kwaśnych opadów na komórki roślinne?
 • Łucja Niegowska przygotowała wystawą skał i minerałów, które wraz z rodzicami zgromadziła podczas wspólnych wycieczek
 • Bartosz Zięba szukał odpowiedzi na pytanie: „Czy woda może być klejem?”
 • Aurelia Dudziec określała pojemność oddechową płuc
 • Stanisław Milewski przygotował ciecz nienewtonowską
 • Aleksander Lendzioszek i Dawid Mórawski zaprezentowali zachowanie się organizmów w Morzu Martwym
 • Julia Mierzejewska i Natalia Dobkowska poszukiwały odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego ciasto drożdżowe rośnie?” 
 • Filip Kaczmarczyk badał: „W których owocach jest najwięcej witaminy C?”

  Czytaj więcej: Szkolny Festiwal Nauki

Kosmiczna logopedia

Kategoria: SPK Opublikowano: środa, 08, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika
W piątek zakończyłyśmy tygodniowy projekt logopedyczny "Gimnastyka buzi i języka u Mikołaja Kopernika", podczas którego dzieci uczęszczające na terapię mogły wzbogacać swoją wiedzę na temat naszego patrona i kosmosu. Wzmacniały aparat artykulacyjny wykonując ćwiczenia z zielonymi ufoludkami. Rozwijały słownictwo opisując planety, usprawniały motorykę dużą i orientację przestrzenną tworząc układ słoneczny i poruszając się ruchem wirowym wokół słońca w rytmie piosenki: "W układzie słonecznym". Ćwiczyły również motorykę małą i umiejętność kodowania - malując ilustracje według legendy czy wycinając i sklejając model rakiety. Zakończeniem projektu było zrobienie kalejdoskopu i sprawdzenie, które oko jest dominujące. Dzieci, podziwiając kolorowe kształty, zachwycały się efektem swojej pracy. Starsi uczniowie mogli usystematyzować swoją wiedzę rozwiązując quizy online, dotyczące biografii astronoma.
Naszemu przedsięwzięciu towarzyszył portret Kopernika, a nagrodą za piękną pracę były kosmiczne naklejki oraz piernikowe gwiazdki.

Żanetta Korczakowska, Ewa Lubiak

Czytaj więcej: Kosmiczna logopedia

Lekcja języka angielskiego nt.: „To be like Nicolaus Copernicus”

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 29, styczeń 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

16 stycznia w naszej szkole odbyła się dwugodzinna lekcja języka angielskiego nt.: „To be like Nicolaus Copernicus” Lekcja przeznaczona była dla uczniów klas szóstych, na którą zaprosiliśmy również klasy szóste z Pasiek i Kunina. Pomysł na lekcję zrodził się przy okazji przystąpienia naszej szkoły do programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika” oraz z okazji zbliżających się obchodów 50lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Jednym z celów lekcji było przybliżenie uczniom sylwetki tego wielkiego naukowca, jak również przedstawienie ciekawostek, których jak się okazało uczniowie nie wiedzieli na temat swojego patrona. Lekcja była też okazją do powtórzenia nazw planet w układzie słonecznym przygotowanym specjalnie na tą lekcję przez uczennice klasy 8a Martę i Maję. Co więcej, uczniowie mieli możliwość nauczyć się nowego słownictwa w języku angielskim związanego z działaniem uczonego. Innym celem lekcji było wdrożenie nowoczesnych technologii. Wyświetlono filmik „Mikołaja Kopernika pierwsze spotkania z niebem” przygotowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, wykorzystano prezentację multimedialną i animacje sterowane głosem do wprowadzenia poleceń w języku angielskim, było to coś nowego, co bardzo spodobało się dzieciom. Wiedzę zdobytą o Mikołaju Koperniku uczniowie mogli utrwalić grając online w Kahoot i wykorzystując własne telefony. Nie zabrakło też dobrej zabawy tj. przeciąganie liny, przygotowanie plakatów z odciskami rąk z użyciem farb do malowania palcami. Wiedza przyswojona w takiej formie z pewnością będzie trwalsza. Za zaangażowanie i aktywność uczniowie otrzymali nagrody: kubek z sylwetką Patrona, długopisy, naklejki motywatorki oraz pyszne pierniczki prosto z Torunia. Ważnym aspektem lekcji była integracja zespołów klasowych, a na pamiątkę każda klasa dostała dyplom za udział w lekcji i zaangażowanie.

Karolina Dąbrowska

 

Ogólnopolski konkurs „Postać Mikołaja Kopernika”

Kategoria: SPK Opublikowano: poniedziałek, 23, styczeń 2023 Administrator

Uczniowie klasy 6b wykonali prace w ramach ogólnopolskiego konkursu „Postać Mikołaja Kopernika”. Były to  lapbooki o Mikołaju Koperniku. Zawierały one  elementy biografii, odkrycia oraz  ciekawostki z życia wielkiego Polaka i Patrona naszej szkoły.

Czarek Rybaczyk przystąpił do konkursu o Mikołaju Koperniku i jego dorobku naukowym „Copernicus”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, zorganizowany został przez  XXXIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Warszawie. Patronat nad konkursem objęła Fundacja Nicolaus Copernicus.

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dorota Skierczyńska

Czytaj więcej: Ogólnopolski konkurs „Postać Mikołaja Kopernika”

Czytamy o Mikołaju Koperniku

Kategoria: SPK Opublikowano: czwartek, 19, styczeń 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika
Popołudnia to doskonały czas na chwilę relaksu przy książce, a co za tym idzie rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, jak również okazja do poszerzenia wiedzy.
W związku z tym opiekunowie biblioteki szkolnej we współpracy z opiekunami świetlicy organizują raz w tygodniu zajęcia czytelnicze dla dzieci uczęszczających na świetlicę pod hasłem: "Popołudnia z książką". Dobór literatury zależy od zbliżających się świąt, pory roku, a także zainteresowań dzieci.

Czytaj więcej: Czytamy o Mikołaju Koperniku

Karta urodzinowa dla Mikołaja Kopernika

Kategoria: SPK Opublikowano: wtorek, 10, styczeń 2023 Administrator

Karta urodzinowa dla Mikołaja Kopernika
Drogi Mikołaju Koperniku
z okazji Twych urodzin,
dziś życzymy Tobie,
abyś po orbitach wszechświata
mógł krążyć swobodnie!
Życzymy Ci również
wspaniałej lunety,
żebyś mógł odkrywać
kolejne planety!
I by wszystkie gwiazdy,
na calutkim niebie
w dniu Twoich urodzin
zalśniły dla Ciebie!
Bo astronom z Ciebie niebywale wielki,
Życzymy Ci więc wiecznej
w naszej pamięci potęgi!

To tylko jedne z życzeń napisanych przez naszych uczniów z okazji zbliżających się 550 urodzin Patrona szkoły Mikołaja Kopernika w ramach Programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. Zaangażowanie w to zadanie przerosło oczekiwania, a estetyka i kreatywność wzbudziło podziw i radość.

Czytaj więcej: Karta urodzinowa dla Mikołaja Kopernika

Co dzieci z oddziałów „0” wiedzą o patronie swojej szkoły?

Kategoria: SPK Opublikowano: wtorek, 03, styczeń 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dzieci z kl. 0 odwiedził niezwykły gość… Mikołaj Kopernik. Co prawda wszyscy bardzo szybko rozpoznali, że to jeden z kolegów przebrany jest za wielkiego astronoma, to i tak bardzo entuzjastycznie zareagowali na spotkanie. Nie było ono przypadkowe… Poprzez udział w zajęciach o patronie naszej szkoły, realizowaliśmy zadanie programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. Podczas wizyty „nasz” astronom, wyposażony w globus i latarkę, wyjaśnił zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi oraz wokół Słońca. Dzieci zaskoczyły bardzo dobrą znajomością faktów o Mikołaju Koperniku. Wiedziały, na czym polegało jego rewolucyjne odkrycie. Nikt nie miał wątpliwości, że to Ziemia oraz inne planety krążą wokół Słońca. Poza tym - bezbłędnie potrafiły wskazać nazwy wszystkich planet oraz umieścić je we właściwej kolejności na przygotowanej przez nauczycieli makiecie Układu Słonecznego. Podsumowaniem zajęć było wspólne obserwowanie planet za pomocą przygotowanych wcześniej teleskopów.
Zajęcia poświęcone Mikołajowi Kopernikowi były dowodem na to, że postać astronoma jest doskonale znana dzieciom z oddziałów „0”, zaś tematyka kosmosu jest dla nich bardzo interesująca, o czym świadczyła ogromna aktywność i zaangażowanie podczas spotkania.

Czytaj więcej: Co dzieci z oddziałów „0” wiedzą o patronie swojej szkoły?

Gra terenowa

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 18, grudzień 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

W dniach 8-9 grudnia 2023 r. odbyła się wyjątkowa gra trenowa, do udziału w której włączyły się uczniowie naszej szkoły. Gra terenowa 50tka to często wykorzystywana w kręgach harcerskich gra integracyjna oparta o wielką planszę z zadaniami, która jest połączeniem gry planszowej z grą miejską. Na potrzeby programu Szkoła Przyjaciół Kopernika, do którego nasza szkoła przystąpiła, została zmodyfikowana pod kątem wielkiego Patrona. Przygotowano dwie duże kosmiczne plansze z pięćdziesięcioma (dla klas IV-VIII) i trzydziestoma (dla klas 0-3) polami, po których uczniowie poruszali się za pomocą specjalnie przygotowanych pionków- planet. Uczniowie każdej klasy byli podzieleni na 4 zespoły. Każdy zespół miał za zadanie rzucić kostką, znaleźć wylosowany numer ukryty w terenie, dobiec do prowadzącego grę i wykonać zadanie ukryte pod znalezionym numerem.

Czytaj więcej: Gra terenowa

U Mikołaja…na imieninach – 6 grudnia 22 r.

Kategoria: SPK Opublikowano: środa, 14, grudzień 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dnia 6 grudnia 2022 roku klasa V c postanowiła uczcić osobę Mikołaja Kopernika z dwóch powodów: po pierwsze jest naszym Patronem, po drugie przystąpiliśmy do realizacji zadań programu Szkoły Przyjaciół Kopernika. Uczcić tzn. lepiej Go poznać, okazać zainteresowanie, poświęcić Mu więcej uwagi niż zwykle, wspomnieć.

Czytaj więcej: U Mikołaja…na imieninach – 6 grudnia 22 r.

Szkoła Przyjaciół Mikołaja Kopernika

Kategoria: SPK Opublikowano: środa, 07, grudzień 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Uczniowie klas III i IV, w nawiązaniu do obchodów 50-lecia nadania naszej szkole imienia Mikołaja Kopernika, który przypada w przyszłym roku szkolnym, wykonali prace plastyczne. Były to kartki urodzinowe z życzeniami dla wielkiego astronoma, które dzieci zredagowały w grupach lub samodzielnie. Wybrane prace będą reprezentowały naszą szkołę w programie ,,Szkoła Przyjaciół Mikołaja Kopernika” organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkołę Podstawową Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i starannością podeszły do zadania i myślę, że wszystkie laurki zasługują na podziw i uznanie. Zobaczcie fotoreportaż z pracy uczniów na zajęciach.

Ewa Mirowska

Śladami Mikołaja Kopernika

Kategoria: SPK Opublikowano: wtorek, 22, listopad 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika
7 listopada 2022 r. wyruszyliśmy ku wielkiej przygodzie, pierwszej po trzyletniej pandemii. Bydgoszcz i Toruń przywitały nas piękną pogodą, prawdziwą złotą ciepłą jesienią. Podróż do Bydgoszczy trwała, z krótkimi przerwami, 6 godzin. Czas nie dłużył się jednak, ponieważ wypełniały go wspólne śpiewy, a także śpiewy przez mikrofon. O godz. 12.30 spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie Bydgoszczy, miasta zwanego „Polską Wenecją” . Rzeczywiście jest to miasto ze wszystkich stron otoczone wodą. Spacerując po pięknym rynku, odwiedziliśmy Muzeum Kanału Bydgoskiego. Dowiedzieliśmy się, że spłuczka łazienkowa kiedyś była zupełnie czymś innym… Z wieży widokowej udało się zaobserwować prześwietlone zachodzącym słońcem kamienice. Po gorącej herbacie wypitej na rynku poszliśmy na warsztaty do Muzeum Mydła. Okazało się, że stolica mody - Paryż - Francja elegancja - to najbrudniejsze państwo XVII wieku. Po wysłuchaniu wielu jeszcze ciekawostek, każdy wykonał swoje mydło. O godzinie 18.00 zmęczeni i pełni wrażeń, ale szczęśliwi zajechaliśmy na obiadokolację w naszym schronisku w Toruniu. Wieczór spędziliśmy na rozmowach, grach i zabawach.

Czytaj więcej: Śladami Mikołaja Kopernika

Śladem naszego patrona

Kategoria: SPK Opublikowano: czwartek, 10, listopad 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dnia 4.11.2022 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. Pierwszym etapem był spacer po Starówce w Olsztynie, na którą dzieci z opiekunami weszli gotycką Wysoką Bramą. Atrakcją przechadzki była zabawa przy dźwiękach zabytkowej katarynki. Następnie uczestnicy skierowali się w stronę Muzeum Warmii i Mazur mieszczącego się w Zamku Kapituły Warmińskiej. Po drodze zatrzymali się przy Ławeczce Mikołaja Kopernika. Na pomniku astronom siedzi na ceglanym murku przykrytym marmurową płytą. Ubrany jest w długi płaszcz z futrzanym kołnierzem i półdługimi rękawami. W dłoniach trzyma astrolabium i zwój papieru. Na dziecińcu zamku zainteresowaniem cieszyły się posąg kultowy tzw. "baba pruska" oraz zabytkowe dyby. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wiadomości o najsławniejszym mieszkańcu zamku, którym był patron naszej szkoły. Na jednej ze ścian krużganka zobaczyli oryginalną tablicę, umożliwiającą śledzenie wiosennych i jesiennych zrównań dnia z nocą, która jest cenną pamiątką po Koperniku. W dawnym komnatach, w których mieszkał i pracował astronom, dzieci podziwiały unikalne sklepienia kryształowe. Zwieńczeniem zwiedzania były zajęcia plastyczne, gdzie trzecioklasiści stworzyli prace prezentujące Układ Słoneczny. Hania z klasy 3a, za wykazanie się wiedzą, otrzymała tytuł "nowego Mikołaja Kopernika". Kolejnym punktem wycieczki był pokaz w Planetarium pt. "Ziemia, księżyc i słońce". Dzieci obejrzały ciekawe zjawiska astronomiczne, w prosty i zabawny sposób dowiedziały się, dlaczego świeci Słońce, jak zmieniają się pory dnia i roku, jak powstał kalendarz oraz prześledziły historię kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Po smacznym posiłku nastał czas zabaw ruchowych w sali "Fabryka przygód". Dzieci brały udział w różnych konkurencjach i bawiły się w dowolny sposób. Drogę powrotną do Goworowa, uatrakcyjniała pani Ola, pilotka biura podróż "Sośniny", która zorganizowała quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku i wspólne śpiewanie znanych piosenek. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

D.Dumała, M.Dumała, E.Mirowska, E.Waszkiewicz, M.Zacharek

Czytaj więcej: Śladem naszego patrona