Dbajmy o naszą planetę Ziemię!

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 23, kwiecień 2024 Administrator

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, obchodzone na całym świecie od 1970 roku.
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” – powiedział Florian Plit - polski geograf. Mając na uwadze słowa profesora nauk o Ziemi podjęliśmy działania mające na celu zwiększenie świadomości uczniów, jaki wpływ ludzie wywierają na środowisko. Przedszkolaki zasadziły kwiaty w donicach, by ozdobić szkolne schody. Uczniowie z klas I-III zadbały o drzewka posadzone jesienią, grabiły teren wokół budynku oraz uprzątnęły klomb. Nie obyło się bez pogadanki na temat ekologii. Była to okazja do propagowania postaw proekologicznych.

Barbara Rutkowska