Pasowanie na ucznia klas pierwszych.

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 27, listopad 2018 Administrator

9 listopada 2018 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na Ślubowanie przybyli: p. Jacek Dobrzyński – dyrektor szkoły, p. Karolina Zacharek – v-ce dyrektor, p. Joanna Janowska-Milczarek – v-ce dyrektor, rodzice uczniów, a także młodsi koledzy i koleżanki z grup przedszkolnych.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy czwartej wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Zgromadzeni na uroczystości goście nagradzali dzieci gromkimi brawami.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – p. Jacek Dobrzyński, dokonał symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Tradycyjnie dzieciom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, przygotowane przez dyrektora szkoły. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klas pierwszych. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Wychowawcy klas pierwszych

Anna Kaczmarczyk