Drzewa wokół nas

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 12, październik 2023 Administrator

10 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W ramach tego święta dzieci z klas 0-III wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Drzewa wokół nas”, zorganizowanym przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Na konkurs wpłynęło aż 21 prac, do których wykonania większość uczniów wykorzystała materiały przyrodnicze, które o tej porze roku nie trudno jest znaleźć. Najbardziej popularne okazały się drzewa liściaste m. in. brzozy, dęby i jarzębiny.
Spośród dostarczonych prac wyłoniono laureatów:
I miejsce: Paweł Ziemek – kl. I
II miejsce: Antoni Pazik – kl. II
III miejsce: Jakub Wasilewski – kl. 0
wyróżnienia: Szymon Rurka – kl. I, Jakub Parzych – kl. I, Amelia Parzych – kl. III.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora w postaci krzewów ozdobnych do swoich ogrodów.
Po wręczeniu nagród udaliśmy się na plac szkolny, gdzie posadziliśmy młode drzewka przekazane przez Nadleśnictwo Pułtusk na ręce p. kierownik Barbary Rutkowskiej.
Pamiętajmy, że drzewa pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu, dlatego należy o nie dbać, otoczyć opieką i ochroną.

Agnieszka Podleś