Razem możemy wszystko!

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 08, grudzień 2023 Administrator

W listopadzie nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji „Redemptoris Missio” i zbieraliśmy kostki mydła. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za przyłączenie się do zbiorki. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków, uczniów i nauczycieli wspólnie z filią w Szczawinie udało nam się zebrać aż 40 kilogramów mydła. Śmiertelne żniwo w Afryce zbierają nie tylko wojny, ale także choroby. Wielu z nich można uniknąć, jeśli dba się o higienę, stąd ta akcja. W Kamerunie mydło to często koszt równy zarobkowi, na który trzeba pracować cały dzień.
Od organizatora akcji – Fundacji Redemptoris Missio – otrzymaliśmy podziękowanie, którego fragment przytaczamy poniżej.
Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.
Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.
Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł „SZKOŁA Z MISJĄ”

Szkolny Klub Wolontariusza