Aktywność i zaangażowanie Dominika

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 14, czerwiec 2021 Administrator

Okres nauki zdalnej to czas, w którym bardzo dużo godzin spędzaliśmy przy komputerze. Dla wszystkich była to nowa i bardzo trudna sytuacja, jednak niektórzy uczniowie, oprócz swoich obowiązkowych zajęć, wykazali się dodatkową aktywnością. Poprzez własne działania, doświadczenia i eksperymenty doskonalili swoje umiejętności. Poznawali zjawiska przyrodnicze, podejmowali działania na rzecz środowiska i własnego zdrowia oraz odkrywali swoje zdolności twórcze i pisarskie.
Takim uczniem jest Dominik Ciskowski.
Jego pomysły to: lodowa chmura z wrzątku, ekologiczne karmniki dla ptaków, lodowe witraże, ekologiczne płyny do przecierania i mycia brudnych liści u roślin, ekologiczne nawilżacze roślin, projekt Układu Słonecznego wykonany z ekologicznych materiałów. Dominik dwukrotnie uczestniczył w konkursach ekologicznych – z materiałów naturalnych wykonał domek dla owadów oraz pracę techniczno-plastyczną o ekologicznych rozwiązaniach w naszej gminie.
Rozwijał się również humanistycznie. Wziął udział w Światowym Dniu Zdrowia w naszej szkole - nagrał piękną recytację wierszyka o zdrowiu, która została opublikowana na stronie szkoły. Z chęcią odpowiedział również na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez KRUS i stworzył rymowankę na temat bezpieczeństwa na wsi.
Dominik jest przykładem ucznia, który nie traci żadnej okazji, aby rozwijać swoje zdolności i umiejętności, a ponadto jego ogromne zaangażowanie wpływa pozytywnie na wizerunek naszej szkoły.
Gratulujemy Dominikowi, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jadwiga Gołębiewska, Barbara Grabowska, Grzegorz Dzierzgowski

Odsłony: 112