Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2023 Administrator

„Naród kroczący w ciemnościach
ujrzał światłość wielką;
nad mieszkańcami kraju mroków
światło zabłysło.” (Iz 9,1)

Jasełka dla uczniów klas w przedziale 4-8 odbyły się w tym roku dwukrotnie. 19 grudnia zostali zaproszeni nauczyciele i ucz. kl. 4-6 natomiast  20 grudnia jasełka zostały wystawione dla zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły oraz ucz. kl. 7-8. Miło nam było gościć Księdza Proboszcza  Jerzego Kaczyńskiego, Pana  Piotra Kosiorka – Wójta Gminy Goworowo, Panią Milenę Brejnak – przewodniczącą Rady Rodziców oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników. Serdecznie dziękujemy za obecność naszym czcigodnym Gościom.
Harcerze z 7 GDH „Zorza” wnieśli  Betlejemskie Światło Pokoju, aby płonęło podczas naszego przedstawienia. Na ręce Pani Elżbiety Bienieckiej składamy serdeczne podziękowania za ten dar.
Aktorzy, biorący udział w przedstawieniu, to grupa uczniów z kl. 8a, 8b, 5a. Ich ogromne zaangażowanie i poświęcenie czasu na przygotowanie, przyczyniło się do powstania mocnego w swoim przesłaniu i wzruszającego przedstawienia, które zmuszało do refleksji, zatrzymania się w biegu i zastanowienia się nad tym co najważniejsze w życiu być powinno. W problemach współczesnego świata: zabieganiu o rzeczy materialne, nieokazywaniu uczuć, samotności pojawia się Ona – Matka Syna Bożego – nasza Matka, która ratuje zagubionego w wirze współczesności człowieka. Prowadzi do Syna – Jezusa.
Całości przedstawienia dopełniła piękna oprawa muzyczna przygotowana przez Panią Beatę Ciepierską wraz z chórem szkolnym oraz kolęda „Wśród nocnej ciszy” wykonana na akordeonie przez ucz. kl. 6c.
Tłem jasełek była scenografia przygotowana przez nauczycielki: Dorotę Skierczyńską, Beatę Piechocką i Bogumiłę Lewicką-Mróz oraz ucz. z kl. 7a, 7b.
Piękne i dobre życzenia przekazali zgromadzonym: Pani Dyrektor Barbara Grabowska, Pan Wójt Piotr Kosiorek, Ks. Proboszcz Jerzy Kaczyński, emerytowana nauczycielka Pani Stanisława Lendziszewska, oraz uczennice z kl. 5a.
Katecheci odpowiedzialni za przygotowanie jasełek serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym i wspierającym to dzieło: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz  uczniom i rodzicom.

Bogumiła Lewicka-Mróz