Aktualności

Filtr

Informacja o zawieszonych zajęciach.

Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych 23.10.2020 r.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

Źródło: Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!
W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkołach podstawowych dla uczniów II etapu edukacyjnego (klasy IV-VIII), od poniedziałku 26 października i przejściem na zdalne nauczanie, zapraszam do szkoły już jutro - w niedzielę 25 października w godz. od 12.00 do 14.00 po odbiór sprzętu komputerowego. Dotyczy to przede wszystkim tych uczniów, którzy nie posiadają jakiejkolwiek możliwości technicznej, aby utrzymać łączność ze szkołą i móc uczestniczyć w zajęciach według dotychczasowego planu zajęć. Dystrybucja będzie się odbywać w reżimie sanitarnym, z zachowaniem dystansu społecznego, dezynfekcji dłoni, pomiaru temperatury ciała oraz ochrony nosa i ust. W pierwszej kolejności będą rozpatrywane najtrudniejsze przypadki z najstarszych klas szkoły podstawowej: klasy VII-VIII. W miarę możliwości ilościowych i logistycznych będę się starał zapewnić sprzęt komputerowy dla wszystkich zgłoszonych uczniów przez swoich Wychowawców. Warunkiem niezbędnym do podpisania umowy użyczenia sprzętu komputerowego będzie posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości (dowodu osobistego). Wejście na teren szkoły od strony budynku byłego gimnazjum tylko i wyłącznie dla osób zdrowych, nie będących w izolacji, nie przebywających na kwarantannie i nie posiadających jakichkolwiek objawów chorobowych. Czynności związane z wydaniem sprzętu i wypełnieniem oraz podpisaniem stosownych dokumentów odbywać się będą na parterze budynku (hol przy szatni). Całemu procesowi dystrybucji będą towarzyszyły szczególne środki ostrożności oraz procedury związane z zapewnieniem jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla osób z zewnątrz, jak też dla dyrekcji i pracowników szkoły.
Pozdrawiam serdecznie i antywirusowo. Do zobaczenia!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

 

Ogłoszenie

ZE WZGLĘDU NA DYNAMIKĘ ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA COVID-19 ORAZ WPROWADZENIE RYGORYSTYCZNYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH I ORGANIZACYJNYCH, NAJBLIŻSZE ZEBRANIE RADY PEDAGOGICZNEJ - 26 PAŹDZIERNIKA 2020 r., ZOSTAJE ODWOŁANE. O NAJBLIŻSZYM TERMINIE WSPÓLNEGO SPOTKANIA BĘDZIECIE PAŃSTWO POWIADOMIENI W STOSOWNYM CZASIE!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Odwozy oddziałów 0 i klas I-III od dn. 26.10.2020 r.

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej „NUTKA"

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2020/2021

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoja krew, moje życie" realizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej pt. "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015 - 2020" finansowanego przez Ministra Zdrowia. Głównym celem kampanii jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców oraz uświadomienie młodym osobom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem - krwią, która może uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.

Zapraszamy do współpracy
Agnieszka Kosiorek, Agnieszka Dąbrowska

Życzenia - Dzień Edukacji Narodowej

Ogłoszenie

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci i Uczniowie!

14 października 2020 r. (środa)
Dzień Edukacji Narodowej jest ustawowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu szkoła nie zapewnia dowozu oraz dożywiania uczniów.

Z poważaniem
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
Mgr Jacek Dobrzyński

Dzień drzewa w filii w Szczawinie

9 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. W związku z tym opiekun SU przygotował krótki program o tematyce ekologicznej. Dzieci zostały zapoznane z historią tego święta oraz poznały budowę drzewa. Rozpoznawały rodzaje drzew na podstawie ich liści i owoców. Wykazały się także ogromną wiedzą na temat roli drzew w życiu człowieka.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba dbać o przyrodę i sadzić jak najwięcej drzew, abyśmy mieli czyste powietrze. Następnie złożyli przyrzeczenie, w którym zobowiązali się do ochrony przyrody. Na potwierdzenie słów przysięgi uczestnicy spotkania odrysowali swoją dłoń na kartce, wycięli, podpisali i umieścili na namalowanym drzewku.
Na koniec opiekun SU przekazał na ręce p. kierownik zakupione ze środków własnych drzewko, które zostało posadzone na placu szkolnym.
Do obchodów w/w święta przyłączyli się także rodzice, którzy w dniu 10 października wspólnie ze swoimi dziećmi posadzili drzewko na własnej posesji.

Agnieszka Podleś

Kalendarz konsultacji z rodzicami.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej w Goworowie


Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).To jedno z tych sportowych wydarzeń, w którym nie mogło nas zabraknąć.
Zobaczcie sami jak się bawiliśmy!
#ESSD2020#BeActiwe
#Fundacja V4 sport

Funkcjonowanie obiektu sportowego "Orlik" w październiku 2020 r.

Nasza szkoła promująca zdrowie - informacja dla Rodziców

Badanie dotykiem - najlepszym zdrowym nawykiem


Podczas happeningu organizowanego prze Ostrołęcką Szkołę Promocji Zdrowia w został podsumowany powiatowy konkurs na plakat promujący profilaktykę raka piersi. Nasza uczennica Karolina Dudziec z klasy VIII b zajęła I miejsce. Nagrody wręczył starosta Stanisław Kubeł, wicedyrektor szpitala Ryszard Sidorzak, i dr Włodzimierz Kucharski.

Karolinko gratulujemy!

Agnieszka Dąbrowska

Indywidualne biegi przełajowe

W sobotę 26.10.2019 r. nad Narwią w Ostrołęce, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczestniczyli w nich najlepsi biegacze ze szkół powiatu ostrołęckiego. Nie mogło zabraknąć pośród nich również naszych uczniów. Byli to : Magdalena Łępicka, Maciej Kośnik, Jakub Dąbrowski, Jakub Brzuzy, Kinga Krupa, Nicola Głażewska, Daniel Łazicki. Do finału międzypowiatowego awansowali: Jakub Brzuzy, Jakub Dąbrowski, Daniel Łazicki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Dąbrowska

Jedzmy jabłka!


18.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz w Filii w Szczawinie przeprowadzona została kampania promująca zdrowie i zachęcająca do jedzenia jabłek. W tym dniu wszystko związane było z najpopularniejszym polskim owocem - jabłkiem. Uczniowie klas młodszych i świetliczaki wykonywali opaski, zakładki, medaliony, malowali kolorowanki itp. Na korytarzach szkolnych, stołówce i salach lekcyjnych były gazetki tematyczne oraz wystawy. Członkowie Szkoły Promującej Zdrowie wraz z Kołem Zdrowego Żywienia i uczniami zachęcali do jedzenia jabłek rozdając tematyczne ulotki, soczyste owoce a także sok jabłkowy nauczycielom i pracownikom szkoły. Wszyscy rodzice otrzymali również folder dotyczący wartości odżywczych jabłek. Z promocją jabłek wyszliśmy poza mury szkoły. Odwiedziliśmy: Urząd Gminy, Szkołę Powiatową, Przedszkole Samorządowe, Bibliotekę, GOKSiR, Bank Spółdzielczy, GOPS, Przychodnię Wita-Med, Plebanię, sklepy i zakłady usługowe. Wszędzie byliśmy miło i życzliwie przyjmowani. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy do częstego sięgania po ten popularny owoc.
A właściwie dlaczego jabłka? Ten owoc ma wiele zalet. Po pierwsze jabłka pochodzą z Polski, po drugie, są zdrowe, po trzecie są pyszne.

(więcej zdjęć na: Facebook; Szkoła w Goworowie promuje zdrowie)

Agnieszka Dąbrowska

Dookoła świata z Atamanką

 


Współczesny świat ma wiele do zaoferowania, a mimo to, coraz częściej spotyka się uczniów, którzy nie potrafią sprecyzować swoich zainteresowań, przeważnie "grają na telefonie". Jednak telefon czy komputer może okazać się wcale nie taki najgorszy, może to być początek wielkiej przygody, jeśli się w nim znajdzie to, czego się szuka. Wychodząc temu naprzeciw, nauczycielki ze SP im. Mikołaja Kopernika w Goworowie postanowiły, w ramach innowacji pedagogicznej, wprowadzić cykl spotkań z ciekawymi ludźmi pod hasłem: "Ja i moja pasja".
Na pierwsze spotkanie została zaproszona bardzo charyzmatyczna osoba , Agnieszka Atamanka Glabas – nauczycielka, pedagog, ale przede wszystkim dziennikarka, fotoreporterka, fotograf, obieżyświat (ile pasji w jednym człowieku...). Jej sposób przedstawiania odległego świata na portalach społecznościowych tak dalece zafascynował nie tylko dorosłych, ale również młodzież, że postanowiono poznać ją osobiście. Tak też się stało. 21 października Agnieszka zawitała w goworowskiej szkole z prezentacją o Panamie, którą sobie szczególnie ukochała. Jak później wspomniała, kraj ten najbardziej oddaje klimat Ameryki Środkowej, jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Ma bogatą historię, fascynującą kulturę i oferuje mnóstwo niezwykłych, przepięknych widoków. Uczniowie, którym udzieliła się swoboda rozmówczyni w nawiązywaniu kontaktów, śmiało zadawali pytania i mieli okazję zobaczyć egzotyczne owoce, krystalicznie czystą wodę, potwierdzili fakt istnienia Kanału Panamskiego, zobaczyli małpy w symbiotycznym życiu z ludźmi. Na mapie świata, która stanowiła element dekoracji oznaczono szlak podroży Atamanki, łupem padło 129 państw na wszystkich kontynentach.
Okazało się, że można podróżować po świecie, niekoniecznie mając wielkie pieniądze, "trzeba tylko tego bardzo chcieć, a jeśli się czegoś pragnie, to cały Wszechświat sprzyja naszym pragnieniom", "trzeba tylko ruszyć się z kanap".

Organizatorki spotkania
Agnieszka Dąbrowska,
Agnieszka Kosiorek

 

Dzień Edukacji Narodowej - filia Szczawin

 

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami.
Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”
Janusz Korczak

Szkoła to dla dzieci drugi dom, a nauczyciel to ważna osoba, jest autorytetem, przewodnikiem i opiekunem. Bycie nauczycielem to nie tylko zawód, ale także odpowiedzialna misja. Nauczyciel musi traktować każde dziecko za najważniejsze, jedyne i niepowtarzalne.
14 października 2019 roku w Filii w Szczawinie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości gościliśmy: Wójta Gminy Goworowo Piotra Kosiorka, Dyrektora Szkoły Jacka Dobrzyńskiego oraz rodziców. Podczas spotkania Pani kierownik złożyła życzenia oraz wręczyła kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Pan dyrektor przekazał pracownikom nagrody w dowód uznania za poświęcenie oraz zaangażowanie w codzienną pracę. Wójt Gminy Piotr Kosiorek
skierował w stronę pracowników szkoły słowa uznania za wysiłek i poświęcenie w realizację procesu kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Na uroczystym spotkaniu uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom za trud włożony w edukację i wychowanie, wyrazili to w wierszach i piosenkach oraz wręczyli kwiaty. Rodzice również podziękowali za niesienie radości i spełnienie oczekiwań ich dzieci.
Na zakończenie dnia wszyscy spotkaliśmy się na słodkim poczęstunku.

Magdalena Tuszyńska

Nasz pierwszy wywiad


Tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, 9 października, członkowie koła medialnego przeprowadzili wywiad z emerytowaną nauczycielką Panią Stanisławą Lendziszewską. Przed planowanym spotkaniem przygotowaliśmy pytania, które potem zadawaliśmy, a Pani Stasia odpowiadała na nie. Jednym z nich było np. „Czy miała Pani jakąś ,,wpadkę’’ w szkole?” lub „W jakich innych szkołach pani pracowała?”. Żadne nasze pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Pani opowiedziała nam także o swojej drodze do zawodu nauczycielki. Jako mała dziewczynka, Pani Stasia, zawsze bawiła się w szkołę i myślała też o zawodzie pielęgniarki, a skończyła Technikum Mechaniczne. Jednak zrealizowała marzenie z dzieciństwa, ukończyła studia i została nauczycielką. Pierwsza szkoła, w której uczyła Pani Stasia, była w Lipiance, gdzie uczyła w klasach łączonych różnych przedmiotów. Potem nauczała w Goworowie, w oddziałach przedszkolnych. Prowadziła różne kółka np. rytmiczne, muzyczne i plastyczne. Naszą uwagę przykuły zdjęcia, które Pani Stasia ze sobą przyniosła. Rozpoznaliśmy na nich siebie, a także naszych znajomych z lat gdy byliśmy młodsi. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Członkowie Koła Medialnego

Rozstrzygnięcie konkursów na hasło i logo "Szkoły Promującej Zdrowie"

KONKURS NA HASŁO SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE ROZSTRZYGNIĘTY
Mamy przyjemność poinformować, że wyłoniliśmy laureata konkursu na hasło Szkoły Promującej Zdrowie.

Zwycięskie hasło to:

"ZDROWIE W GŁOWIE"
Autorem hasła jest Natalia Gąsior uczennica klasy VIII a
Serdecznie gratulujemy!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LOGO SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
Konkurs na Logo Szkoły Promującej Zdrowie został rozstrzygnięty. Logo wykonane przez uczennicę kl. VIII b Karolinę Dudziec będzie logiem reprezentującym naszą szkołę jako Szkołę Promującą Zdrowie. Gratulujemy!

Logo wykonane przez Karolinę Dudziec

Warsztaty Junior Media w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły na warsztatach dziennikarskich (fot. www.to.com.pl)

16 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu Junior Media.
Dzieci poznawały zasady tworzenia gazetki i podstawy prawa prasowego. Pierwsza lekcja poświęcona była również odpowiedzialności za słowo, tzw. „fake news” oraz zasadom publikacji zdjęć. Dzieciaki poznały zasady tworzenia i edytowania tekstów na makietach gazetki oraz dostały swoje własne strony do wypełnienia materiałami. Młodzi dziennikarze na kolejne zajęcia przygotują własne materiały i stworzą zarys pierwszej gazetki.

Źródło www.to.com.pl

Więcej informacji nt. wydarzenia w serwisie Tygodnika ostrołęckiego

„Ochrzczeni i posłani”


Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. A w niedzielę 20 października rozpoczął się Tydzień Misyjny.
W oprawę liturgiczną Mszy Świętej włączyli się uczniowie kl. VIIIb i uczeń kl. VIIa, modląc się za misjonarzy i misjonarki, ludzi objętych pomocą misyjną i za wszystkich ludzi, aby byli świadkami wyznawanej wiary. Uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem katechety przygotowali wystawę misyjną, na której można było obejrzeć przedmioty pochodzące, m.in.
z Rwandy, Kamerunu, Zambii, Meksyku a także zajrzeć do czasopism „Posyłam Was” i „Misjonarz” wydawanych przez Ojców Pallotynów i Ojców Werbistów. Pokaz tych przedmiotów odbył się także w klasie IV a. W pozostałych klasach temat misji pojawił się na lekcjach religii.
5 października uczeń klasy VIIa Maksymilian Pio Mróz wraz z katechetą wziął udział w I Diecezjalnym Kongresie Misyjnym w Łomży.

Bogumiła Lewicka - Mróz

Godziny pracy pedagoga szkolnego.

Godziny pracy psychologa szkolnego.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej
Słowo miłość- za ich troski,
Słowo wdzięczność- za ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
-wyśpiewany z serc jak z nut…


14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Nauczycielom i pracownikom podziękowania złożyli dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście. Wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy otrzymali nagrody. Wśród zaproszonych gości miło było zobaczyć emerytowanych nauczycieli.
Uczniowie wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze, płynące z serca życzenia, a swoimi występami dostarczyli widowni wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.  Samorząd Uczniowski uhonorował wszystkich  pierniczkami w kształcie serca. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie piosenka Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha” w wykonaniu niezwykłego męskiego zespołu. Ogromnym brawom i owacjom na stojąco nie było końca. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję usłyszeć tych niezwykle utalentowanych dżentelmenów.
Dziękujemy nauczycielom za okazane nam serce i życzymy im wytrwałości oraz cierpliwości na nasze uczniowskie wybryki.

Aneta Kosek

Dzień otwarty

Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych

9 października 2019 r. na boisku Klubu Sportowego „ORZ” Goworowo odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, Kuninie i Goworowie. Razem rywalizowało 104 biegaczy w kategorii dzieci 2007 i młodsi – dziewczęta – 800 m: chłopcy – 1000 m i kategorii młodzieży rocznik 2005 – 2006 dziewczęta – 1000 m ; chłopcy – 1000 m
Jako pierwsze na starcie stanęły dziewczęta z klas czwartych, potem chłopcy z tej samej klasy. Następnie dziewczęta klasy piąte i chłopcy. A na końcu z kategorii dzieci na trasę wyruszyły dziewczęta z klas szóstych, a po nich chłopcy. W kategorii młodzieży wystartowały pierwsze dziewczęta z klas siódmych, następnie chłopcy i jako ostatni rocznik pobiegły dziewczęta z klas ósmych, a po nich wystartowali chłopcy z rocznika 2005.
Po skończonych biegach klasyfikacja końcowa wyłoniła zawodników, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych.

Godziny pracy nauczycieli świetlicy

Zaproszenie

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”


Drugoklasiści z Filii w Szczawinie wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Organizatorem konkursu jest sieć sklepów Biedronka.
Wychowawca zrealizował zadania według scenariuszy opracowanych przez siebie i Organizatora.
Została przygotowana uroczystość szkolna pod hasłem „Ziemia naszym królestwem”. Uczniowie z klas I-II poznali skład ściółki leśnej, posadzili kasztany i rozwiązywali krzyżówki o tematyce przyrodniczej. Wysłuchali także opowiadania pt. „Królestwo” z książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Dzieci na zajęciach technicznych stworzyły „małe królestwo” – ul oraz wykonywały Słodziaki – pszczółki.
Powodem do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji przeprowadzono również zajęcia otwarte pod hasłem „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi, szukamy skarbów wokół nas”. Inspiracją spotkania było opowiadanie R. Piątkowskiej „Drzewa”.  Tym razem rodzice uczniów klasy II wykazali się piękną techniką czytania.
Drugoklasiści pod okiem wychowawczyni wzięli udział w zabawie w budowanie dębu z materiałów nadających się do recyklingu, gdzie ujawnili siłę swojej dziecięcej wyobraźni. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w także w zabawie sensorycznej, która pozwoliła lepiej poznać środowisko leśne. Zakończeniem zabawy było posadzenie żołędzi w kolorowych pojemnikach. Wiele radości sprawiło wszystkim wspólne wykonywanie Słodziaków zaprojektowanych przez dzieci.
Drugoklasiści za pracę i zabawę otrzymali maskotki swoich ulubionych Słodziaków, zakładki oraz dzienniczki postępów czytania z naklejkami. Rodzice za udział w akcji czytania dzieciom zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Wychowawca: Barbara Rutkowska

Tydzień kodowania w naszej szkole.

Zapraszamy do aktywności w ramach Tygodnia kodowania w szkole i nie tylko!

Infografika Tygodnia Kodowania

Prezentacja z przydatnymi informacjami 2019

Dzień Edukacji Narodowej

Ogłoszenie

Gminne Zawody w Piłkę Nożną dla Dziewcząt i Chłopców – klasy VII– VIII

20 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Nożną dla Dziewcząt i Chłopców – klasy VII– VIII w rozgrywkach uczestniczyły drużyny z dwóch szkół z terenu naszej gminy: Szkoła Podstawowa w Kuninie i Szkoła Podstawowa w Goworowie. Naszą szkołę reprezentowali
Dziewczęta:
1. Kinga Krupa
2. Julia Tyszka
3. Weronika Błaszczak
4. Aleksandra Bochenek
5. Iza Podolak
6. Nicola Głażewska
7. Magda Łępicka
8. Agata Pełtak
9. Alicja Dąbkowska
10. Zuzanna Skrzecz
11. Weronika Wróblewska

Rejonowe Zawody w Piłkę Nożną Chłopców IV – VI

18 września 2019 r. w Czerwinie odbyły się Rejonowe Zawody w Piłkę Nożną Chłopców IV – VI. Do rozgrywek zgłosiło się 5 zespołów:
1. SP Czerwin
2. SP Piski
3. SP Ołdaki
4. SP Borawe
5. SP Goworowo
Nasza drużyna w składzie: Kacper Jankowski, Igor Kuśmierczyk, Krystian Sujkowski, Bartłomiej Iwański, Jakub Jasiński, Hubert Bałazy, Jakub Kruczyk, Jakub Brzuzy, Michał Brejnak okazała się najlepsza, pokonała wszystkich przeciwników.
Oto wyniki poszczególnych spotkań:
Goworowo – Czerwin 2 : 1
Piski - Goworowo 1 : 4
Goworowo – Borawe 5 : 1
Ołdaki – Goworowo 0 : 6
Jak widać z powyższych wyników I miejsce zajęli nasi chłopcy, II miejsce – SP Czerwin i obydwie drużyny uzyskały awans do zawodów powiatowych, które odbyły się 6 października w Czerwinie.

SKS - owcy na Torwarze

Po wakacjach z zajęcia sportowe SKS nie tylko wróciły do szkoły, ale również rozpoczęły się eventy z cyklu #SKSonTour w którym nasza 30 osobowa grupa SKS - owców wzięła udział. Było to niesamowite przeżycie aktywności fizycznej podczas obwodów stacyjnych (warsztaty z pierwszej pomocy, skok w dal, test gibkości, zwis na drążku, siatkówka, piłka ręczna, badminton, pomiar antropometryczny, gramy fair-antydoping, triatlon).

Dużą niespodzianką byli nasi sportowcy Sławomir Szmal i Paweł Korzeniewski, którzy wspierali i motywowali wszystkich uczestników do ćwiczeń przez całą imprezę.

Dorota Ciskowska

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

W miniony piątek, wspólnie z kilkoma tysiącami szkół z całej Europy, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To kolejna wspaniała okazja mobilizująca nas do aktywności na co dzień.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Sami zobaczcie jak się bawiliśmy!

Dorota Ciskowska

Jak żyć zdrowo?

ZASADY:
1. Jedz regularnie 5 posiłków i pamiętaj o częstym piciu wody oraz myj zęby po jedzeniu.
2. Jedz różnorodne warzywa i owoce jak najczęściej i w jak największej ilości.
3. Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.
4. Pij co najmniej 3–4 szklanki mleka dziennie (możesz je zastąpić jogurtem naturalnym, kefirem i – częściowo – serem).
5. Jedz chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych oraz wybieraj tłuszcze roślinne zamiast zwierzęcych.
6. Nie spożywaj słodkich napojów oraz słodyczy (zastępuj je owocami i orzechami).
7. Nie dosalaj potraw, nie jedz słonych przekąsek i produktów typu fast food.
8. Bądź codziennie aktywny fizycznie co najmniej godzinę dziennie (ograniczaj oglądanie telewizji, korzystanie z komputera i innych urządzeń elektronicznych do 2 godz.).
9. Wysypiaj się, aby Twój mózg mógł wypocząć.
10. Sprawdzaj regularnie wysokość i masę ciała.

Uwaga konkurs

Ogłoszenie

Podziękowanie

Ogłoszenie

Konkurs "Jesienne cudaki z warzyw i owoców:" – Filia Szczawin


W ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" nauczyciele podejmują różne działania. Jednym z takich zadań zaplanowanych na rok szkolny 2018/2019 był zorganizowany w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem: "Jesienne cudaki z warzyw i owoców". Konkurs skierowano do uczniów z klasy I i III. Mieli oni wykonać prace przestrzenne z warzyw lub owoców (z dodatkiem różnych materiałów).
Komisja oceniła dostarczone prace i wyłoniła laureatów:
I miejsce – Kacper Samoraj kl. I
II miejsce – Antoni Robert Podleś kl. I
III miejsce – Aneta Pacuszka kl. III
Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni: Julia Laskowska kl. I, Kacper Mech kl. I, Kacper Dziczek kl. I, Agata Mech kl. III, Dawid Wasilewski kl. III.
Wszyscy otrzymali nagrody w postaci owoców, ufundowane przez organizatora konkursu.
Dziękuję tym, którzy brali udział w konkursie i zachęcam wszystkich do sięgania po owoce oraz warzywa podczas codziennych posiłków.

Agnieszka Podleś

„My dla naszej Pani mamy najpiękniejsze kwiaty słów”


Dzień Edukacji Narodowej jest dniem bliskim społeczności szkolnej. To wyjątkowe święto przypomina o szczególnym posłannictwie ludzi, którzy te działania urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Współczesny nauczyciel potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swojej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej słowa podziękowań skierowałam w stronę wszystkich, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość w Filii w Szczawinie.
Słowa podziękowań za inwestycje na rzecz poprawy warunków do nauki i pracy w placówce skierowałam do Pani Wójt oraz Rady Gminy. Pan Dyrektor otrzymał kwiaty za poświęcony nam czas.
Wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego zadania, jakim jest kształcenie i wychowanie dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz w edukacji wczesnoszkolnej skierowałam w stronę nauczycieli. Ład i porządek w szkole to efekt pracy pań z obsługi.
Rodzice otrzymali serdeczne podziękowania za wkład pracy na rzecz szkoły, za ciepłe, pozytywne, ale także mądre krytyczne uwagi.
Przedszkolakom i uczniom dziękujemy za piękną część artystyczną i pachnące kwiaty.

Barbara Rutkowska

Wiersze Jana Brzechwy bawią dzieci!

 

Przekonaliśmy się o tym oglądając spektakl pt.: „Brzechwolandia”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia w mistrzowski sposób zapoznali małych widzów z twórczością literacką Jana Brzechwy. Piękne stroje, ciekawe rekwizyty to dodatkowe walory przedstawienia, które obejrzeliśmy w październiku w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Barbara Rutkowska

Zaproszenie

Zawody w piłkę nożną

Pierwszy mecz zagrali z Rzekuniem, który zakończył się 3:0 dla naszej drużyny, drugi mecz z chłopcami z Kleczkowa 1:8. Po rozgrywkach w grupie nasza drużyna wyszła na I miejscu. Potem półfinał Goworowo – Czerwin 3:0 i upragniony finał z drużyną z Rzekunia 3:2 dla naszej drużyny. Zwycięzcy to : Eryk Głażewski, Kacper Głażewski, Jakub Dziełak, Jakub Grabowski, Jakub Garliński, Przemysław Książek, Eryk Wysocki, Paweł Wieczorek, Hubert Piątek.
Po zdobyciu I miejsca chłopcy udali się do Myszyńca na zawody powiatowe. W tych rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn: SP Myszyniec, SP Rzekuń, SP Goworowo, SP Łyse, SP Lelis, SP Baranowo. Nasza drużyna dzielnie walczyła i zdobyła brązowe medale, zajmując zaszczytne III miejsce. Gratulujemy zawodnikom i p. J. Karpińskiemu za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Przestrzegaj zasad ruchu drogowego - spotkanie z policjantem.

 


20 września 2018 roku w Filii w Szczawinie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Posterunku Policji w Goworowie – asp. szt. Sławomirem Subczyńskim, zorganizowane przez opiekuna SU dla całej społeczności szkolnej.

Celem spotkania było utrwalenie wiadomości na temat bezpiecznego i kulturalnego uczestniczenia w ruchu drogowym. Przypomniane zostały również numery alarmowe i utrwalono znaczenie znaków drogowych znajdujących się w pobliżu szkoły.

Podczas spotkania dzieci uważnie słuchały pana policjanta i jak zawsze zadawały wiele pytań. Na zakończenie nasz gość wręczył wszystkim znaczki odblaskowe, abyśmy byli lepiej widoczni na drodze. Następnie pani kierownik B. Rutkowska wspólnie z przedstawicielami SU podziękowała panu Sławomirowi Subczyńskiemu za poświęcony czas i cenne wskazówki.

Agnieszka Podleś

V edycja programu "Wzorowa Łazienka" z Domestosem - jesień 2018.

W roku szkolnym 2018/2019 zgłoszono naszą szkołę do uczestnictwa w zmaganiach międzyszkolnych, gdzie zwycięzca zgarnie pulę 30 tys. zł z przeznaczeniem na remont szkolnej toalety. Od 1 października do 30 listopada trwa głosowanie na prace plastyczne uczniów danej szkoły umieszczone w galerii. Liczy się każdy głos oddany na naszą szkołę - z jednego adresu e-mail można codziennie oddać 1 głos. Prosimy o Wasze głosy. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie programu. Liczymy na wsparcie. W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Jacek Dobrzyński

Regulamin Domestos - program wzorowa łazienka

Sad jesienią – wycieczka


W środę 18 października 2017 roku udaliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego sadu w ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole”. Na miejscu przywitał nas Pan Ludwik i zaprosił na spacer wśród drzew owocowych. Wszyscy uważnie słuchaliśmy opowieści o pracy sadownika w poszczególnych porach roku, a zwłaszcza jesienią. Dowiedzieliśmy się kiedy i w jaki sposób należy zbierać owoce, a także jak i gdzie je przechowywać, aby jak najdłużej zachowały świeżość. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat odmian jabłek takich jak champion, ligol i golden.
Na koniec czekała nas miła niespodzianka. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał do spróbowania piękne i soczyste jabłko. Po miło spędzonym czasie na świeżym powietrzu zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Elżbieta Sobotka

"Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…"


Dzień Edukacji Narodowej – to święto wszystkich pracowników oświaty. Przypada na 14 października, jednak w tym roku szkolnym obchodziliśmy je dzień wcześniej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m. in.: wójt gminy Goworowo Pani Małgorzata Maria Kulesza, dyrektor szkoły Pan Jacek Dobrzyński, inspektor d/s kadrowych i płacowych oświaty Pani Grażyna Karpińska a także przedstawiciele rad klasowych rodziców.
Kierownik filii pełniąc rolę gospodarza placówki powitała zgromadzonych i przekazała głos najmłodszym członkom naszej społeczności, a mianowicie dzieciom szkolnym i przedszkolnym. Młodzi artyści słowami wierszy i piosenek uświetnili ten wyjątkowy dzień. Do życzeń od naszych podopiecznych dołączyli się również ich rodzice, podkreślając jak ważną rolę pełni nauczyciel.
Następnie głos zabrała Pani wójt , która wręczyła nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej Pani Barbarze Rutkowskiej. Dyrektor wyróżnił także Panią Elżbietę Sobotkę i Panią Agnieszkę Podleś. Zaproszeni goście życzyli wszystkim pracownikom naszej placówki wielu sukcesów zawodowych.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na spotkanie przy filiżance pachnącej herbaty.

Agnieszka Podleś, Milena Gołębiewska

Godziny pracy logopedy w roku szkolnym 2019/2020

 


 

Dzień Bezpiecznego Internetu

DBIDzień Bezpiecznego Internetu to akcja, w której czynny udział bierze nasza szkoła. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli informatyki podczas zajęć komputerowych, informatyki i zajęć technicznych poznają zagadnienia dotyczące zagrożeń czyhających w sieci – m. in uzależnienia od gier, portali społecznościowych, stron WWW, problemów przemocy w sieci (cyberprzemocy).
Używanie Internetu jest dla wszystkich współczesnych dzieci i nastolatków niemal równie naturalne jak picie czy jedzenie. Sposób używania Internetu przez młodzież wzbudza niekiedy skrajne emocje – od zachwytu nad możliwościami, jakie daje młodym ludziom nowoczesna technologia, dostęp do globalnej wiedzy i szybka komunikacja po przerażenie, ile czasu dzieci potrafią spędzać przed komputerem i urządzeniach przenośnych. Do tego często dochodzi niewiedza rodziców i opiekunów na temat tego, co ich podopieczni robią w sieci. Doprowadza do sytuacji, że nie są w stanie odpowiedziec czy i kiedy dzieci i nastolatki są uzależnione od Internetu i jak powszechny to jest problem.
Internet jest nie tylko źródłem informacji, wiedzy, ciekawostek, ale również obiektem rozrywki. Świadomość zagrożeń jakie ze sobą niesie jest niezwykle ważna, bo gwarantuje mądre korzystanie z tego współczesnego dobra.
Ważne jest, aby pamiętać, że nadmierne korzystanie z Internetu to zazwyczaj jedynie wierzchołek góry lodowej. Podobnie jak w przypadku innych uzależnień, u jego podłoża najczęściej leżą bardziej złożone i kompleksowe problemy. Specjaliści zajmujący się tą tematyką są zdania, że przyczynami zaburzeń mogą być niepowodzenia szkolne, odrzucenie przez grupę rówieśniczą, konflikty w rodzinie (Chocholska i Osipczuk 2009).
Dodatkowo należy pamiętać, że w przypadku nastolatków problemy z komputerem splatają się z przechodzeniem trudnego wieku dorastania. Jest to dla każdego młodego człowieka okres pełen napięć, w którym kształtuje się jego indywidualna tożsamość, narasta bunt wobec rodziców, a ważną rolę odgrywa grupa rówieśnicza. Osobom, które nie radzą sobie z tymi wyzwaniami, Internet może zapewnić łatwe rozwiązania „zastępcze”. Tutaj łatwiej nawiązać kontakty, łatwiej określić swoją tożsamość, łatwiej wygrywać i mieć zauważalne osiągnięcia.
Na koniec warto podkreślić, że rozwiązaniem problemów nie może być izolowanie młodzieży od komputera. W dzisiejszym świecie odwrót od Internetu nie jest ani możliwy, ani pożądany. Globalna sieć stanowi narzędzie pracy, komunikacji, rozrywki i zdobywania wiedzy. W przypadkach terapii nadużywania Internetu celem nie powinno być dążenie do internetowej „abstynencji”, lecz doprowadzenie do tego, by człowiek mógł w pełni kontrolować sposób korzystania z sieci i jego efekty − Internet powinien przynosić nam korzyści, a nie szkody.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzić będziemy 6 lutego 2018 roku.

A.D.Bibliografia
Chocholska P., Osipczuk M., (2009), Uzależnienie od komputera i internetu u dzieci i młodzieży, Warszawa: Hachette
GUS (2012), Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2007−2011, Warszawa: Główny Urząd Statystyczny
Kirwil L. (2011), Polskie dzieci w Internecie. Zagrożenia i bezpieczeństwo − część 2. Częściowy raport z badań EU Kids Online II, Warszawa: SWPS
Livingstone S. et al. (2011), Risk and safety on the Internet. The perspective of European Children, London: EU Kids Online
Prensky M. (2001), Digital Natives, Digital Immigrants, „On the Horizon” Vol. 9 No. 5
Woronowicz B. (2009), Uzależnienia. Geneza, terapia, powrót do zdrowia, Poznań/Warszawa: Parpamedia
Łukasz Wojtasik, Małgorzata Maryl-Wójcik, Katarzyna Topolewska, Szymon Wójcik Scenariusz zajęć „Dzień z życia” (2012)

Trzymaj formę

Trzymaj formęW tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!"
Główne cele tego projektu to promocja zdrowego stylu życia, trwała zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania uczniów i młodzieży aktywnością podczas każdego dnia.
W tym roku szkolnym objęliśmy programem klasy 4-7 szkoły podstawowej.
Program "Trzymaj Formę" realizowany jest w czasie trwania lekcji wychowania fizycznego, godzin wychowawczych, biologii, przyrody, zajęć świetlicowych oraz w czasie zajęć pozalekcyjnych SKS oraz zajęć fakultatywnych.

Realizatorzy programu:
Szkolny koordynator - Elżbieta Reluga-Grabowska
Jadwiga Gołębiewska - nauczyciel biologii
Krystyna Gajewska - nauczyciel przyrody
Ewa Lubiak - nauczyciel języka rosyjskiego oraz zajęć świetlicowych
Wszyscy wychowawcy
Nauczyciele wychowania fizycznego
Pielęgniarka szkolna - Teresa Łazicka

Żyj smacznie i zdrowo

Żyj smacznie i zdrowo

W klasach drugich gimnazjum realizowany jest Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo”. Uczniowie na lekcjach biologii uczą się, że prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i dobre samopoczucie. Jest to także sprawdzony sposób na poprawę wyglądu czy lepsze wyniki w nauce. Więcej informacji, wspaniałe sprawdzone przepisy można odszukać na stronie: www.zyjsmacznieizdrowo.pl

Poczet Sztandarowy Gimnazjum 2017/2018

Poczet Sztandarowy Gimnazjum

Poczet Sztandarowy Gimnazjum (fot. A. Dąbrowski)

I. 

Anna Kukulska

Kacper Szumowski

Anna Mucińska

 

II.

Klaudia Brejnak

Łukasz Bełdycki

Wiktoria Dumała 

 

opiekun: mgr Jarosław Karpiński

Poczet Sztandarowy Szkoła Podstawowa 2019/2020

Poczet Sztandarowy

 

Ocenianie kształtujące

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat oceniania kształtującego.

OK - Sposobem indywidualizacji procesu kształcenia.

Ocenianie osiągnięć edukacyjnych uczniów.

Fotorelacja ze szkolnego Skills Challeng

 

Fotorelacja ze szkolnego Skills Challengu, który odbył się we wtorek - 24 października 2017 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. W zmaganiach sportowych uczestniczyli uczniowie z naszej podstawówki oraz z SP w Pasiekach - w ramach współpracy z Fundacją Marcina Gortata.

Reforma edukacji

W związku reformą edukacji i wygaszaniem gimnazjów z dniem 4 września 2017 r. Nasza szkoła zmienia nazwę z Zespołu Szkół Nr 1 w Goworowie na Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Tym samym nasza szkoła jest ośmioletnią szkołą podstawową z oddziałami gimnazjum. Przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia w lokalnym wydaniu.

 

Zarządzenia dyrektora

Chór szkolny 2017/2018

Chór Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie (fot. A. Dąbrowski)

 

Chór Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Goworowie (fot. A. Dąbrowski)

 

Opiekun:

Pani mgr Beata Ciepierska

 

Hymn gimnazjum

Tekst hymnu oddziałów gimnazjalnych
„Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II”

I. My, Jana Pawła uczniowie
słowa ojca w czyn chcemy przemieniać,
pomagać ludziom i wciąż pamiętać.

ref. Twoje myśli, które drogi wskazują,
Twoje słowa, które uczą mądrości,
Twoje czyny przepełnione miłością,
by na zawsze czyste serce już mieć.

II. Trudno być dobrym człowiekiem,
gdy świat pędzi i goni bez celu,
dlatego razem przypomnieć warto.

ref. Twoje myśli, które drogi wskazują,
Twoje słowa, które uczą mądrości,
Twoje czyny przepełnione miłością,
by na zawsze czyste serce już mieć.

Hymn szkoły podstawowej

Tekst hymnu Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

„Cały świat się pomylił”

I. Czytał księgi, patrzył w gwiazdy
nie przez noc i nie przez dwie.
Ludzie myślą, że to Słońce
dookoła Ziemi mknie
Ref.
Cały świat się pomylił
Kopernik znalazł błąd,
że gwiazdy się kłóciły
z mądrością starych ksiąg
II. Długo trzeba patrzeć w niebo
by odczytać światło gwiazd.
Długo trzeba żyć wśród ludzi
by zrozumieć przyszły czas.
Ref.
Cały świat się pomylił…
III. Wciąż myśl Jego podziwiamy
bo są prawdą jego sny,
że planety wokół Słońca
krążą niby złote ćmy.
Ref.
Cały świat się pomylił…

Drużyna Harcerska "Orzaki"

7 Goworowska Drużyna Harcerska „ Orzaki” rozpoczęła swoją działalność 31 marca 2016r. To dzień, w którym Komendant Hufca Ostrołęki hm. Barbara Jarnutowska otworzyła okres próbny dla Goworowskiej Drużyny Harcerskiej. Wówczas drużyna liczyła 39 członków. Obecnie zrzesza około 60osób. 28 harcerzy złożyło Uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie w Goworowie, następne odbyło się na obozie w Kierwiku. W obecności Komendanta Hufca Ostrołęki i Komendanta Obozu oraz kadry złożyła Przyrzeczenie Harcerskie dh. Natalia Fabisiak, która obecnie pełni funkcję drużynowej. Pozostali harcerze przygotowują się do tego wydarzenia. Harcerze wykazują duże zaangażowanie w prace, działalność i życie drużyny oraz różne akcje charytatywne. Szczególnie wyróżnia się grupa harcerzy z gimnazjum. Chętnie współpracują ze sobą, wykazują inicjatywę w pracy, doskonale organizują wolny czas. Zdobywają stopnie i sprawności. Zbiórki drużyny i zastępów odbywają się regularnie w harcówce i terenie.
Cel nadrzędny drużyny to:
Kształtowanie osobowości harcerzy według Prawa Harcerskiego.
„Zarazić pasją harcerskiej przygody”

Cele główne:
- Integracja drużyny. Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie.
- Pogłębianie szacunku dla innych ludzi, a przede wszystkim do osób starszych.
- Budzenie wrażliwości na krzywdę i niedolę innych ludzi poprzez czynny udział w akcjach charytatywnych.
- Kształtowanie szacunku do symboli, poznawanie historii, tradycji, obrzędów ZHP.
- Doskonalenie wiedzy i umiejętności harcerzy z zakresu technik harcerskich.
- Zdobywanie sprawności i stopni harcerskich.
- Rozwijanie więzi z przyrodą ( zbiórki na łonie natury, biwaki).
- Kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.
- Nauka ponoszenia konsekwencji za własne czyny.
- Przyrzeczenie Harcerskie.

Opiekun drużyny
Elżbieta Bieniecka

Dokumentacja

Kodeks etyczny Wolontariusza

Wolontariusz powinien:
1. Być pewnym.
Patrz w swe serce i pamiętaj, jak bardzo chcesz pomóc innym ludziom.
2. Być przekonanym.
Nie oferuj swojej pomocy, jeśli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz.
3. Być lojalnym.
Zgłaszaj sugestie, a nie „uderzaj” w innych.
4. Przestrzegać zasad.
Nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz. Może się okazać, że są ku nim powody.
5. Mówić otwarcie.
Pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz..
6. Chętnie uczyć się.
Nauka jest nieodłączną częścią każdej dobrze wykonywanej pracy.
7. Stale rozwijać się.
Powinieneś wiedzieć wszystko o twojej organizacji i pracy.
8. Być osobą, na której można polegać.
Praca jest zobowiązaniem. Wykonuj to, co zgodziłeś się zrobić. Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie spełnić.
9. Działać w zespole.
Znajdź dla siebie miejsce w grupie. Postać samotnika, działającego na własną rękę, nie pasuje w dzisiejszych złożonych systemach społecznych.

Druki dokumentów:

Regulamin SKW.

Zgoda Rodzica

Deklaracja

Karta aktywności

Porozumienie

 

 

 

 

Szkolny Klub Wolontariusza

Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczął swoją działalność w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Goworowie w październiku 2014 r pod opieką nauczyciela języka polskiego Barbary Grabowskiej. Od tego czasu do dziś zarejestrowano 100 członków. Oczywiście, w każdym roku ich ubywało i przybywało. Niektórzy, choć się zadekladowali, nie wykazali się żadną aktywnością. Zawarto porozumienia o współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goworowie, z Przedszkolem Samorządowym w Goworowie oraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Czarnowie.

Akcje i działania przeprowadzone dotychczas:
1. Akcja „Znicz dla zmarłych nauczycieli” – Dzień Edukacji Narodowej i Święto Zmarłych
2. Warsztaty przeprowadzone przez studentów UW dla wolontariuszy
3. Andrzejki w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnowie
4. Akcja „Czytamy przedszkolakom”
5. Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile” – 72 rocznica powstania w getcie warszawskim
6. Akcja zbiórki makulatury
7. Akcja pomocowa dla schroniska w Kruszewie
8. Akcja pomocowa dla ucznia naszej szkoły podstawowej, chorego na białaczkę
9. Oczyszczanie grobów w Czerniu
10. Akcja „Szlachetna Paczka”
11. Akcja „Kartka dla Julki”
12. Bieg uliczny podczas Targów Przedsiębiorczości w Goworowie
13. Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
14. Akcja „Bieg na 6 łap” – schronisko Canis w Kruszewie
15. Zbiórka pomocowa dla mamy naszego ucznia z gimnazjum, która zmagała się
z nowotworem mózgu
16. Debata dla przedszkolaków na temat „Książka naszym przyjacielem”
17. Akcja pomocowa dla schroniska „Canis” w Kruszewie – zbiórka, która odbyła się
w galerii handlowej „Bursztynowa” w Ostrołęce
18. Akcja „Pomagajmy z uśmiechem z Lay’s”
19. Pomoc w przeprowadzeniu zajęć z psychologiem w ŚDS w Czarnowie

Ponadto, w maju 2017 roku, opiekun SKW zgłosił uczennicę Natalię Fabisiak do konkursu MEN „Wolontariusz roku 2017” – nagrała filmik, który w skrócie pokazuje jej działalność wolontariacką. Nie udało się wygrać wśród ponad 400 zgłoszeń, ale Natalia otrzymała dyplom uznania od samej pani minister Anny Zalewskiej oraz została naszym szkolnym „Wolontariuszem roku”.

Ponadto, Klub włącza się w akcje, przeprowadzane pod kierunkiem p. Bogumiły Lewickiej-Mróz:
1. Akcja „Hospicjum to też życie”
2. Akcja „Pola Nadziei”

Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadza akcje na stałe wpisane w harmonogram, ale jest również otwarty na wszelkie przedsięwzięcia i propozycje.

 

Podziękowania i życzenia dla nauczycieli


13 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości, podczas której została doceniona praca i pasja wszystkich pedagogów. Uczniowie przygotowali humorystyczne scenki, piękne prezenty muzyczne oraz symboliczne kwiatki dla wszystkich pracowników szkoły i emerytów. Pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i obsłudze a pani wójt- panu dyrektorowi. Miły nastrój towarzyszył wszystkim do końca dnia,...a może nawet dłużej.

Samorząd Uczniowski

Bezpieczny Internet

{youtube}https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=T6CVDb28efI{/youtube}

Album fotograficzny

Album dostępny od 30 listopada 2017 r.

Rodzaje zajęć

nauka własna – odrabianie zadań domowych, praca indywidualna z uczniem, praca w grupie, praca z książką, komputerem;
zajęcia plastyczne – rozwijanie aktywności twórczej u dzieci, biorących udział w zajęciach, promowanie indywidualnych talentów, eksponowanie prac dzieci wykonanych różnymi technikami, wyrabianie poczucia estetyki (samoocena siebie i innych);
zajęcia kulturalno – rozrywkowe – gry i zabawy stolikowe, audycje telewizyjne, oglądanie filmów, lektur szkolnych z kaset video i DVD, oglądanie bajek, czytanie książek, słuchanie nagrań muzycznych, zabawy z komputerem, konkursy, zabawy.
zajęcia muzyczne – nauka piosenek, słuchanie muzyki z płyt i kaset, zabawy ruchowe przy muzyce, naśladowanie różnych dźwięków, poznawanie kroków tanecznych;
zajęcia sportowe – gry i zabawy sportowe w świetlicy na boisku szkolnym, spacery, wycieczki, rozgrywki w piłkę nożną i bilard;
prace społeczno – użyteczne – prace porządkowe w świetlicy na terenie szkoły, środowiska, dyżury w świetlicy i jadalni szkolnej;
Ciekawe zajęcia zaproponowane przez dzieci i młodzież przebywającą w świetlicy.

Regulamin świetlicy

1. Świetlica jest placówką opiekuńczo – wychowawczą i stanowi jednostkę organizacyjną szkoły.
2. Świetlica jest przeznaczona dla uczniów naszej szkoły.
3. Ze świetlicy korzystają wszyscy uczniowie naszej szkoły w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych (przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć lekcyjnych).
4. Uczniowie dojeżdżający mają obowiązek bezpośrednio po przyjeździe udać się do świetlicy.
5. W czasie pobytu w świetlicy należy zgłaszać wychowawcy wszystkie wyjścia.
6. Wszyscy uczniowie przebywający w świetlicy dbają o ład i porządek.
7. Uczniowie dbają w świetlicy o bezpieczeństwo swoje i kolegów.
8. Uczniowie przebywający w świetlicy mają prawo korzystania z pomocy nauczyciela podczas odrabiania prac domowych, pomocy koleżeńskiej oraz przyborów i gier znajdujących się w świetlicy.
9. Uczniowie korzystający ze świetlicy mają obowiązek zmiany obuwia.
10. Uczniowie szanują wyposażenie świetlicy.
11. Uczniowie nie używają wulgarnego i niestosownego słownictwa.
12. Za zaginione pieniądze, telefony i inne urządzenia techniczne świetlica nie ponosi odpowiedzialności.
13. Zachowanie ucznia w świetlicy ma wpływ na końcową ocenę ze sprawowania.
14. Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.

Praca świetlicy

Kampania promująca zdrowie

Świetlica szkolna wdraża kampanię promującą zdrowy styl życia i zachęca do jedzenia jabłek 18.10.2019 r. przeprowadzona została akcja mająca na celu zachęcanie dzieci i młodzież do jedzenia jabłek.  Tego dnia wszystko związane było z jabłkiem i jego przetworami. W świetlicy dzieci malowały kolorowanki z jabłkami, nawet przedszkolaki dostarczyły nam swoje pokolorowane jabłka. Kolorowanki zostały wywieszone na tablicy informacyjnej. Przybywający w świetlicy uczniowie zaśpiewali piosenkę o jabłku. Uczniowie tego dnia nosili wykonane własnoręcznie opaski na głowę z jabłkiem. Mamy nadzieję, że ten pyszny owoc będzie częściej spożywany.  

 

Świetlica w naszej szkole pracuje o 7:00 do 17:20. Opieką świetlicy objęte są dzieci klas 0-7 szkoły podstawowej i II-III gimnazjum, ze zdecydowaną przewagą uczniów klas młodszych. Świetlica zapewnia uczniom szkoły dobrze zorganizowaną opiekę w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych (przed lekcjami jak i po nich). To właśnie tu w bezpiecznym i miłym otoczeniu dzieci mogą odpocząć, zrelaksować się i odrobić lekcje. Czas spędzony w świetlicy sprzyja też wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Organizuje się gry i zabawy, rozwija się zdolności i zainteresowania uczniów, kształci nawyki kultury dnia codziennego. Zajęcia świetlicowe wzbogacają wiadomości dzieci, rozwijają ich umiejętności. Dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci – rodziny, szkoły, kolegów. Obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie i świecie. Rozwijają zainteresowania przyrodnicze i kulturalne. Uwzględniają też tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych.
Świetlica doposażona jest w nowe zabawki edukacyjne, gry, puzzle i sprzęt sportowy. Gry i zabawki sprawiają dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że nowe gry i zabawki będą nam służyły jak najdłużej, pozwalając dzieciom spędzić czas w ciekawy i rozwijający sposób.
Zachęcamy dzieci do udziału w zajęciach świetlicowych.

CELE I ZADANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Celem głównym działalności świetlicy jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zakończeniu obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Świetlica szkolna ma więc spełniać głównie role opiekuńczo-wychowawczą. Oprócz zajęć świetlicowych,( których tematykę opracowuje się w rozbiciu na poszczególne tygodnie i miesiące roku szkolnego), uczniowie mogą spędzić czas wolny według własnego uznania, zjeść posiłek czy odrobić lekcje przy wydatnej pomocy nauczyciela - wychowawcy. Zajęcia świetlicowe mają zapewnić dzieciom czas w sposób możliwie interesujący. Poprzez ich organizację pragniemy osiągnąć określone zmiany w zainteresowaniach, postawie i codziennych nawykach wychowanków.
W planie rocznym ujęto tylko kilka zdań kierunkowych, które dotyczą najważniejszych dziedzin pracy świetlicy. Należą do nich:
1. Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do pracy własnej, przyzwyczajanie do samodzielnego myślenia.
2. Pomocy w opanowaniu wiedzy szkolnej i rozwijaniu sprawności umysłowej.
3. Organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniu i na dworze mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny.
4. Kształtowanie podstawowych nawyków współżycia w grupie.
5. Działanie w zakresie troski o zdrowie dzieci i kształtowanie nawyków w zakresie higieny i kultury codziennego życia.
6. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz nabywanie umiejętności spożytkowania czasu wolnego.
7. Kształtowanie postaw moralno - społecznych oraz rozwijanie samodzielności.
8. Dbanie o naturalne środowisko i najbliższe otoczenie ucznia. Uwrażliwienie na potrzeby innych.
9. Współdziałanie z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz środowiskiem lokalnym szkoły.
10. Zapewnienie bezpiecznych warunków nauki i zabaw podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.
11. Dbanie o bezpieczeństwo dzieci dowożonych autobusami szkolnymi:
- przyprowadzanie i odprowadzanie dzieci pięcioletnich i sześcioletnich;
- opieka nad uczniami gimnazjum;
- zakup i rozprowadzanie biletów miesięcznych dla uczniów korzystających z autobusów.

Nauczyciele pracujący w świetlicy:

  • Aneta Gąsior
  • Teresa Leśniewska
  • Ewa Lubiak
  • Barbara Grabowska
  • Dariusz Twardziak
  • Małgorzata Dobkowska
  • Janina Drabot
  • Jadwiga Gołębiewska
  • Krystyna Mucińska
  • Eliza Skrzecz - Witkowska

Wycieczka do Olsztyna i Gietrzwałdu

Dnia 13 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna i Gietrzwałdu, którą zorganizowała p. Janina Drabot – nauczyciel religii. Uczniowie pod jej opieką oraz p. Krystyny Zacharek, p. Edyty Furmaniuk i p. Anny Kaczmarczyk wyruszyli do Olsztyna. W Planetarium obejrzeli film pt.: „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Potem udali się na przerwę obiadową do Mc’ Donalds. Następnie wyruszyli do Gietrzwałdu – miejsca Objawień Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku, a głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie przygotowywały się do I Komunii Świętej. Dzieci zobaczyły miejsce objawień, widziały kawałek drzewa, na którym odbywały się spotkania Matki Bożej z dziewczynkami, zaczerpnęły ze źródełka wodę, spacerowały alejką, gdzie odbywa się Droga Krzyżowa. W powrotnej drodze wstąpili do Bazyliki kolegiackiej Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Zwiedzili pojezuicką murowaną dzwonnicę z XVIII wieku. Przy wejściu do bazyliki poznały dwie kuny żelazne (obroże), w które zamykano przestępców. Każdy chciał poczuć się w roli przestępcy i zakładał ją na szyję.

Anna Kaczmarczyk

Rys historyczny

Od najdawniejszych wieków była w Goworowie szkoła. Pierwsze zapisane informacje pochodzą z XV w. W szkole parafialnej w 1463r. nauczał Urban z Jawor.
Z różnym powodzeniem istniała szkoła elementarna w dalszych wiekach. Źródła są ubogie, ale informują iż w roku 1817 nauczyciel Stanisław Mieczkowski z Różana uczył czternaścioro dzieci - w tym troje z rodzin żydowskich. Zamknięta, z powodów finansowych, w roku 1821 ponownie otwarta w roku 1834. W 1871 była szkołą gminną, funkcjonowała bez przerwy do I wojny światowej. W 1898 roku dysponowała własnym budynkiem i uczyło się w niej 94 dzieci.
Spaloną w czasie wojny szkołę zastąpił Dom Parafialny, a już w 1923 roku rozpoczęto budowę nowego, murowanego budynku szkolnego o 6 izbach lekcyjnych, z kancelarią i mieszkaniami dla nauczycieli (dzisiaj jest tam Zespół Szkół Powiatowych).

 

Szkoła dawniej

Była to szkoła trzyklasowa, (III stopnia), z klasami I - VII, zatrudniono w niej np. w roku 1933 17 nauczycieli. W wyniku działań wojennych II wojny światowej naukę wznowiono dopiero 22 lutego 1940 roku. Budynek był bardzo zniszczony, Dom Parafialny zajęło wojsko niemieckie - szkołę przeniesiono do Grodziska Małego, na parter budynku doktora Glinki i do domu Borczona w Goworowie (w 1944 roku uczniowie klas VII otrzymali świadectwa ukończenia szkoły).
Po przejściu frontu ponownie uruchomiono szkołę na początku kwietnia 1945 roku - nauka trwała do końca lipca.
Od września 1945 roku - w częściowo wyremontowanej szkole - była też I klasa Gimnazjum (filia Gimnazjum i Liceum im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Ostrołęce). (To Gimnazjum - to była szkoła średnia, kończąca sie maturą. Po II kasie filię zlikwidowano, uczniów przeniesiono do Ostrołęki).
Pozostała tylko Publiczna Szkoła Powszechna. Ciągle remontowano zniszczoną przez wojnę murowaną szkołę, a na placu obok w 1948 r0ku postawiono barak (8 izb lekcyjnych, pokój nauczycielski, szatnia, biblioteka, magazynek pomocy naukowych).
W wyniku reformy szkolnej w 1966 roku zaczęła funkcjonować ośmioklasowa Szkoła Podstawowa.
Dopiero w połowie października 1972 roku przeniesiono szkołę do nowego, pięknego budynku: 12 sal lekcyjnych, pracownie: biologiczno - chemiczna i zajęć praktyczno- technicznych, biblioteka, świetlica, blok żywieniowy, urządzenia sanitarne, mała sala gimnastyczna. W latach 1973 - 1984 była siedzibą Zbiorczej Szkoły Gminnej. 3 września nadano jej imię Mikołaja Kopernika.


Budowa szkoły


Od 1999 roku Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa I - VI, "0" i Gimnazjum (z klasami zamiejscowymi w Pasiekach i Kuninie) I - III. Ostatnie roczniki Szkoły Podstawowej kończyły klasę ósmą w roku 2000 - 74 uczniów.

Utworzenie przez Radę Gminy Goworowo Zespołu Szkół i powołanie w nim gimnazjum spowodowało, że z roku na rok w budynku szkoły podstawowej było coraz ciaśniej,w 12 salach lekcyjnych uczyło się 2 oddziały klas "0", 8 - klas I-III, 9 - klas IV-VI i 15 klas gimnazjalnych, razem 34 oddziały. Lekcje rozpoczynały się o 7 a kończyły o 18. w związku z trudna sytuacją lokalową władze gminy podjęły decyzję o rozbudowie szkoły podstawowej o skrzydło z przeznaczeniem na gimnazjum, rozbudowę bloku żywieniowego. Pod koniec maja 2000 roku rozpoczęły się pierwsze prace budowlane, a 1 września 2002 roku budynek stał gotowy. Uroczyste otwarcie nastąpiło 9 września 2002 r.Otwarcie Gimnazjum

Imponująco wygląda budynek szkolny - powstał nowy pawilon dydaktyczny dla Gimnazjum w 2002 roku, a w budynku Szkoły Podstawowej przeprowadzono poważne inwestycje modernizacyjne.

Szkoła Podstawowa

 

„Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często jak tylko możecie” (św. Jan Paweł II)

Październik to miesiąc szczególny ponieważ gromadzi ludzi na modlitwie różańcowej. W naszym kościele parafialnym także zbierają się dorośli, dzieci i młodzież, aby rozważać wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Dzieci i młodzież włączają się czynnie, odmawiając „Pozdrowienie Anielskie” pod czujnym okiem pań katechetek.
Ks. Andrzej Czyżewski ogłosił konkurs różańcowy. Poszczególne klasy za udział w nabożeństwie otrzymują elementy puzzli, które później utworzą obraz.
13 października odbędzie się jak co miesiąc „różaniec fatimski” i procesja z dziećmi fatimskimi, w które wcielają się uczniowie naszej szkoły: św. Franciszek – Maksymilian Pio Mróz, św. Hiacynta – Marta Dymerska i Łucja – Julia Dymerska.
Zapraszamy do dalszego trwania w tej pięknej modlitwie. Nabożeństwo różańcowe odbywa się codziennie o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

Bogumiła Lewicka-Mróz
Ks. Andrzej Czyżewski

Zaproszenie

Pomagamy hospicjum

 
1 października 2017 r. uczniowie gimnazjum: Klaudia Brejnak, Wiktoria Dumała, Angelika Gutowska, Lena Plata, Izabela Dąbrowska, Wojciech Janecki  i uczniowie szkoły podstawowej: Natalia Gąsior, Wiktoria Zawadzka, Wiktoria Iwańska, Patrycja Bodytka, Patrycja Kapuścińska i Maksymilian Pio Mróz pod opieką  nauczycieli:  Barbary Grabowskiej, Anety Gąsior, Elżbiety Bienieckiej i Bogumiły Lewickiej – Mróz kwestowali na rzecz Hospicjum Domowego Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce, w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Hospicjum to też życie”.

Pracownicy szkoły

Nauczyciele realizujący zajęcia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie


mgr Katarzyna Chilicka – n. dyplomowany, kształcenie zintegrowane, zajęcia rewalidacyjne

mgr Adam Dąbrowski – n. dyplomowany, informatyka

mgr Agnieszka Dąbrowska - n. dyplomowany, wych. fizyczne, zajęcia komputerowe, koordynator programu: Szkoła promująca zdrowie

mgr Małgorzata Dobkowska – n. dyplomowany, język polski

 mgr Janina Drabot – n. dyplomowany, religia

mgr Dorota Dumała – n. dyplomowany, edukacja przedszkolna

 mgr Edyta Furmaniuk – n. dyplomowany, matematyka, opiekun S.U., zajęcia rozwijające uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie

 mgr Krystyna Gajewska – n. dyplomowany, przyroda, świetlica, zajęcia rozwijające uczniów szczególnie uzdolnionych przyrodniczo, gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna

 mgr Aneta Gąsior – n. dyplomowany, nauczyciel bibliotekarz, świetlica

 mgr Anna Kaczmarczyk – n. dyplomowany, kształcenie zintegrowane

 mgr Elżbieta Kucharczyk – n. dyplomowany, kształcenie zintegrowane

 mgr Ewa Mirowska – n. dyplomowany, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne

mgr Krystyna Mucińska – n. dyplomowany, język polski

mgr Michał Niechoda – n. dyplomowany, historia

mgr Dorota Późniewska – n dyplomowany,  kształcenie zintegrowane

mgr Agnieszka Puczkowska – n. dyplomowany, kształcenie zintegrowane, zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych polonistycznie

mgr Elżbieta Reluga – Grabowska – n. dyplomowany, wych. fizyczne, gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna

mgr Anna Rurka – n. dyplomowany, psycholog szkolny, indywidualne zajęcia rewalidacyjne

 Arleta Samorajska - pomoc nauczyciela

mgr Dorota Skierczyńska – n. dyplomowany, matematyka, matematyka koło zainteresowań, opiekun pocztu sztandarowego

lic. Eliza Skrzecz-Witkowska – n. kontraktowy, język angielski

mgr Edyta Waszkiewicz – n. dyplomowany, oddział przedszkolny, świetlica

 Monika Wujkowska - pomoc nauczyciela

mgr Karolina Zacharek – n. dyplomowany, z-ca dyrektora szkoły, wychowanie fizyczne

mgr Krystyna Zacharek – n. dyplomowany, kształcenie zintegrowane

mgr Małgorzata Zacharek – n. dyplomowany, kształcenie zintegrowane, zajęcia rozwijające zainteresowania ucznia szczególnie uzdolnionych matematycznie i przyrodniczo

lic. Irena Zaorska – n. dyplomowany, język angielski

mgr Janina Zięba – n. mianowany, edukacja przedszkolna

mgr Elżbieta Bieniecka – n. dyplomowany, wychowanie fizyczne, opiekun 7GDH "Orzaki"
 
mgr Beata Ciepierska – n. dyplomowany, muzyka, zajęcia artystyczne, opiekun chóru szkolnego
 
mgr Dorota Ciskowska – n. dyplomowany, wychowanie fizyczne, zajęcia rewalidacyjne, prezes UKS TROPS Goworowo
 
mgr  Karolina Dąbrowska – n. dyplomowany, język niemiecki, język angielski
 
mgr Jacek Dobrzyński – n. dyplomowany, dyrektor szkoły, wychowanie fizyczne
 
mgr Bożena Drabot G – n. dyplomowany, geografia, wdż
 
mgr Bożena Drabot L – n. dyplomowany, historia

mgr Agnieszka Dudziec – n. dyplomowany, język polski,  nauczyciel współorganizujący proces kształcenia

mgr Grzegorz Dzierzgowski – n. dyplomowany, informatyka, technika

mgr Joanna Głażewska – n. dyplomowany, język angielski

mgr Jadwiga Gołębiewska – n. dyplomowany, biologia, zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych biologicznie

mgr Barbara Grabowska – n. dyplomowany, język polski, świetlica, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

mgr Joanna Gryczka – n. dyplomowany, pedagog szkolny, doradztwo zawodowe

mgr Joanna Janowska – Milczarek – n. dyplomowany, z-ca dyrektora, chemia

mgr Jarosław Karpiński – n. dyplomowany, wych. fizyczne, ed. dla bezp.

mgr Żanetta Korczakowska – n. dyplomowany, logopedia

mgr Aneta Kosek – n. dyplomowany, język angielski, opiekun SU

 mgr  Agnieszka Kosiorek – n. dyplomowany, język polski, wdż
 
 mgr Małgorzata Kulesza - n. dyplomowany, chemia, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia

lic. Teresa Leśniewska – n. dyplomowany, nauczyciel bibliotekarz, świetlica

mgr Bogumiła Lewicka–Mróz – n. dyplomowany, religia

mgr Ewa Lubiak – n. dyplomowany, język rosyjski, język polski, świetlica

mgr Edyta Nurczyk – n. dyplomowany, matematyka, język angielski, urlop dla poratowania zdrowia
 
mgr Marek Skierczyński – n. dyplomowany, fizyka, matematyka
 
mgr Dariusz Twardziak – n. dyplomowany, plastyka, zajęcia artystyczne, świetlica

mgr Barbara Wójcik – n. dyplomowany, wos, język polski, wdż
 
mgr Sylwia Sadowska Rybak - pomoc nauczyciela
 

Nauczyciele realizujący zajęcia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - filii w Szczawinie

mgr Katarzyna Janina Bochenek – n. dyplomowany, religia, zajęcia rewalidacyjne
 
mgr Agnieszka Dąbrowska - n. dyplomowany, wych. fizyczne, zajęcia komputerowe,

mgr Katarzyna Gałązka – n. kontraktowy, edukacja przedszkolna
 
 mgr Jarosław Karpiński – n. dyplomowany, wych. fizyczne, ed. dla bezp.
 
mgr Agnieszka Podleś – n. dyplomowany, edukacja przedszkolna, kształcenie zintegrowane

mgr Barbara Rutkowska – n. dyplomowany, kierownik Filii, kształcenie zintegrowane

mgr Dorota Sobotka – n. kontraktowy, oddział przedszkolny
 
mgr Magdalena Tuszyńska - n. kontraktowy, nauczanie zintegrowane

mgr Natalia Justyna Zięba – n. kontraktowy, edukacja przedszkolna
 
lic. Eliza Skrzecz - Witkowska - n. kontraktowy, język angielski
 
 mgr Żanetta Korczakowska - n. dyplomowany, logopedia
 
lic. Irena Zaorska – n. dyplomowany, język angielski
 
mgr Edyta Stachacz - pomoc nauczyciela
 

Nauczyciele specjaliści
 
mgr Anna Rurka - psycholog, nauczyciel rewalidacji i oligofrenopedagog

mgr Joanna Gryczka – pedagog

mgr Żanetta Korczakowska – logopeda

mgr Ewa Mirowska – nauczyciel zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

mgr Elżbieta Reluga - Grabowska – nauczyciel zajęć gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej
 
 mgr Krystyna Gajewska – gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna
 
 mgr Małgorzata Kulesza - nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
 
mgr Agnieszka Dudziec – nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
 
 
 
 
Pracownicy administracji i obsługi
Irena Andryszczyk – pomoc kuchenna

Tadeusz Dąbrowski – kierownik gospodarczy

Grażyna Gołębiewska – starszy referent ds. administracji

Danuta Gnys – starszy intendent

Dorota Brzostek – sprzątaczka
 
Barbara Dawidowska - sprzątaczka

Mirosław Drabot – starszy szatniarz, woźny

Dorota Eksterowicz – pomoc kuchenna

Urszula Głażewska – sprzątaczka

Barbara Kot – sprzątaczka

Irena Kuczewska – kucharka
 
Milena Kuśmierczyk – sekretarka

Barbara Kwiatkowska – pomoc kuchenna
 
Mariusz Lubiak – konserwator

Emilia Mikołajczyk – sprzątaczka

Beata Agnieszka Piątek – sprzątaczka

Barbara Trzcińska – sprzątaczka

Barbara Wójcik – robotnik prac lekkich
 
Wiesława Zacharek – sprzątaczka

Agnieszka Ziemek – sprzątaczka (Filia w Szczawinie)

Rada Rodziców w roku szkolnym 2017/2018

Zarząd (Prezydium):
przewodnicząca – pani Kamila Lipka
z-ca przewodniczącej – pani Dorota Sypniewska
sekretarz – pani Magdalena Bielarczyk
skarbnik – pani Aneta Iwańska
członek – pan Adam Hołozubiec
członek – pani Iwona Kuśmierczyk
członek – pani Kinga Dziełak
członek – pani Wioletta Struniawska
członek – pani Ilona Samoraj
członek – pani Beata Świąder

Komisja Rewizyjna:
przewodnicząca – pani Iwona Sawicka
z-ca przewodniczącej – pani Iwona Dąbkowska
członek – pani Marzena Stachacz
członek – pani Aleksandra Długokęcka
członek – pani Małgorzata Miłek

Scenariusz ewakuacji

Dokument dostępny niebawem

Ogłoszenie


W poniedziałek 9 października 2017r. o godz. 16:00 w stołówce szkolnej odbędzie się zabranie Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.
Obecność obowiązkowa.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Kryteria oceny pracy nauczyciela

Dokument w przgotowaniu

Ceremoniał szkolny

Dokument w opracowaniu

Zasady Wewnątrzszkolnego Oceniania

Dokument dostępny niebawem

Skład Samorządu Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II

Skład Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum

Samorząd Uczniowski Gimnazjum (fot. G. Dzierzgowski)

Skład osobowy

Przewodnicząca: Patrycja Majkowska
Zastępca: Wiktoria Kruszewska
Skarbnik: Łukasz Bełdycki
Sekretarz: Patrycja Bodytka
Spiker: Anna Kukulska, Wiktoria Kruszewska, Maja Sobotka
Szef imprez szkolnych: Julia Rybaczyk, Julia Sobotka, Klaudia Brejnak, Wiktoria Dumała, Angelika Gutowska, Oliwia Dumała
Sekcja techniczna: Marcin Ochenkowski, Robert Zawadzki, Kacper Głażewski, Jakub Głażewski, Miłosz Dobkowski
Sekcja dekoracyjna: Dominika Jagielska, Gabriela Rybaczyk, Aleksandra Pietras, Patrycja Lubiak, Oliwia Ciuraj, Oliwia Gołębiewska, Paulina Listwon

Opiekun: mgr Aneta Kosek

Skład Samorządu Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie 2019/2020

 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej