„W dobrych ludziach wiele serc bije”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 22, listopad 2023 Administrator

17 listopada 2023 roku, w świetlicy OSP w Goworowie odbył się II Koncert Charytatywny pod hasłem „W dobrych ludziach wiele serc bije”, z którego dochód w tym roku przeznaczono na wsparcie działalności Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem koncertu był Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wiele życzliwych osób. Pokazało, że ludzie w każdym wieku i z każdego miejsca mogą połączyć siły i wspólnie działać na rzecz dobra. Koncert rozpoczął się o godzinie 17:00 projekcją filmu, który specjalnie dla zebranych nagrali pracownicy fundacji. Przybliżył on cele i zakres działalności fundacji.
Występujący zaprezentowali szeroki repertuar, obejmujący zarówno utwory popularne, jak i mniej znane. Wykazali się talentem wokalnym i tanecznym. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, które w kolorowych strojach zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Taniec Mai”. Drugi uczestnik to odważnie śpiewający pierwszoklasista, Julian Ostrowski. Zaproszenie na koncert przyjął również Uczniowski Klub Sportowy Atria z Ostrołęki, który zaprezentował pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich. Tancerze są reprezentantami Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego, Federacji Tańca Sportowego oraz członkami World Dance Sport Federation. Zachwycili widzów pięknym tańcem wykonanym z elegancją i gracją, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Kolejni wykonawcy – Jan Grabowski, Franciszek Różański, Fabian Kuśmierczyk, Franciszek Bednarczyk i Błażej Zduniak – pokazali patriotyczną postawę, wykonując z dumą pieśń „Polska”. Następni uczestnicy to uczniowie klasy II b, a także ich rówieśnicy z klasy II naszej Fili w Szczawinie, którzy bez tremy śpiewali swoje utwory. „Zostań moją przyjaciółka” zaśpiewały Nadia Lipka i Lena Radecka. Swoje zdolności muzyczne zaprezentowała także Daria Kuśmierczyk, grając na gitarze utwór „Salsa”. Klasa IV a wystąpiła z uśmiechem na twarzy, śpiewając piosenkę „ Góry do góry”. Okazało się, że utwór cieszy się obecnie dużą popularnością wśród uczniów, dlatego został wykonany podczas koncertu aż trzykrotnie . Na scenie nie zabrakło rozśpiewanej klasy VI c z utworem „Hej wesele” przy akompaniamencie Karola Świądra, grającego na akordeonie. Zaproszenie na koncert przyjęła również niezawodna drużyna zuchów „Szmaragdowe liski” i 7 Goworowska Drużyna Harcerska „Zorza”, wprowadzając widownię w balladowe melodie. Jak zawsze mogliśmy liczyć na chór szkolny, prezentujący ambitny szlagier „Alleluja’. Piosenki patriotyczne zaśpiewały uczennice z klasy V b – Olga Strzałkowska i Zuzanna Twardziak. Goworowscy seniorzy z klubu „Jesienne Kwiaty” to osoby, które zawsze wspierają nasze działania. Chętnie uczestniczą we wszystkich lokalnych imprezach, uświetniając je swoimi muzycznymi umiejętnościami. Przyjmując zaproszenie na koncert, po raz kolejny pokazali, że mają gorące serca. Ostatnim punktem programu był występ pracowników naszej szkoły którzy również nie zawiedli. Ich występ był wokalnym podsumowaniem koncertu. Mimo że nie są profesjonalnym zespołem, to zaśpiewali piosenkę z dużym zaangażowaniem i pasją.
Atmosfera koncertu była wyjątkowo ciepła i serdeczna. Profesjonalne przygotowanie zapewnił Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie, za które serdecznie dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni również pani Katarzynie Orlickiej – trenerowi klubu Atria wraz z tancerzami za włączenie się w tę inicjatywę oraz panu Wojciechowi Dziełakowi – naszemu lokalnemu przewoźnikowi za dowiezienie grupy tanecznej na występ. Po raz kolejny społeczność Goworowa pokazała, że ludzie tu mieszkający są wrażliwi i chętni do pomocy potrzebującym. Dzięki wspólnemu wysiłkowi kwota 3010 zł zasili konto fundacji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu II Koncertu Charytatywnego. Dziękujemy za pomoc, wsparcie, uczestnictwo i wspólne spędzenie piątkowego wieczoru.

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z opiekunem Agnieszką Dąbrowską