Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 19, październik 2023 Administrator

Uczniowie klasy 1a, od początku roku szkolnego 2023/2024, rozpoczęli pracę z OK zeszytem.
Pierwsze OK zeszyty prowadzone były przez uczniów klasy Ic (obecnej klasy 6c) do ukończenia pierwszego etapu edukacyjnego.
OK zeszyt różni się od zwykłego zeszytu tym, że wykorzystuje zasady oceniania kształtującego.
Czym OK zeszyt jest dla ucznia?
Jest jego własną książką, zapisem procesu uczenia się, który ma mu pomóc się uczyć. Pokazuje uczniowi jego rozwój, wskazuje, czego już się nauczył oraz jaką wiedzę i umiejętności chciałby zdobyć w przyszłości.
Czym OK zeszyt jest dla nauczyciela?
To skarbnica wiedzy o procesie uczenia się jego uczniów. Poza tym porządkuje nauczanie poprzez planowanie pracy z OK zeszytem.
Dzięki OK zeszytowi uczeń się uczy, a nie jest nauczany i to jest sedno idei OK zeszytu.

Anna Kaczmarczyk