Noc Bibliotek 2023

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 11, październik 2023 Administrator

#NocBibliotek2023 #nocbibliotek #absurdnieczytać #LaboratoriaPrzyszłości
Biblioteka szkolna przyłączyła się do IX edycji ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”.
Spotkanie uczestników akcji rozpoczęło się 6 października o godz. 18.00 i zakończyło 7 października o godz. 7.00. Brali w nim udział członkowie Koła Zdrowego Żywienia razem z opiekunem panią Ewą Lubiak, opiekunowie biblioteki szkolnej, dyrekcja szkoły, chętni nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek nie sposób było się nudzić. Odbyły się pogadanki na temat przeczytanych książek i nie tylko. Oglądaliśmy jeden z dwóch filmów nadesłanych specjalnie na tę okazję przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod tytułem „Moja mama Gorylica”. Skosztowaliśmy przygotowanych przez członków Koła Zdrowego Żywienia przepysznych naleśników z domowymi powidłami, kolorowych kanapek, zdrowych, owocowych szaszłyków, a także potraw kuchni orientalnej – sushi z sosem sojowym i marynowanym imbirem. Ochotnicy mogli pograć w piłkę siatkową w sali gimnastycznej i w gry planszowe. Godziny wieczorne spędziliśmy na wspólnych pogawędkach, rozwiązywaniu krzyżówek i zabawach.
Mamy nadzieję, że to spotkanie podobało się wszystkim uczestnikom, a przygotowane zadania utwierdziły uczniów w przekonaniu, że nasza biblioteka jest miejscem atrakcyjnym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w Noc Bibliotek i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

T. Leśniewska, A. Podleś, E. Lubiak