Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2023 Administrator

10 listopada 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem "Gmina Goworowo dla Niepodległej". W centrum Goworowa spotkali się mieszkańcy gminy, władze samorządowe, społeczność naszej szkoły, również filialnej, szkoły powiatowej i przedszkola oraz pracownicy jednostek samorządowych gminy, które wspólnie zadbały o należyte upamiętnienie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożono hołd wszystkim walczącym o wolność naszej Ojczyzny. W poważnym, podniosłym nastroju odśpiewano hymn państwowy, włączając się jednocześnie po raz kolejny do akcji „Szkoła do hymnu”. Prowadzący przypomnieli najważniejsze fakty z czasów walki o niepodległość. Przechodnie zatrzymywali się, odrywając się od codziennych obowiązków, aby choć przez chwilę uczcić to ważne narodowe święto. Wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne, których słowa można było śledzić w pięknym śpiewniku, przygotowanym przez gminną bibliotekę. Uczniowie recytowali wiersze, a przedszkolaki tańczyły krakowiaka. Można było skosztować pysznych sucharków z cynamonem i miodem, które były przysmakiem Marszałka, napić się gorącej herbaty oraz zagrać w szachy z Józefem Piłsudskim, w którego rolę wcielił się dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych – pan Janusz Frydryk. Posłuchaliśmy również, co na temat niepodległości myślą maluszki ze żłobka, a na koniec wraz z kierownikami i dyrektorami jednostek, na czele z władzami gminy, zaśpiewaliśmy „Pierwszą Kadrową”. To wszystko dla naszej jedynej, ukochanej Ojczyzny, Ojczyzny – Polski i małej Ojczyzny – ziemi naszej gminy.

Uroczystość była poważna i jednocześnie radosna. Nawet słońce świętowało, darząc wszystkich swoimi ciepłymi promieniami.

Michał Niechoda