Kartka świąteczna z Turcji

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 03, styczeń 2024 Administrator

Na początku grudnia na lekcji języka angielskiego, klasa 4c przygotowała i wysłała do rówieśników z Turcji piękne kartki świąteczne. Uczniowie napisali krótkie informacje o swoich zainteresowaniach i złożyli życzenia w języku angielskim. Do swoich kartek, jako mały upominek dołączyli śliczne, drewniane, własnoręcznie pomalowane ozdoby na choinkę. Kilka dni temu kartki wraz z prezentami dotarły do naszych adresatów z Turcji, a my również otrzymaliśmy od nich przygotowane kartki z życzeniami i drobne upominki w postaci zabawek.
Idea wysłania kartek świątecznych spodobała się zarówno naszym czwartoklasistom jaki i ich rówieśnikom z Turcji. Przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim rozwijanie kompetencji językowych, a także pokazanie uczniom, że dzieci w innym zakątku świata również chętnie wykonują kartki świąteczne na lekcji języka angielskiego. Dodatkowo dzieci rozwijały swoje twórcze talenty i pracowały nad estetyką pracy.
Uczniowie z obydwu szkół byli bardzo ciekawi i nie mogli doczekać się kartek, które przyniosły wiele uśmiechu oraz frajdy z czytania i przeglądania. Dodatkowo jest to urozmaicenie i uatrakcyjnienie przedświątecznych lekcji. Klasa 4c już wie jakie zainteresowania mają ich tureccy rówieśnicy i mimo innego języka i kultury ich pasje są podobne.
Współpraca ze szkołą turecką trwa od 3 lat. Nasza szkoła wraz z kilkoma innymi europejskimi szkołami pracowała nad wspólnym projektem eTwinnig, którego pomysłodawczynią była nauczycielka z tej właśnie tureckiej szkoły. Niewątpliwie największą radością jest to, że w dalszym ciągu pielęgnujemy przyjaźń i znajomość między innymi poprzez wykonywanie wspólnych zadań.

Karolina Dąbrowska