Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Chłopców klas 7-8

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 10, listopad 2023 Administrator

21 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną chłopców klas VII – VIII. Do rozgrywek przystąpiło 7 zespołów:
SP Goworowo, SP Baranowo, SP Myszyniec, SP Nasiadki, SP Rzekuń, SP Łęg Starościński, SP Kadzidło.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy podczas losowania:
Grupa A – SP Kadzidło, SP Łęg Starościński, SP Baranowo
Grupa B – SP Nasiadki, SP Myszyniec, SP Goworowo, SP Rzekuń
Wyniki naszej grupy po grze każdy z każdym wyglądały następująco:
1. SP Nasiadki – SP Rzekuń 0 : 6
2. SP Myszyniec – SP Goworowo 2 : 2
3. SP Nasiadki – SP Goworowo 0 : 7
4. SP Rzekuń – SP Myszyniec 0 : 1
5. SP Nasiadki – SP Myszyniec 1 : 4
6. SP Goworowo – SP Rzekuń 0 : 0

Po rozegraniu wszystkich spotkań w grupach A i B do półfinału zakwalifikowały się następujące zespoły:

1. SP Baranowo
2. SP Łęg Starościński
1. SP Myszyniec
2. SP Goworowo
W spotkaniu półfinałowym zagrały z sobą pierwszy zespół z grupy A (SP Baranowo) z drugim zespołem z grupy B (SP Goworowo) oraz pierwszy zespół grupy B (SP Myszyniec) z drugim zespołem grupy A (SP Łęg Starościński).
Po rozegranych meczach półfinałowych, które zakończyły się remisami, trzeba było rozstrzygnąć spotkania rzutami karnymi :
1. Baranowo – Goworowo 0 : 0
2. Myszyniec – Łęg Starościński 0 : 0
Rzuty karne w półfinale:
1. Baranowo – Goworowo 2 : 3
2. Myszyniec – Łęg Starościński 3 : 4

Po wygranej z SP Baranowo w rzutach karnych zakwalifikowaliśmy się do finału, w którym zagraliśmy z SP Łęg Starościński, a o trzecie miejsce zagrały SP Myszyniec z SP Baranowo gdzie SP Myszyniec z wygraną 2 : 1 zdobył trzecie miejsce. W meczu finałowym chłopcy z SP Goworowo wygrali 1 : 0 z SP Łęg Starościński i tym samym zdobyli pierwsze miejsce oraz drugi raz z rzędu obronili mistrza powiatu i tym samym zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się 5 listopada 2023r w Szkole Podstawowej nr. 6 w Ostrołęce.
Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Subzda (otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika zawodów), Mateusz Dąbrowski, Igor Zięba, Szymon Walczak, Cezary Rybaczyk, Szymon Gąsior, Aleksander Lendzioszek, Mateusz Wróblewski, Tomasz Gołebiewski.
Bardzo dziękuje chłopcom, którzy dzielnie walczyli i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Jarosław Karpiński