Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2023 Administrator

14.11.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci, które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego, złożyły ślubowanie i zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Panią kierownik Barbarę Rutkowską. Następnie swoje słowa do przedszkolaków skierował Pan Wójt Piotr Kosiorek i Pani dyrektor Barbara Grabowska.
Dzieci z uśmiechem na twarzach recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po sprawdzeniu listy obecności nastąpiło uroczyste ślubowanie.
Przedszkolaki ślubowały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani i pomagać kolegom, przychodzić z uśmiechem do przedszkola, być dzielnym Polakiem. Następnie Pani Dyrektor, za pomocą „zaczarowanego ołówka”, dokonała pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia Pan Wójt wręczył dzieciom dyplomy, a Pani kierownik medale przedszkolaka. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

K. Gałązka, A. Samorajska