Czytamy z sercem

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 10, październik 2023 Administrator

W dniach 29.09 – 5.10.2023 roku nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły przyłączyli się do III Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. To była wspaniała okazja, aby promować literaturę i czytelnictwo, a także zdrowy styl życia. Nasi podopieczni mogli zapoznać się z nowościami książkowymi zakupionymi do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, a także wysłuchać czytanych im przez nauczycieli opowieści o tym, co w życiu ważne. Przypomnieliśmy również dzieciom jakie są zalety czytania książek i poszerzyliśmy ich wiedzę na temat serca. Uczniowie byli zgodni, co do tego, że czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca język i słownictwo, rozwija umiejętności pisarskie, dostarcza wiedzy a także informacji, pobudza kreatywność, ćwiczy koncentrację i skupienie, poprawia humor i jest dobrym lekarstwem na stres.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do kolejnych działań.

A. Podleś, T. Leśniewska