DZIEŃ  NALEŚNIKA

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 02, marzec 2023 Administrator

Dzisiaj mieliśmy wspaniałe święto, bo obchodziliśmy Dzień Naleśnika. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji i rozmowy na temat słodkich przysmaków. Dowiedzieliśmy  się, że ten deser można jeść na słodko i na słono. Można składać go na różne sposoby. Panie podpowiedziały nam jakie składniki potrzebne są do zrobienia ciasta oraz pokazały jak  je usmażyć. Korzystając z wcześniej przygotowanego przepisu sami zrobiliśmy ciasto. Wspólnie wymieszaliśmy potrzebne składniki i przygotowaliśmy swoje pyszne naleśniki.

Najprzyjemniejszą częścią naszych zmagań była degustacja naleśników, udekorowanych według własnego pomysłu. Wszyscy uznaliśmy, że wykonaliśmy pierwszy krok, aby zostać dobrymi kucharzami.

Przedszkolaki z grupy „Misie” i uczniowie kl. II