Kosmiczna logopedia

Kategoria: SPK Opublikowano: środa, 08, luty 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika
W piątek zakończyłyśmy tygodniowy projekt logopedyczny "Gimnastyka buzi i języka u Mikołaja Kopernika", podczas którego dzieci uczęszczające na terapię mogły wzbogacać swoją wiedzę na temat naszego patrona i kosmosu. Wzmacniały aparat artykulacyjny wykonując ćwiczenia z zielonymi ufoludkami. Rozwijały słownictwo opisując planety, usprawniały motorykę dużą i orientację przestrzenną tworząc układ słoneczny i poruszając się ruchem wirowym wokół słońca w rytmie piosenki: "W układzie słonecznym". Ćwiczyły również motorykę małą i umiejętność kodowania - malując ilustracje według legendy czy wycinając i sklejając model rakiety. Zakończeniem projektu było zrobienie kalejdoskopu i sprawdzenie, które oko jest dominujące. Dzieci, podziwiając kolorowe kształty, zachwycały się efektem swojej pracy. Starsi uczniowie mogli usystematyzować swoją wiedzę rozwiązując quizy online, dotyczące biografii astronoma.
Naszemu przedsięwzięciu towarzyszył portret Kopernika, a nagrodą za piękną pracę były kosmiczne naklejki oraz piernikowe gwiazdki.

Żanetta Korczakowska, Ewa Lubiak