Czytamy o Mikołaju Koperniku

Kategoria: SPK Opublikowano: czwartek, 19, styczeń 2023 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika
Popołudnia to doskonały czas na chwilę relaksu przy książce, a co za tym idzie rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, jak również okazja do poszerzenia wiedzy.
W związku z tym opiekunowie biblioteki szkolnej we współpracy z opiekunami świetlicy organizują raz w tygodniu zajęcia czytelnicze dla dzieci uczęszczających na świetlicę pod hasłem: "Popołudnia z książką". Dobór literatury zależy od zbliżających się świąt, pory roku, a także zainteresowań dzieci.

Na jednych z zajęć uczniowie otrzymali puzzle, z których mieli ułożyć obrazek i powiedzieć, kto się na nim znajduje. Oczywiście nie było osoby, która by tego nie wiedziała, bo przecież kto nie zna patrona naszej szkoły. Następnie wysłuchali fragmentów książki o życiu i odkryciach Mikołaja Kopernika pod tytułem: "Nazywam się… Mikołaj Kopernik" autorstwa Błażeja Kusztelskiego i Bogusława Orlińskiego. Na jej podstawie wspólnie rozwiązywali quiz typu "prawda - fałsz".
Zajęcia zakończyły się pracą w grupach. Uczniowie malowali farbami ilustracje przedstawiające postać wielkiego astronoma. Przepięknie wykonane prace znalazły swoje miejsce na gazetce w świetlicy szkolnej.

E. Skrzecz-Witkowska, A. Podleś