IX powiatowy konkurs piosenki uczniowskiej "Nutka"

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 12, październik 2023 Administrator

5 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej "NUTKA". W konkursie udział wzięło 19 solistów ze szkół z: Kunina, Rzekunia, Pasiek, Łęgu Starościńskiego, Wykrotu, Olszewa Borek, Łysych i Goworowa .
Organizatorami tegorocznego konkursu byli: Szkoła Podstawowa w Goworowie i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce,
Uczestnicy wystąpili w 4 kategoriach wiekowych: O-I, II-III, IV-VI oraz VII-VIII.
Wokalistów oceniała komisja w składzie: Henryk Gadomski - nauczyciel muzyki, dyrygent Ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego oraz młodzieżowego Chóru „Cantilena”. Tomasz Grześkowicz – nauczyciel muzyki, muzyk zespołu NIXON oraz orkiestry dętej The Orkiestr Rose, Artur Grześkowicz – muzyk zespołu NIXON oraz orkiestry dętej The Orkiestr Rose
Jury zwracało uwagę na: wartość artystyczną utworu, warunki głosowe wykonawcy, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci:
Kategoria klas 0-I
I miejsce – Łucja Czarnecka SP Rzekuń
II miejsce – Julian Ostrowski SP Goworowo
III miejsce – Maria Głażewska SP Kunin

Kategoria klas II-III
I miejsce – Lilia Bakiera SP Łęg Starościński
II miejsce – Oliwia Drabot SP Kunin
III miejsce – Apolonia Stepnowska SP Olszewo - Borki

Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Amelia Kobus SP Wykrot
II miejsce – Aleksandra Sówka SP Pasieki
III miejsce – Olga Strzałkowska SP Goworowo

Kategoria klas VII - VIII
I miejsce – Julia Mikulska SP Łyse
II miejsce – Aleksander Lendzioszek SP Goworowo
III miejsce – Natalia Brodzik SP Rzekuń

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Goworowie.