Gra terenowa

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 18, grudzień 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

W dniach 8-9 grudnia 2023 r. odbyła się wyjątkowa gra trenowa, do udziału w której włączyły się uczniowie naszej szkoły. Gra terenowa 50tka to często wykorzystywana w kręgach harcerskich gra integracyjna oparta o wielką planszę z zadaniami, która jest połączeniem gry planszowej z grą miejską. Na potrzeby programu Szkoła Przyjaciół Kopernika, do którego nasza szkoła przystąpiła, została zmodyfikowana pod kątem wielkiego Patrona. Przygotowano dwie duże kosmiczne plansze z pięćdziesięcioma (dla klas IV-VIII) i trzydziestoma (dla klas 0-3) polami, po których uczniowie poruszali się za pomocą specjalnie przygotowanych pionków- planet. Uczniowie każdej klasy byli podzieleni na 4 zespoły. Każdy zespół miał za zadanie rzucić kostką, znaleźć wylosowany numer ukryty w terenie, dobiec do prowadzącego grę i wykonać zadanie ukryte pod znalezionym numerem.

Gra odbyła się na szkolnym placu zabaw i prowadzona była w ramach zajęć wychowania fizycznego. Pytania do gry zostały opracowane na podstawie faktów z życia i działalności Mikołaja Kopernika, ale także o ciekawostki i tradycje szkoły z nim związane. Znalazły się w niej również pytania na spryt i spostrzegawczość dla najmłodszych. Dziękuję p. Elżbiecie Bienieckiej oraz 7 Goworowskiej Drużynie Harcerskiej "Zorza" za pomoc w zorganizowaniu gry.

Aneta Kosek