Lekcja języka angielskiego nt.: „To be like Nicolaus Copernicus”

Kategoria: SPK Opublikowano: niedziela, 29, styczeń 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

16 stycznia w naszej szkole odbyła się dwugodzinna lekcja języka angielskiego nt.: „To be like Nicolaus Copernicus” Lekcja przeznaczona była dla uczniów klas szóstych, na którą zaprosiliśmy również klasy szóste z Pasiek i Kunina. Pomysł na lekcję zrodził się przy okazji przystąpienia naszej szkoły do programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika” oraz z okazji zbliżających się obchodów 50lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Jednym z celów lekcji było przybliżenie uczniom sylwetki tego wielkiego naukowca, jak również przedstawienie ciekawostek, których jak się okazało uczniowie nie wiedzieli na temat swojego patrona. Lekcja była też okazją do powtórzenia nazw planet w układzie słonecznym przygotowanym specjalnie na tą lekcję przez uczennice klasy 8a Martę i Maję. Co więcej, uczniowie mieli możliwość nauczyć się nowego słownictwa w języku angielskim związanego z działaniem uczonego. Innym celem lekcji było wdrożenie nowoczesnych technologii. Wyświetlono filmik „Mikołaja Kopernika pierwsze spotkania z niebem” przygotowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, wykorzystano prezentację multimedialną i animacje sterowane głosem do wprowadzenia poleceń w języku angielskim, było to coś nowego, co bardzo spodobało się dzieciom. Wiedzę zdobytą o Mikołaju Koperniku uczniowie mogli utrwalić grając online w Kahoot i wykorzystując własne telefony. Nie zabrakło też dobrej zabawy tj. przeciąganie liny, przygotowanie plakatów z odciskami rąk z użyciem farb do malowania palcami. Wiedza przyswojona w takiej formie z pewnością będzie trwalsza. Za zaangażowanie i aktywność uczniowie otrzymali nagrody: kubek z sylwetką Patrona, długopisy, naklejki motywatorki oraz pyszne pierniczki prosto z Torunia. Ważnym aspektem lekcji była integracja zespołów klasowych, a na pamiątkę każda klasa dostała dyplom za udział w lekcji i zaangażowanie.

Karolina Dąbrowska

 

Odsłony: 7920