„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 14, październik 2019 Administrator

Drugoklasiści z Filii w Szczawinie wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Organizatorem konkursu jest sieć sklepów Biedronka.
Wychowawca zrealizował zadania według scenariuszy opracowanych przez siebie i Organizatora.
Została przygotowana uroczystość szkolna pod hasłem „Ziemia naszym królestwem”. Uczniowie z klas I-II poznali skład ściółki leśnej, posadzili kasztany i rozwiązywali krzyżówki o tematyce przyrodniczej. Wysłuchali także opowiadania pt. „Królestwo” z książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Dzieci na zajęciach technicznych stworzyły „małe królestwo” – ul oraz wykonywały Słodziaki – pszczółki.
Powodem do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji przeprowadzono również zajęcia otwarte pod hasłem „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi, szukamy skarbów wokół nas”. Inspiracją spotkania było opowiadanie R. Piątkowskiej „Drzewa”.  Tym razem rodzice uczniów klasy II wykazali się piękną techniką czytania.
Drugoklasiści pod okiem wychowawczyni wzięli udział w zabawie w budowanie dębu z materiałów nadających się do recyklingu, gdzie ujawnili siłę swojej dziecięcej wyobraźni. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w także w zabawie sensorycznej, która pozwoliła lepiej poznać środowisko leśne. Zakończeniem zabawy było posadzenie żołędzi w kolorowych pojemnikach. Wiele radości sprawiło wszystkim wspólne wykonywanie Słodziaków zaprojektowanych przez dzieci.
Drugoklasiści za pracę i zabawę otrzymali maskotki swoich ulubionych Słodziaków, zakładki oraz dzienniczki postępów czytania z naklejkami. Rodzice za udział w akcji czytania dzieciom zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Wychowawca: Barbara Rutkowska

Odsłony: 19065