Mikołaj Kopernik rozsławił Toruń i Polskę

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 12, luty 2023 Administrator

Czwartek, 9 lutego 2023 r.

Dzisiejszy dzień w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Wszyscy wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli prezentację o słynnym astronomie. Następnie dzieci wzbogaciły wiedzę o planetach słuchając piosenki pt. „W Układzie Słonecznym”. Potem z przyjemnością obejrzały piernikową legendę „ O Piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Teraz już wiedzą skąd wzięła się nazwa toruńskich pierników – „Katarzynki”. Kolejnym wydarzeniem były zajęcia plastyczne, na których uczniowie wycinając papierowe pierniczki dowiedzieli się, jak powstał ich kształt. A jaki smak mają Katarzynki wszyscy przekonali się podczas degustacji.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Kierownik filii – Barbara Rutkowska