Gwiazdy sportu w Goworowie

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 25, kwiecień 2023 Administrator

Hala sportowa Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie  17 kwietnia 2023 roku była sceną konkurencji i treningów ze znakomitymi sportowcami. Wszystko za sprawą uczniowskich zmagań sportowych pod hasłem: „Spotkanie z gwiazdami sportu” organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, Urząd Gminy w Goworowie, Instytut Sportu w Warszawie, Szkolny Klub Sportowy. W wydarzeniu wzięli udział gospodarze - uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Goworowa i zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej z Pasiek, Szkoły Podstawowej z Kunina, Szkoły Podstawowej z Czerwina, oraz Szkoły Podstawowej z Lelisa. Obecni byli: sekretarz stanu w MSiT Arkadiusz Czartoryski , zastępca dyrektora w Departamencie Sportu Wyczynowego MSiT Robert Juchniewicz,  Urszula  Włodarczyk Dyrektor Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego, trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata, Agnieszka Kobus-Zawojska- polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy, zawodniczka AZS-AWF Warszawa. Maciej Kęsicki- taekwondo olimpijskie, AZS AWF Warszawa, Emilia Ankiewicz-Obukowicz- polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki, olimpijka z Rio de Janeiro 2016. Podczas eventu nie brakowało sportowych wyzwań, dyskusji o aktywnym stylu życia, sportowych pasjach oraz treningu z zawodowcami. Uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić się w różnych aktywnościach fizycznych m.in. w łucznictwie, taekwondo czy wioślarstwie. Uczniowie byli dumni, że mogli współzawodniczyć z zawodnikami, którzy stawali na olimpijskim podium. Podziwiali ich dokonania i umiejętności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że byliśmy gospodarzami wielkiego, sportowego wydarzenia.

Koordynator Evnetu
Programu Szkolnego Klubu Sportowego