Międzynarodowy Dzień Ptaków

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 03, kwiecień 2023 Administrator

Międzynarodowy Dzień Ptaków przypada na 1 kwietnia. W tym roku była to sobota, dlatego też w naszej szkole obchodziliśmy go 31 marca. Tego dnia został podsumowany szkolny konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0-III pod hasłem: "Ptaki, które znam", zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Jak wszystkie konkursy organizowane na terenie naszej placówki, ten również cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na konkurs wpłynęło 17 prac przedstawiających różne gatunki ptaków. Były wśród nich: sójka, jerzyki, bociany, sikorki, dudek, sowy, gołąb, sroki, wróble, gile, papugi, dzikie kaczki, wilga, dzięcioł i łabędź.
Spośród dostarczonych prac wyłoniono laureatów:
I miejsce: Paweł Ziemek – kl. 0
II miejsce: Jakub Parzych – kl. 0
III miejsce: Martyna Iwańska – kl. II
Wyróżnienia: Antoni Pazik i Olaf Pazik z kl. I.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora.
Po wręczeniu nagród dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na plac szkolny, gdzie z pomocą p. Sławomira Ziemka zawiesiły budkę lęgową dla ptaków, aby zwierzęta te mogły bezpiecznie wychować swoje pisklęta.
Wierzymy, że spodoba im się ich nowy dom i już niedługo będziemy mogli je obserwować.

Agnieszka Podleś