Święto Chrztu Polski

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 23, kwiecień 2024 Administrator

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Chrztu Polski, ustanowione w kraju na dzień 14 kwietnia.
Postawiliśmy na żywą lekcję historii pod tytułem "Chrzest Polski", którą przygotowali uczniowie klas siódmych pod kierunkiem nauczycieli historii. Prezentacja odbyła się 12 kwietnia 2024r. dla społeczności szkolnej w przedziale klas 4-8.
Uczennica klasy ósmej Natalia Zalewska pięknymi strofami poezji przeniosła nas w czasy Mieszka I.
Pani Dyrektor wprowadziła nas w nastrój święta. Później był posąg Światowida i słowiański taniec dziewcząt, i najważniejsze, sceny politycznych dylematów oraz ceremonia chrztu Mieszka I.
Barwne kostiumy, wianki ze świeżo zerwanych polnych kwiatów, tańce oraz "poważne" tematy nadały lekcji ciekawy i edukacyjny wymiar. Lekcja przebiegała na tle tematycznej dekoracji i została wzbogacona przepiękną historyczną pieśnią w wykonaniu szkolnego chóru. A na koniec były pamiątkowe zdjęcia z "aktorami".

Organizatorzy: B. Drabot, M. Niechoda