Warsztaty kulinarne

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 02, kwiecień 2019 Administrator

W dniu 26.03.2019 r. dzieci z Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie- Filia Szczawin pojechały do Restauracji Avangarda w Różanie na warsztaty kulinarne. Tam w ramach preorientacji zawodowej zapoznały się z zawodem pizzera i etapami przygotowywania potrawy. Pani kucharka wymieniła składniki potrzebne do wyrobu pizzy. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. W trakcie jej robienia miały możliwość ugniatania ciasta. Samodzielnie układały ulubione składniki według własnego smaku i upodobań. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanych wypieków.
Warsztaty kulinarne nie były jedyną atrakcją tego dnia. Na dzieci czekały również warsztaty plastyczne oraz sala zabaw, kręgielnia i cybergaj.
Podczas zajęć każdy starał się wykonać najlepiej, jak potrafi powierzone mu zadanie. W prace zaangażowane były zarówno starsze, jak i młodsze dzieci.
Dzięki tym zajęciom dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.
Pobyt w Restauracji Avangarda upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Barbara Rutkowska
Katarzyna Gałązka

Odsłony: 66722