Międzynarodowy Konkurs na Ucznia Roku „Ja i moja rodzina ”Edycja III 2022

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 19, styczeń 2023 Administrator

 

Uczeń klasy 8a Yehor Bezverkhyi otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów 11-15 lat w Międzynarodowym Konkursie na Ucznia Roku, który został z organizowany z okazji IV Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej. A dlaczego Yehor? Mimo, że jest uczniem naszej szkoły od niedawna, to od razu dał się poznać jako chłopak o wielu talentach.

Organizatorem Konkursu była  Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych w Londynie. Ideą Konkursu jest dotarcie do jak największej liczby uczniów ze szkół w Polsce i szkół polonijnych na całym świecie, promowanie zaangażowania w życie szkolnych społeczności oraz dostrzeganie osiągnięć uczniów z różnych środowisk, krajów i kontynentów.

Wyniki zostały ogłoszone podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji odbywającej się za pośrednictwem Google Meet, podczas której wystąpiło wielu honorowych gości z Ameryki, Australii czy też Wielkiej Brytanii. Jesteśmy bardzo dumni, że nasz uczeń został dostrzeżony
i wyróżniony, a dzięki temu imię naszej szkoły zostało rozsławione na całym świecie. Yehorowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

 Zapraszam do obejrzenia relacji z ogłoszenia wyników konkursu.

Aneta Kosek

 

Odsłony: 22768