Poznajemy naszą stolicę

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 04, październik 2022 Administrator

Dnia 27 września 2022 r. uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami Agnieszką Dąbrowską, Adamem Dąbrowskim i Edytą Furmaniuk wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, którego misją jest „ inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi”.
Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, który zwiedziliśmy trasą „Poczuj się jak VIP”. Poczuliśmy się jak kibice, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, czy zwiedzając szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej, dla których wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, mogliśmy z góry podziwiać ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!
Kolejnym punktem naszego programu był Hangar 646 - park trampolin, w którym mogliśmy szaleć i skakać do woli. Godzinna zabawa wymagała wiele energii od naszych uczniów. Wszyscy świetnie spisali się podczas różnych konkurencji proponowanych przez trenerów, a niektórzy wykazali się wręcz niebywałymi umiejętnościami gimnastycznymi.
Po tych wrażeniach udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald’s.
Wycieczka była bardzo udana. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy naszą stolicę.

Agnieszka Dąbrowska