Smak zdrowia

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 13, kwiecień 2021 Administrator

7 kwietnia 2021 wraz z uczniami klasy VI b i V a rozmawialiśmy o tym, że „nic nad zdrowie, ani lepszego, ani droższego”. Tematem lekcji była fraszka Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”, który już w XVI wieku znał wartość tego daru. Wspominaliśmy życzenia, jakie składamy naszym najbliższym, okazało się, że najczęściej życzymy zdrowia. Ponieważ 7 kwietnia 2021 to Dzień Służby Zdrowia, układaliśmy krótkie życzenia dla jej pracowników, którzy ratują nasze zdrowie i życie. Doszliśmy też do wniosku, że nic nie pomoże, jeśli sami wcześniej nie będziemy wiedli zdrowego stylu życia. Zapisaliśmy kilka przysłów dotyczących zdrowia i kilka zasad dbania o nie. Wirtualnie stworzyliśmy piramidę żywieniową. Na koniec lekcji uczniowie wyszukali w Internecie ciekawe wiersze o zdrowiu i otrzymali polecenie przygotowania i nagrania ich prezentacji - dla wybranych.
Pracą domową był półgodzinny spacer po lesie lub – podążanie swoimi ulubionymi ścieżkami. Taka codzienna wyprawa wyzwala w naszym organizmie endorfiny, które wywołują radość, odprężenie i dają satysfakcję. Po spacerze, niektórzy z uczniów zagościli przed kamerkami z pewnym przekazem. Oto on, zapraszam do wysłuchania.

Agnieszka Kosiorek