„My dla naszej Pani mamy najpiękniejsze kwiaty słów”

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 15, październik 2021 Administrator

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Misją placówki oświatowej jest pomaganie wszystkim młodym ludziom w rozwijaniu ich talentów, pasji, możliwości i zainteresowań.
To wyjątkowe święto przypomina o szczególnym posłannictwie ludzi, którzy te działania urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Współczesny nauczyciel potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale powiększającą zasób swojej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań.
W środę 13 października 2021 roku bardzo ważnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania oraz pasowanie uczniów klasy I. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie.
Nie zabrakło też życzeń od koleżanek i kolegów z klasy III.

„Chodźcie, śmiało do szkoły pierwszacy,
Do zabawy wspólnej do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej słowa uznania oraz wyrazy wdzięczności za kształtowanie i wychowanie dzieci skierowali w stronę pracowników Pani Dyrektor – Barbara Grabowska oraz Piotr Kosiorek - Wójt Gminy Goworowo.
Przedszkolakom i uczniom dziękujemy za piękną część artystyczną i pachnące kwiaty.

Kierownik filii – Barbara Rutkowska