Uroczysta akademia poświęcona patronowi szkoły.

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 10, marzec 2020 Administrator

"Galaktyka Kopernika" pod takim hasłem odbyła się 28 lutego 2020 r. uroczysta akademia upamiętniająca sylwetkę słynnego Astronoma, a od roku 1973 Patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika.
Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru pod opieką p. Doroty Skierczyńskiej i odśpiewania hymnu szkoły.
Uczniowie klas czwartych we wparciu ze strony starszych kolegów,tj. Pawła Twardziaka grającego postać "dorosłego" Mikołaja Kopernika i Wiktora Gruza, który wcielił się w rolę Jerzego Joachima Retyka oraz Dariusza Pazuły, który zagrał rolę bakałarza przybliżyli wszystkim zgromadzonym na tej uroczystości postać wielkiego Polaka.
łodsi aktorzy zagrali: matkę Mikołaja - Natalia Zalewska, brata matki biskupa warmińskiego Łukasza Watzenrode - Przemysłw Frączyk oraz "młodego" Mikołaja - Kamil Sadowski, uczniów - Kacper Pasterczyk, Bartosz Majk, Sebastian Gnys, Paweł Grabowski, Aleksandra Parzych. Całą uroczystość poprowadziły uczennice klasy 4a - Natalia Dobkowska i Maja Duda.
Członkowie koła recytatorskiego zaprezentowali poezję poświęconą Astronomowi.
Tego dnia swoją obecnością zaszczyciły nas również Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Goworowie pod opieką pań: Jolanty Romanowskiej, Barbary Ostrowskiej, Anny Brejnak i Agnieszki Dudziec, które w skupieniu wysłuchały przedstawienia i uwieczniły swoją obecność na pamiątkowym zdjęciu.
Wicedyrektor p. Karolina Zacharek podczas swojego przemówienia zwróciła uwagę na wielki wkład Mikołaja Kopernika w rozwój polskiej myśli naukowej. Życzyła młodym aktorom i recytatorom oraz wszystkim uczniom naszej szkoły wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy.
O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod przewodnictwem p. Beaty Ciepierskiej. Scenografię zaprojektował p. Dariusz Twardziak. Akademię przygotowały panie: Małgorzata Dobkowska, Dorota Ciskowska, Krystyna Mucińska, Agnieszka Kosiorek.

Małgorzata Dobkowska

Odsłony: 581