Piernikowy zawrót głowy

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 18, grudzień 2022 Administrator

Jak wiemy zbliżające się święta są czasem oczekiwania na narodzenie malutkiego Jezusa, ale także okresem wielu przygotowań zarówno duchowych, jak i fizycznych. W domach, szkołach trwają porządki, tworzone są świąteczne dekoracje, strojone choinki. W tym roku szkolnym prócz wyżej wymienionych czynności, dzieci z oddziałów przedszkolnych dzięki wsparciu wychowawców oraz rodziców przystąpiły do pieczenia oraz dekorowania pierniczków. Jak wiadomo te smakołyki są jednym z symboli zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie wałkowały ciasto, a dzięki foremkom wykrawały z ciasta różne figurki: gwiazdki, choinki, ludziki, czy też renifery. Po upieczeniu przystąpiły do dekorowania według własnego pomysłu powstałych ciasteczek. Była to dla nich wspaniała i radosna zabawa. Podczas tych zajęć w salach było kolorowo, a dookoła unosił się piękny, korzenny zapach mówiący o tym, że święta są już bardzo blisko.

Milena Gołębiewska, Anna Kaczmarczyk, Dorota Sobotka