Zajęcia warsztatowe online w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 30, październik 2023 Administrator

27 października na godzinie wychowawczej, uczniowie klas piątych mieli okazję uczestniczyć w fascynującej lekcji online w Muzeum Polin. Tematem zajęć była historia i kultura Żydów w Polsce, a spotkanie odbyło się w formie wirtualnego zwiedzania muzeum.
Na początek, nasz przewodnik zaprezentował nam krótką prezentację wprowadzającą do tematu. Uczniowie dowiedzieli się, że muzeum Polin jest jednym z najważniejszych muzeów żydowskich na świecie i gromadzi wiele cennych eksponatów związanych z historią i kulturą Żydów w Polsce. W dalszej części poznali ciekawostki o życiu codziennym Żydów w Polsce, ich tradycjach, zwyczajach i historii. Z zaciekawieniem słuchali o licznych obrzędach związanych z kuchnią, religią oraz kulturą.
Lekcja online w Muzeum Polin była wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym, które pozwoliło naszym piątoklasistom na zrozumienie i docenienie kulturowego dziedzictwa Żydów w Polsce. Wsparcie i profesjonalizm przewodnika sprawiły, że lekcja była atrakcyjna i angażująca. Dzięki temu doświadczeniu nasi uczniowie mieli okazję zrozumieć znaczenie różnorodności kulturowej i zachęcać do tolerancji.
Wychowawcy klas V: Agnieszka Dąbrowska, Adam Dąbrowski