Szkolny Konkurs Ekologiczny pt. "Dbajmy o naszą planetę"

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 30, kwiecień 2024 Administrator

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 0–III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Dbajmy o naszą planetę".
Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych; podnoszenie świadomości ekologicznej; tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu; rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.
Uczniowie wykonali w szkole piękne prace plastyczne w formie plakatów, w których przedstawili różnymi technikami wiele sposobów dbania o stan naszej planety. Jury, dokonując oceny prac, zwracało uwagę na zgodność pracy z tematyką konkursową, oryginalność i pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonania pracy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
KLASY 0-I
I miejsce –Rozalia Kozłowska kl. I c, Iga Witkowska kl. I b
II miejsce – Maria Bednarczyk kl. 0 c, Blanka Drabot kl. 0 c
III miejsce – Liwia Drabot kl. I a, Amelia Krupka kl. 0 a, Maja Szabłowska kl. 0 b
WYRÓŻNIENIE - Oliwier Kordasz kl. I b, Igor Subzda kl. 0 a
KLASY II-III
I miejsce – Hanna Pawłowska kl. II a, Błażej Zduniak kl. II a
II miejsce – Alicja Kaczmarczyk kl. II a, Małgorzata Szymańska kl. III b
III miejsce – Marcelina Mierzejewska kl. II b, Zofia Strzeszewska kl. II b
WYRÓŻNIENIE – Marcel Jabłoński kl. III a, Maria Łojek kl. II b

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy oraz bardzo dziękujemy za udział.

Organizatorzy: Katarzyna Chilicka, Milena Gołębiewska, Elżbieta Kucharczyk