Czytanie na Polanie

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 07, czerwiec 2023 Administrator

To były ostatnie, popołudniowe zajęcia czytelnicze dla dzieci uczęszczających na świetlicę w tym roku szkolnym. Zgodnie z założeniami organizatorów ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”, w której wzięliśmy udział 6 czerwca 2023 roku, odbyły się one na świeżym powietrzu.
Nasi podopieczni przynieśli do szkoły koce i poduszki. Po całym dniu pracy mogli się zrelaksować, leżąc na nich w cieniu drzew i słuchając czytanych im przez nauczycieli książek. Lekturą, która wzbudziła wśród słuchaczy najwięcej emocji była opowieść o uczuciach „Gdzie jesteś, misiu?” autorstwa Julii Volmert. Dzieci prawidłowo oceniły postępowanie jej bohaterów, zwracając szczególną uwagę na to, jak nie należy zachowywać się wobec innych.
Podsumowaniem akcji była wspólna zabawa ruchowa pt. „Szukamy misia”. Wszyscy świetnie się bawili. Po raz kolejny udowodniliśmy, że po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

#czytanienapolanie

A. Podleś, E. Skrzecz-Witkowska