Zbiórka mydła dla mieszkańców Afryki

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 20, październik 2023 Administrator

Drodzy Uczniowie! Koleżanki i Koledzy! Przyjaciele Szkoły!
Szkolni Wolontariusze zapraszają do wzięcia udziału w pierwszej w tym roku akcji charytatywnej!
Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią . Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć, po prostu myjąc ręce. Niektórzy z mieszkańców naszego świata nigdy nie myli rąk. Wolontariusze pracujący w misyjnych przychodniach czasem uczą tej czynności dorosłe już osoby. Aby dobre nawyki mogły trwać, potrzebne jest mydło. W Kamerunie kostka mydła kosztuje równowartość 4 zł, a czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka!
Apelujemy zatem - KUP ZWYKŁĄ KOSTKĘ MYDŁA, wrzuć ją do kartonu – a my przekażemy ją dalej!
Akcja trwa do 30 października.

Szkolny Klub Wolontariusza