„Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC”

Kategoria: Informacje Opublikowano: sobota, 22, październik 2022 Administrator

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Filii w Szczawinie przystąpili do drugiej edycji programu edukacyjnego Kampanii Kolejowe ABC II z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych zainicjowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.
Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Nasi uczniowie z klas I i II zainspirowani przygodami Nosorożca Rogatka oraz jego przyjaciół stworzyli własną makietę Peronowa, przystępując do konkursu plastycznego pod hasłem „ Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC”.
Wspólna praca dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji, mogliśmy się wykazać swoimi umiejętnościami, kreatywnością oraz wyobraźnią w atmosferze współpracy i współdziałania. Teraz
z niecierpliwością czekamy na wyniki a także na spotkanie z Nosorożcem Rogatkiem, który w ramach programu zagości oraz przeprowadzi zajęcia edukacyjne w naszej szkole.

Barbara Rutkowska, Bogumiła Archacka