„Ptasia stołówka” – Przedszkolaki pomagają ptakom przetrwać zimę…

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 13, styczeń 2020 Administrator


Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Tegoroczna zima jest jak dotychczas łaskawa dla zwierząt, ale ptaki zimujące w Polsce i tak mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pożywienia.
Przedszkolaki postanowiły pomóc przetrwać ptakom trudy zimy i przygotowały dla nich smakowitą ucztę. Dzieci wraz z wychowawczynią wybrały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie na drzewach zawiesiły kawałki słoninki oraz inne przysmaki: ziarna pszenicy, kukurydzy, słonecznika, orzechy…
Wcześniej na zajęciach dzieci dowiedziały się, co ptaki zimujące w Polsce lubią jeść, a czego nie powinno się im dawać, bo może im zaszkodzić. Przedszkolaki wykonały też pracę plastyczną „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.
Taka forma zajęć uwrażliwia dzieci na piękno przyrody, uczy poczucia obowiązku i odpowiedzialności. Mamy też ogromną przyjemność obserwowania, jak wiele ptaków gromadzi się wokół przyniesionych przez nas przysmaków i odwdzięcza nam się wesołym śpiewem.

Dorota Sobotka

Odsłony: 1411