Karol i Luis - milusińscy goście

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 02, listopad 2023 Administrator

W słoneczny poniedziałek 30 października odwiedzili nas Karol i Luis. Mowa o dwóch sympatycznych alpakach z farmy „Narsena” z Wyszla, które przyjechały z wizytą do klas pierwszych. Alpaki to egzotyczne, przemiłe zwierzęta, cenione choćby ze względu na wełnę oraz dobre relacje z ludźmi, a szczególnie z dziećmi. Spokój tych zwierząt i delikatne usposobienie poprawiają samopoczucie, uspokajają i relaksują. Dzieci dowiedziały się, że alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i zamieszkują tereny Ameryki Południowej. Są bardzo delikatnymi zwierzętami i łatwo zaadaptują się w nowym środowisku. Potrafią dostosować się do różnego klimatu: suchego i upalnego lata, a także do mroźnych zim. Opiekunka zwierząt, pani Natalia Mierzejewska chętnie odpowiadała na pytania dzieci, które obserwowały alpaki z bliska, karmiły marchewkami, które są ich przysmakiem, jak dla ludzi słodycze. Sam wygląd alpak wzbudził sympatię uczniów, dlatego nie miały oporów, aby je pogłaskać czy przytulić. Największą rolę odegrał tu dotyk, który poprzez wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja i wycisza. To niezwykłe spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości.