DZIEŃ DINOZAURA

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 02, marzec 2023 Administrator

26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Zwierzęta prehistoryczne budzą wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków. Z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne w grupie „Misiów”.

Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Obejrzały prezentację multimedialną związaną z tematyką zajęć. Wypowiadały się na temat dinozaurów zainspirowane  wierszem B. Formy pt. ” Kto widział Dinozaura? “. Następnie klasyfikowały zwierzęta według określonej cechy: na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Potem  obejrzały  film edukacyjny, z którego dowiedziały się kim jest paleontolog.

Przedszkolaki bawiły się w tym dniu znakomicie,  wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje dotyczące zwierząt prehistorycznych. Na zakończenie  zajęć wszyscy wzięli udział w sesji zdjęciowej z wykorzystaniem fotobudki oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Katarzyna Gałązka