Europejski Dzień Numeru Alarmowego

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 16, luty 2024 Administrator

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat jednolitego unijnego numeru alarmowego 112 oraz uznanie pracy wszystkich osób, które wnoszą wkład do służb ratunkowych. Z tej okazji policjanci z Posterunku Policji w Goworowie przeprowadzili w naszej szkole pogadankę o potrzebie  stosowania najnowszych technologii, które mogą znacznie poprawić komunikację,  zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wszystkich ludzi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i wypowiadały się o sposobach udzielania pomocy. Uzupełniając kolorowanki przypomniały sobie numery alarmowe do służb ratunkowych w Polsce.

Barbara Rutkowska