W poszukiwaniu złotej polskiej jesieni

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 30, październik 2023 Administrator

Wycieczka jest lekcją patrzenia, słuchania i przeżywania. Zajęcia terenowe stanowią podstawę właściwej realizacji treści przyrodniczych. W czasie takich zajęć uczniowie dokonują bezpośrednich obserwacji i badań w naturalnych warunkach życia żywych organizmów, całych biocenoz, różnych procesów i zjawisk przyrodniczych zachodzących
w środowisku.
Na takie spotkanie z przyrodą wybrali się uczniowie z klas II-III z Filii w Szczawinie. Celem wyprawy była obserwacja oznak złotej polskiej jesieni. Poszukiwania odbywały się w parku, na polu, a przede wszystkim w lesie. Dzieci przyniosły do klasy wiele darów jesieni, ale najcenniejsze były piękne kolorowe liście. Bezpośrednie obserwacje dostarczyły wielu niesamowitych wrażeń i wzbogaciły wiedzę uczniów na temat jesiennych zmian w przyrodzie.

Barbara Rutkowska