Wycieczka do łódzkiego Orientarium

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 12, czerwiec 2023 Administrator

Wycieczka wolontariuszy i uczniów z klasy IV a i IV b do Orientarium Zoo w Łodzi, oraz spacer i zwiedzanie ulicy Piotrkowskiej były pełne radości i fascynujących doświadczeń. Uczniowie wyruszyli wcześnie rano, pełni entuzjazmu i gotowi na niezapomniane przygody. Pierwszym przystankiem wycieczki był ogród zoologiczny. Wszyscy byli zachwyceni różnorodnością zwierząt i ich środowiskiem życia. Największa frajdą był czas karmienia słoni i ich porannej toalety – czyli kąpieli w basenie.
Następnym etapem wycieczki był spacer po słynnej łódzkiej ulicy Piotrkowskiej. Ta historyczna i malownicza ulica była pełna kolorowych sklepów, restauracji i zabytkowych budynków. Uczniowie mieli okazję podziwiać unikalną architekturę miasta i poznać historię Łodzi. Spacerowali wśród tłumu ludzi, a atmosfera była pełna energii i życia. Podczas spaceru była okazja do skosztowania lokalnych specjałów i wypróbowania tradycyjnych lodów, które było prawdziwą ucztą dla kubków smakowych.
Po pełnym przygód dniu, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i wspomnień, które na długo pozostaną w ich sercach. Wycieczka była nie tylko zabawą, ale również ważnym elementem edukacji, który pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania i poznawać świat w praktyce.

Agnieszka Dąbrowska