ŻYCZENIA MINISTRA PRZEMYSŁAWA CZARNKA DLA ÓSMOKLASISTÓW

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 24, maj 2021 Administrator

24.05.2021 r.
25 maja rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Z tej okazji minister Przemysław Czarnek życzył wszystkim uczniom powodzenia na egzaminach. Szef MEiN podkreślił, że egzamin jest dla ósmoklasistów jednym z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w ich życiu.

Egzamin ósmoklasisty – życzenia od Ministra Edukacji i Nauki

Drodzy Ósmoklasiści
Przed Wami jedno z najważniejszych wydarzeń w dotychczasowej edukacji, do którego wytrwale się przygotowywaliście. Życzę Wam spokoju, wytrwałości i wiary we własne siły. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystacie wiedzę oraz umiejętności zdobyte w czasie nauki szkolnej. Trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki, które będą przepustką do dalszej edukacji w wymarzonej szkole. Powodzenia na egzaminach!

Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się 25 maja egzaminem z języka polskiego. W kolejnych dniach uczniowie będą zdawali matematykę (26 maja) i język obcy nowożytny (27 maja).