Filtr

Podziękowanie

DZIĘKUJEMY

wszystkim, którzy razem z nami, podczas ostatkowej dyskoteki walentynkowej, zakończyli tegoroczny okres karnawału. Jesteśmy wdzięczni również za Waszą obecność i wsparcie działań szkoły podczas wszystkich zabaw, które zorganizowaliśmy. Każda z nich była wspaniała dzięki Wam, bo zechcieliście przyjść i wspólnie się pobawić. Powoli realizują się nasze założone cele, a jednym z nich – takim, który nam, organizatorom, sprawia największą radość, jest zadowolenie i integracja naszej społeczności. Raz jeszcze, z całego serca, za Wasze otwarte serca,

DZIĘKUJEMY

PS. Teraz zrobimy dłuższą przerwę, ale już na wiosnę zapraszamy na kolejną zabawę. Tym razem – przy sprzyjających warunkach pogodowych – na świeżym powietrzu. O szczegółach będziemy informować. Do zobaczenia wkrótce.

Komitet organizacyjny obchodów 50-lecia nadania imienia Mikołaja Kopernika
Szkole Podstawowej w Goworowie

"Zimowe krajobrazy"


10 lutego 2023r odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Zimowe krajobrazy” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie.
Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, inspirowanej aktualną porą roku. Uczestnicy wykazali się umiejętnością wykorzystania i zastosowania różnych technik plastycznych. Komisja miała problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ prace były bardzo ciekawe i twórcze, każda miała w sobie coś pięknego i oryginalnego.
Jury, jako kryterium oceny wzięło pod uwagę: pomysłowość, zgodność z tematem oraz walory artystyczne pracy. Spośród 44 prac komisja wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych:

3-latki
I miejsce – Aleksandra Drabot
II miejsce – Maja Zaręba

4-latki
I miejsce – Dorota Pazik
II miejsce – Zofia Plata
II miejsce – Julian Strzeszewski

5-latki
I miejsce – Maja Brzozowska
II miejsce – Hanna Kośnik
III miejsce – Maciej Kuśmierczyk

Wyróżnienia:
Maria Plata, Filip Dumała, Aleksander Szewczyk, Oliwia Zych, Oliwia Drabot, Dagmara Julia Zygmunt, Gabriela Aleksandrowicz.

Zwycięzcom gratulujemy!Pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie dostały pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczestnikom, rodzicom i nauczycielom.

Organizatorzy: Katarzyna Gałązka, Barbara Rutkowska

 

Mikołaj Kopernik rozsławił Toruń i Polskę


Czwartek, 9 lutego 2023 r.

Dzisiejszy dzień w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Wszyscy wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli prezentację o słynnym astronomie. Następnie dzieci wzbogaciły wiedzę o planetach słuchając piosenki pt. „W Układzie Słonecznym”. Potem z przyjemnością obejrzały piernikową legendę „ O Piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Teraz już wiedzą skąd wzięła się nazwa toruńskich pierników – „Katarzynki”. Kolejnym wydarzeniem były zajęcia plastyczne, na których uczniowie wycinając papierowe pierniczki dowiedzieli się, jak powstał ich kształt. A jaki smak mają Katarzynki wszyscy przekonali się podczas degustacji.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Kierownik filii – Barbara Rutkowska

VIII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców

6 lutego 2023 r.  został rozegrany VIII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród młodzieży oraz integracja zawodników z powiatu ostrołęckiego. Ideą turnieju było również krzewienie sportowej rywalizacji w duchu „fair play”.
Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn: SP Wąsewo, SP Różan, SP Baranowo, SP Czerwin, SP Goworowo I, SP Goworowo II. Wszystkich gości, zawodników i trenerów przywitała Pani Barbara Grabowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Sekretarz Gminy Goworowo – Pan Antoni Mulawka.
Sędzią głównym zawodów był Pan Michał Niechoda, który przeprowadził losowanie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
Grupa A                            Grupa B
1. SP Różan                      1. SP Czerwin
2. SP Wąsewo                   2. SP Goworowo I
3. Goworowo II                 3. SP Baranowo
Po rozegranych meczach w grupach, do półfinału awansowały cztery drużyny. Z grupy A - SP Różan i SP Goworowo II, natomiast z grupy B – SP Baranowo i SP Goworowo I.
Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej walki. Młodzi piłkarze wykazali się ogromnym poświęceniem i walecznością.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Goworowo I
II miejsce – SP Goworowo II
III miejsce – SP Baranowo
IV miejsce – SP Różan
V miejsce – SP Czerwin
VI miejsce – SP Wąsewo

160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego na polanie leśnej w Durlasach odbyła się uroczystość upamiętniająca ten niezwykle ważny moment w historii  naszej Ojczyzny.
Harcerze z 7GDH „Zorza” i zuchy z 6 GGZ „Szmaragdowe Liski” wzięli udział w tym wydarzeniu w niedzielne popołudnie, 22 stycznia 2023 r. na polanie leśnej. Odbyła się Msza polowa w intencji Powstańców. Po Mszy nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej i odegranie Hymnu, a następnie Apel Pamięci i oddanie salwy honorowej. Na koniec złożono wieńce przed obeliskiem upamiętniającym wachmistrza Władysława Małkowskiego.

Po części oficjalnej na zebranych czekał gorący żołnierski poczęstunek.

Drużynowa

W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale!

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Filii w Szczawinie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się 28 stycznia.

Tego dnia korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, gdyż zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany  balonami, wstążkami oraz rozświetlony kolorowymi światełkami zachęcał do wesołej zabawy. Na balu o godzinie 14.00 pojawiły się dzieci w różnych strojach. Były wróżki, księżniczki, smoki, motyle, biedronki i  pszczółki. Przybył też Czerwony Kapturek, dwóch policjantów i żołnierz w czerwonym berecie.

Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody,  tańce w parach , konkursy, no i oczywiście  bal kotylionowy. Wszyscy miło spędzali popołudnie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, nauczycielom, jak i rodzicom.

Życzę miłego odpoczynku w czasie zbliżających się ferii zimowych!

Barbara Rutkowska

Druga zbiórka świec

Dziękujemy za ponowne zaangażowanie w zbiórce świec, wkładów do zniczy oraz ogarków. Szczególne podziękowania składamy Państwu Hannie i Zdzisławowi Dzbeńskim za przekazanie dużej ilości woskowych wkładów. Może tym małym gestem ogrzejemy serca ukraińskich żołnierzy, którzy już od roku walczą w obronie ojczyzny.

Szkolny Klub Wolontariusza

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

1 marca 2022 r. (wtorek), społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie organizuje uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Gminy Goworowo oraz wszystkich zainteresowanych do włączenia się w obchody tego święta, jakże wymownego w obliczu aktualnych wydarzeń, które dzieją się tuż poza granicami naszego kraju.

Dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Barbara Grabowska

2021 – Rokiem Stanisława Lema


Dnia 6 grudnia 21 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczno – literacki pod hasłem „Komiksowa Cyberiada Pana Lema. Myślą i czynem do gwiazd”. Dwaj uczniowie klasy V a: Aleksander Lendzioszek i Bartosz Zięba wzięli udział w tym konkursie. Za swój pomysł o penetracji kosmosu zostali nagrodzeni dyplomem i książką. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ich nagrody są dowodem na to, że warto brać udział w konkursach.

Agnieszka Kosiorek

Światowy Dzień Kota w filii w Szczawinie


17 lutego 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień Kota". Dzieci oglądały film edukacyjny pod tytułem "Kot". Poznały rasy kotów, historię kota domowego a także dowiedziały się jakie te zwierzęta mają zmysły i do czego je wykorzystują.
Ogromnym zainteresowaniem wśród zebranych cieszył się pokaz akcesoriów dla naszych milusińskich. Dzieci mogły zobaczyć m. in.: różne obroże, smycz, drapak, kuwetę, żwirek bentonitowy i silikonowy, transporter, zabawki, miski, płyn do pielęgnacji zębów, szczotkę do wyczesywania sierści oraz karmy mokre i suche.
Po pokazie uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat kotów występujących w bajkach i filmach oglądając plansze z tymi postaciami. Następnie wszyscy wykonywali prace plastyczne, których głównym bohaterem był właśnie kot.
Dzień zakończył się wspólną zabawą przy piosence "Uciekaj myszko do dziury" oraz wręczeniem dyplomów za udział w zajęciach z okazji "Światowego Dnia Kota".

Agnieszka Podleś

Rozmowy o Mikołaju Koperniku - patronie naszej szkoły


Piątek, 18 lutego 2022 r.

Dzień Patrona Szkoły w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Wszyscy zebrani zaśpiewali hymnu szkoły „Cały świat się pomylił”. Następnie uczniowie wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli ilustracje, zdjęcia i albumy o słynnym astronomie.
Kolejnym wydarzeniem były warsztaty plastyczne. Przedszkolaki kolorowały portrety patrona szkoły, sześciolatki i uczniowie z klas I – III wykonywały prace plastyczno-techniczne „Mój globus”.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - w Filii w Szczawinie


Internet to wynalazek naszych czasów. Czegóż tam nie ma! Musimy jednak pamiętać o tym, że przy takim bogactwie zasobów trafić możemy zarówno na rzeczy wartościowe, jak i niebezpieczne.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego postanowił przypomnieć dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie o zasadach korzystania z Internetu. Tuż przed feriami odbyła się krótka pogadanka na ten temat.
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu został także ogłoszony szkolny konkurs plastyczny na plakat rodzinny pod hasłem: "Strażnik Internetu". Dzieci z klas 0-III wspólnie ze swoimi rodzicami wykonały piękne prace, na których znalazły się rady dla użytkowników sieci. Spośród dostarczonych prac komisja wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce: Laura Bednarczyk – kl. I
II miejsce: Antoni Pazik – kl. "0"
III miejsce: Aleksandra Rabuczewska – kl. III
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 14 lutego 2022 roku.

Agnieszka Podleś

Obchody Dnia Patrona Szkoły

Rekrutacja 2022/2023 - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie informuje, że od 21.02.2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2022/2023. Prosimy o zapoznanie się z terminami oraz kryteriami postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

KONTYNUACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Rodzice dzieci przyjętych do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego od dnia 14.02.2022 r. do dnia 18.02.2022 r.
Wzór deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

TERMINY PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola i oddziałów przedszkolnych

KRYTERIA REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
na podstawie art.131 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz.1082)


1. Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy.

Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w ust. 1, niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formie wychowania przedszkolnego, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

3. Kryteria, o których mowa w ust. 2, mają jednakową wartość.

4. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole, oddział przedszkolny w danej publicznej szkole podstawowej albo dana publiczna inna forma wychowania przedszkolnego nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi, oraz lokalnych potrzeb społecznych. Organ prowadzący określa dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów.

Na podstawie Uchwały Nr XXXIII/200/17 Rady Gminy Goworowo z dnia 10 marca 2017 r.
na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których Gmina Goworowo jest organem prowadzącym bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:
1. oboje rodzice kandydata pracują – 10 punktów;
2. istnieje potrzeba zapewnienia kandydatowi opieki w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie – 6 punktów;
3. kandydat wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny – 3 punkty;
4. rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja, będzie uczęszczało do tego przedszkola/oddziału przedszkolnego – 2 punkty.


KLASA I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

KONTYNUACJA NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu nauki w klasie I w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego od dnia 14.02.2022 r. do dnia 18.02.2022 r.
Wzór deklaracji o kontynuowaniu nauki dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku. 

Deklaracja o kontynuowaniu nauki w klasie I

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Terminy postępowania rekrutacyjnego do klas I

KRYTERIA REKRUTACJI DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
na podstawie art.133 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz.1082)

1. Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie.

Wzór zgłoszenia dziecka do klasy I w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Zgłoszenie do klasy I

2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych, oraz może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata, o którym mowa w art. 131 ust. 5. Przepisy art. 131 ust. 9 i 10 stosuje się.

Na podstawie Uchwały Nr XXXIII/201/17 Rady Gminy Goworowo z dnia 10 marca 2017 r. w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy szkoły podstawowej bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:
1. rodzeństwo kandydata wypełnia obowiązek szkolny w szkole, do której kandydat złożył wniosek – 5 punktów;
2. wielodzietność rodziny kandydata – 4 punkty;
3. kandydat jest objęty kształceniem specjalnym - 3 punkty;
4. niepełnosprawność w rodzinie kandydata - 2 punkty;
5. kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do której złożył wniosek – 1 punkt.
Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższym załączniku.

Wniosek o przyjęcie do klasy I

Dodatkowo do każdego wniosku prosimy o wypełnienie oświadczenia w sprawie uczęszczania dziecka na religię/etykę.

Oświadczenie rodziców w sprawie uczęszczania dziecka na religię


Po podaniu do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I prosimy o potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku w formie pisemnego oświadczenia.

Wzór oświadczenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy I w szkole podstawowej dostępny jest w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie lub w poniższych załącznikach. 

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka oddział przedszkolny

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka klasa I

 

Rekrutacja Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - filia w Szczawinie

Szanowni Rodzice!
Informuję, że Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
W naszej placówce proszę zgłaszać się po deklaracje oraz dokonywać zwrotu deklaracji w dniach od 14 lutego 2022 r. do 18 lutego 2022 r.
Uwaga! Wzór deklaracji dostępny będzie w Filii w Szczawinie lub do pobrania na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.
Zapraszam serdecznie do Filii w Szczawinie

Kierownik SP im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie
mgr Barbara Rutkowska


Obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne).

Dokumenty do pobrania:

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko czteroletnie

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko pięcioletnie

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata o wielodzietności rodziny oraz o samotnym wychowaniu dziecka

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata o zatrudnieniu lub pobierania nauki w systemie dziennym lub prowadzeniu działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolnego

 

 

Odwozy dzieci i uczniów - 14-18 lutego 2022 roku (na czas nauki zdalnej)

Działania Uczniowskiego Klubu Sportowego TROPS w 2021 roku.

UKS TROPS w roku szkolnym 2021 aktywnie uczestniczył sportowo. Realizował zajęcia sportowe z programu KLUB 2021 i SKS-u. Dokonał zakupu sprzętu sportowego ze środków finansowych otrzymanych od MSiT w Warszawie oraz Urzędu Gminy w Goworowie. We wrześniu 2021 UKS TROPS zorganizował Europejski Dzień Sportu Szkolnego - było to kolejne działanie programu Aktywnej Szkoły Multisport. Nawiązał współpracę z Fundacją Moniki Pyrek. 12 maja 2021 zorganizował lekcję wychowania fizycznego on-line z Moniką Pyrek – byłą lekkoatletką specjalizująca się w skoku o tyczce, medalistką Mistrzostw Świata i czterokrotną olimpijką.

Ponadto zorganizował wyjazdy na basen w czerwcu, wrześniu i październiku 2021 r. połączone z nauką pływania. Zawodnicy UKS TROPS uczestniczyli w zawodach sportowych: piłki siatkowej, nożnej i tenisie stołowym zajmując czołowe miejsca w powiecie i międzypowiecie. W grudniu 2021 r. UKS TROPS wspólnie z GOKSiR-em zorganizował Turniej Szachowy SZACH-MAT i Turniej MKOŁAJKOWY w piłkę siatkową. Oprócz tego odnowiliśmy współpracę z Fundacją Marcina Gortata uczestnicząc w trzy dniowym szkoleniu w Łodzi - WYCHOWAJ MISTRZA.

Więcej na temat działalności UKS TROPS

Dorota Ciskowska

Masz pasję... Zgłoś się już dziś!

„Żeby zdrowie mieć trzeba warzywa i owoce jeść!” - zajęcia prozdrowotne

Poniedziałek, 22 lutego 2021r.

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.
Uczniowie z klas I-III wzięli udział w zajęciach prozdrowotnych promujących zdrowe odżywianie.
1. Przypomnienie informacji o udziale uczniów w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021.
2. Powitanie uczniów piosenką pt.: „Zatańczyły witaminy”
3. Pogadanka na temat znaczenia warzyw i owoców dla zdrowego odżywiania
4. Rozwiązywanie zagadek na temat warzyw i owoców.
5. Omówienie roli witaminy A, B, C, D dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
6. Samodzielne uzupełnianie kart pracy „Szukamy witamin”.
7. Konkurs sprawnościowy „Które witaminy pierwsze?”

Jarosław Karpiński

O warzywach i owocach w wierszach

23 lutego 2021 roku w Filii w Szczawinie odbył się szkolny konkurs czytelniczo – recytatorski "Jak dbać o zdrowie? O warzywach i owocach w wierszach".
To kolejne działanie o charakterze edukacyjnym w ramach "Programu dla szkół" z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie dzieci.
Konkurs adresowany był do uczniów klasy I-III. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, natomiast pozostali uczniowie wykazali się umiejętnością pięknego czytania. Uczestnicy wybrali wiersze znanych polskich poetów, m.in. Jana Brzechwy, Czesława Janczarskiego i Stanisława Karaszewskiego.
Komisja miała nie lada wyzwanie, żeby ocenić występy uczestników konkursu, ponieważ wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wspaniale wcielili się w role występujących w wierszach postaci. Zasłużyli na słowa uznania i ogromne brawa ze strony publiczności.
W części recytatorskiej I miejsce otrzymała Olga Pacuszka, II miejsce – Wiktoria Oleksiak i III miejsce – Dominik Puka.
W części czytelniczej I miejsce otrzymała Zuzanna Gałązka, II miejsce – Przemysław Mateusiak i III miejsce – Aleksandra Rabuczewska.
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono owocowe nagrody ufundowane przez organizatorów – p. B. Rutkowską i p. A. Podleś.

Agnieszka Podleś

Zarządzenia Dyrektora dotyczące powołania komisji rekrutacyjnych

 

Zarządzenie Nr 5-21 Dyrektora SP w Goworowie z dnia 18 lutego 2021 r.

Zarządzenie Nr 6-21 dyrektora SP w Goworowie z dnia 18 lutego 2021 r.

 

Dokumenty i informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 znajdują się w górnym menu strony w zakładce "Rekrutacja 2021/22".

Informacje dotyczące egzaminu próbnego dla 8-klasistów oraz aktualne przepisy dotyczące organizacji przeprowadzenia diagnozy zewnętrznej w maju 2021 r.

Rekrutacja 2021-2022 - Szkoła Podstawowa w Goworowie - filia w Szczawinie

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - filia w Szczawinie


Szanowni Rodzice!
Informuję, że Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
W naszej placówce proszę zgłaszać się po deklaracje oraz dokonywać zwrotu deklaracji w dniach od 22 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.
Uwaga!!!: Wzór deklaracji dostępny będzie w Filii w Szczawinie lub do pobrania na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.
Zapraszam serdecznie do Filii w Szczawinie*

Kierownik SP im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie
mgr Barbara Rutkowska

* Obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne) oraz zachowanie dystansu społecznego!!!  

Zarządzenie Wójta w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego - 28.01.2021 r.

Deklaracja - dziecko 4-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja - dziecko 5-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja o kontynuacji nauki w oddziale przedszkolnym - Filia w Szczawinie

Karta zgłoszenia dziecka 6-letniego do oddziału przedszkolnego - Filia w Szczawinie

Karta zgłoszenia dziecka do klasy I SP - Filia w Szczawinie

Oświadczenie rodzica o wielodzietności i-lub samotnym wychowaniu dziecka - Filia w Szczawinie

Oświadczenie rodziców dot. pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin - Filia w Szczawinie

Oświadczenie rodziców o zatrudnieniu lub pobieraniu nauki lub pr. dział. gosp. - Filia w Szczawinie

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego - Filia w Szczawinie

Zgłoszenie do klasy I szkoły podstawowej - Filia w Szczawinie

Rekrutacja 2021-2022 - Szkoła Podstawowa w Goworowie

"W karnawale same bale".

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

16.02.2021r w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie odbył się bal karnawałowy.
Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele miesięcy. Uroczystość rozpoczął się od powitania wszystkich przez panią kierownik Barbarę Rutkowską.
Dzieci z grupy Misie zamieniły się w księżniczki, wróżki, policjantów, Spider-mana, tygryska, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach.
Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz KLAUNA DYZIA, który wykonywał magiczne sztuczki.
Punktem kulminacyjnym był wybór KRÓLA I KRÓLOWEJ balu. Zostali nimi Franciszek Miłek i Iga Dziełak.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Katarzyna Gałązka

Dzieci z grupy "Biedroneczki" wcieliły się w różne postacie bajkowe. Nie zabrakło królewny, wróżki, pszczółki, batmanów, rycerzy czy strażaków. Podczas zabawy karnawałowej wybraliśmy królową oraz króla balu. Królową została Amelia Gęsich, a królem Dawid Bednarczyk. Dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach znanych im piosenek. Uczestniczyły również w zabawach z balonami i nie tylko, w których wszyscy chętnie wzięli udział.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych. Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Natalia Zięba

Uroczystość ślubowania - filia Szczawin

W dniu 15 lutego Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie przyjęła do swej braci uczniowskiej uczniów klasy pierwszej. Dzieci z okazji, tak ważnego dla nich wydarzenia, przygotowały program artystyczny, który przedstawiły z ogromnym zaangażowaniem.
Z wielkim szacunkiem wypowiadały słowa ślubowania. Przyrzekały, że wyrosną na dobrych Polaków, a swoim zachowaniem sprawią radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystego aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor Jacek Dobrzyński. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Kierownik Barbara Rutkowska podarowała pierwszoklasistom słodkie upominki.
Parafrazując słowa polskiego prozaika Stefana Żeromskiego; dzieci jako pełnoprawni uczniowie wpłynęły na niezmierne morze jakim jest nauka…

Arleta Samorajska

Chwila wspomnień o Mikołaju Koperniku - patronie naszej szkoły

Piątek, 19 lutego 2021 r.


Dzień Patrona Szkoły w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Dzieci wysłuchały informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzały ilustracje, zdjęcia i albumy o słynnym astronomie.
Następnie wszyscy obejrzeli dwie prezentacje multimedialne o sławnym Polaku. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w pogadankach oraz uważnie oglądali filmy. Niektórzy z nich wspaniale odpowiadali na pytania w multimedialnym teście.
Kolejnym wydarzeniem był udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Karta dla Mikołaja Kopernika”. Uczestnicy wykonywali prace związane z życiorysem polskiego uczonego.
Laureatami konkursu zostali: Przemysław Mateusiak, Julia Laskowska, Aleksandra Rabuczewska, Zuzanna Gałązka, Szymon Walczak, Damian Puka.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały portrety patrona szkoły. Była też chwila na naukę słów hymnu szkoły „Cały świat się pomylił”.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska

Dzień 19 lutego to Dzień Patrona naszej szkoły - Wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika.

Mikołaj Kopernik jest Patronem naszej szkoły od 1973 roku. W 40 rocznicę nadania imienia nadano szkole sztandar, który uświetnia uroczystości szkolne i państwowe.
Dzisiaj, w czasie zdalnej nauki, w klasach 4 – 8 obchody tego święta ograniczone są do godzin wychowawczych. Każdy wychowawca w czasie lekcji ze swoimi wychowankami obejrzy film, zrobi pogadankę, konkurs itp. w celu przybliżenia postaci Mikołaja Kopernika i jego osiągnięć. Warto wiedzieć, że Mikołaj był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, natomiast znany jest głównie z dokonań w dziedzinie astronomii.

W poniższym linku zamieszczony jest krótki film przypominający postać i odkrycia Mikołaja Kopernika. Zachęcamy do obejrzenia.

Jadwiga Gołębiewska, Dorota Skierczyńska

Dzień Patrona Naszej Szkoły.

Rozporządzenie MEiN z 12 lutego 2021 r.

Apel policji

Plakat informacyjny

Ogłoszenie

W poniedziałek 22 lutego 2021 r. o godz. 15.00 na II piętrze budynku byłego gimnazjum (hol) odbędzie się zebranie rady pedagogicznej szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, podsumowujące i okres roku szkolnego 2020/2021*
* obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne) oraz zachowanie dystansu społecznego!!!
Obecność obowiązkowa!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Zdjęcia z pączkiem :)

1b

4a

4b

6a

6b

6c

7a

7b

7c

8a

8b

Dzień Dziwnych Fryzur


Szczawin, 16 lutego 2021r.
Karnawał to oczywiście czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.
Chcąc zaakcentować ostatni dzień karnawału w naszej szkole zorganizowany został Dzień Dziwnych Fryzur. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie. Pomysły na karnawałowe fryzury przeszły wszelkie oczekiwania.
Dziś można było minąć na korytarzu szkolnym uczniów o kolorowych włosach, w kapeluszach albo innych nakryciach głowy. Niektórzy mieli swoje naturalne włosy uczesane w nietypowe palmy, kitki i warkocze, inni zaś dopięli sobie sztuczne warkocze lub wstążki.
Oryginalne pomysły zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
Wśród dziewczynek zwyciężyła fryzura Laurki Bednarczyk, a wśród chłopców Kacperka Samoraja. Nagrodę publiczności otrzymała Zuzia Gałązka i Kacperek Samoraj.
Było dużo, dużo radości!

Barbara Rutkowska

Gminny Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”.


Tradycja ubierania choinki przywędrowała do nas z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku. Choć w naszym kraju zagościła na dobre dopiero w XIX wieku. Mimo tej stosunkowo krótkiej tradycji iglaste drzewko z ozdobami stało się nieodzownym elementem świąt.
Obecnie ubieranie choinki to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli świąt Bożego Narodzenia - świąt, które dla wielu osób są najważniejsze w roku. To wyjątkowy czas wypełniony rodzinną atmosferą i przywołujący najpiękniejsze wspomnienia. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie wigilii bez choćby małego drzewka, obwieszonego lampkami i ozdobami. Czasem jest to okazałe, bogato zdobione drzewko, innym razem jest to mała choinka, która symbolizuje ciągłość tradycji. Zawsze jednak stanowi element, który nadaje świętom niepowtarzalny klimat i sprawia, że życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem i chwile przy rodzinnym stole z bliskimi zyskują wyjątkowe znaczenie.
Przedszkolaki z naszej gminy mogły pochwalić się swoim rodzinnym drzewkiem przesyłając jego zdjęcie w ramach Gminnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filii w Szczawinie.
Spośród licznie nadesłanych zdjęć Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
oddział przedszkolny / 3 latki:
I miejsce - Antoni Tuszyński - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
II miejsce - Jakub Paweł Grabowski - Przedszkole Samorządowe w Goworowie
III miejsce - Damian Boćkowski - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie

oddział przedszkolny / 4 latki:
I miejsce - Kacper Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
II miejsce - Antoni Dziełak - Przedszkole Samorządowe w Goworowie
III miejsce - Daria Wojewódzka - Przedszkole Samorządowe w Goworowie

oddział przedszkolny / 5 latki:
I miejsce - Alicja Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
II miejsce - Błażej Zduniak - Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
III miejsce - Iga Dziełak - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
Wyróżnienie - Oliwia Drabot - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie - współorganizatorowi konkursu za ufundowanie nagród książkowych.

Natalia Zięba

Jak pomóc młodej osobie w kryzysie

Ogłoszenie

ZEBRANIE ŚRÓDROCZNE Z RODZICAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GOWOROWIE ODBĘDZIE SIĘ
11 LUTEGO 2021 r. (CZWARTEK – oddziały „0” oraz klasy I-III) od godz.:
13.30 – 17.00ZEBRANIE WYCHOWAWCÓW ODDZIAŁÓW „0” i KLAS I-III ORAZ DYREKCJI SZKOŁY Z RODZICAMI UCZNIÓW ZGODNIE ZE SPECJALNYM HARMONOGRAMEM CZASOWYM SPOTKAŃ W HOLU NA PARTERZE (KLASY: I A, I B, I C oraz II B – wejście główne do budynku szkoły) ORAZ W SALI GIMNASTYCZNEJ (KLASY: III A, III B, III C oraz II A – wejście od strony budynku byłego gimnazjum). OBOWIĄZUJĄ PRZYJĘTE ZASADY REŻIMU SANITARNEGO (proszę stosować się do zaleceń pracowników obsługi).
12 LUTEGO 2021 r. (PIĄTEK – klasy IV-VIII) od godz.:
14.30 – 18.00ZEBRANIE WYCHOWAWCÓW KLAS IV-VIII ORAZ DYREKCJI SZKOŁY Z RODZICAMI UCZNIÓW ZGODNIE ZE SPECJALNYM HARMONOGRAMEM CZASOWYM SPOTKAŃ W HOLU NA II PIĘTRZE BUDYNKU BYŁEGO GIMNAZJUM (KLASY: VII A, VII B, VII C, VIII A, VIII B oraz VIII C – wejście od strony budynku byłego gimnazjum) ORAZ W SALI GIMNASTYCZNEJ (KLASY: IV A, IV B, V A, V B, VI A, VI B oraz VI C – wejście główne do budynku szkoły). OBOWIĄZUJĄ PRZYJĘTE ZASADY REŻIMU SANITARNEGO (proszę stosować się do zaleceń pracowników obsługi);
17.40 – SPOTKANIE DYREKCJI SZKOŁY Z RADĄ RODZICÓW W STOŁÓWCE SZKOLNEJ.

Harmonogram czasowy spotkań wychowawców klas z uczniami z SP - klasy 0  -III - 11.02.2021 r.

Harmonogram czasowy spotkań wychowawców klas z uczniami z SP - klasy IV-VIII - 12.02.2021 r.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie

mgr Jacek Dobrzyński

Ogłoszenie

W środę 10 lutego 2021 r. w naszej szkole pojawi się fotograf. Od godz. 8:00 zapraszamy dzieci i uczniów z oddziałów zerowych oraz klas I-III wraz z wychowawcami do skorzystania z propozycji wzięcia udziału w tegorocznej sesji fotograficznej. Zdjęcia będą wykonywane z zachowaniem środków bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.
Serdecznie zapraszamy!!!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Dzień Bezpiecznego Internetu

Spotkanie semestralne - Filia Szczawin

Szanowni Rodzice!

Dnia  10 lutego 2021 r. (środa)  w Szkole  Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie  - Filii  w Szczawinie odbędzie się spotkanie – wywiadówka podsumowująca I okres nauki w roku szkolnym 2020/2021.

Harmonogram spotkań:

12:00    -  spotkanie z wychowawcą klasy I p. Arletą Samorajską

13:05  -  spotkanie z wychowawcą oddziału przedszkolnego p. Agnieszką Podleś

13:10   -  spotkanie z wychowawcą klasy II p. Magdaleną Tuszyńską

13:40   -  spotkanie z wychowawcą klasy III p. Barbarą Rutkowską

14:10  -  spotkanie z wychowawcą grupy „Biedroneczki” p. Natalią Justyną Ziębą

15:00  - spotkanie z wychowawcą grupy „Misie” p. Katarzyną Gałązką

Bardzo  proszę  o maseczki oraz dezynfekcję rąk.  Z góry dziękuję.  

Kierownik filii Barbara Rutkowska

Ogłoszenie

W piątek 5 lutego 2021 r. o godz. 15.00 odbędzie się zebranie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie z podziałem na dwie grupy (I grupa: nauczyciele I etapu edukacyjnego + kadra z Filii w Szczawinie spotka się w sali nr 50; II grupa: nauczyciele II etapu edukacyjnego spotkają się w stołówce szkolnej)*
* Obowiązują przyjęte środki ostrożności, dotyczące indywidualnej ochrony osobistej (dezynfekcja dłoni, maski ochronne) oraz zachowanie dystansu społecznego!!!

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Dzień Patrona w naszej szkole.

Ogłoszenie

W PONIEDZIAŁEK 2 MARCA 2020 r. o godz. 15.30 W STOŁÓWCE SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RADY PEDAGOGICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GOWOROWIE.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Rekrutacja 2020/2021 - filia w Szczawinie

Szanowni Rodzice!
Informuję, że Rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale przedszkolnym w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
Proszę zgłaszać się po deklaracje do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie oraz dokonywać zwrotu deklaracji w dniach od 24 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 r. Wzór deklaracji można otrzymać na miejscu w Filii w Szczawinie lub jest możliwy do pobrania ze strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie: http://www.spgoworowo.edu.pl/
Zapraszam serdecznie do Filii w Szczawinie!

Z poważaniem
Kierownik SP im. M. Kopernika w Goworowie -
Filii w Szczawinie
mgr Barbara Rutkowska

Karta zgłoszenia dziecka 6-letniego do oddziału przedszkolnego

Karta zgłoszenia dziecka do klasy I szkoły podstawowej 

Zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Deklaracja - kontynuacja realizacji wych. przedszkolnego przez dziecko 4-letnie

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Deklaracja o kontynuację nauki dziecka w oddziale przedszkolnym w Filii w Szczawinie

Oświadczenie o wielodzietności

Oświadczenie o zatrudnieniu rodzica

Oświadczenie rodziców o pobycie dziecka powyżej 5 godzin

 

 

 

Rekrutacja 2020/2021 Szkoła Podstawowa w Goworowie

Informacja nt. rekrutacji 2020

Zaproszenie na szkolną choinkę

Zaproszenie oddziały 0-3

 

 

 

Zaproszenie oddziały 4-8

 

Odwozy 8 lutego 2020 r.

Ogłoszenie

Zebranie śródroczne z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbędzie się 6 lutego 2020 r. (czwartek) o godz.:
15:00 – 16:30 – zebranie ogólne Dyrekcji Szkoły z Rodzicami Uczniów i Gronem Pedagogicznym w sali gimnastycznej;
16:30 – 17:30 – spotkanie Rodziców z Wychowawcami klas (w klasach i pomieszczeniach według harmonogramu przydziału) – oddziały „0” i klasy I-VIII szkoły podstawowej;
17:30 – spotkanie Dyrekcji Szkoły z Radą Rodziców w stołówce szkolnej.
Uwaga: nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 15:00 – 17:30
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Przydział sal "0" - III

Przydział sal 4 - 8

Ogłoszenie


28 lutego 2019 r. (czwartek) zapraszamy na spotkania klasowe z wychowawcą do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – w programie:
15.00 – 15.45 – spotkania rodziców z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu przydziału - klasy I – IV szkoły podstawowej. Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 15.00 – 16.00;
16.00 – 16.45 – spotkania rodziców z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu przydziału - klasy V - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 16.00 – 17.00;
17.00 – zebranie Rady Rodziców z Dyrekcją szkoły w stołówce szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Wywiadówka lutowa - rok szkolny 2018-2019 - przydział sal lekcyjnych na spotkania wychowawców klas z rodzicami - szkoła podstawowa - klasy I-IV 

Wywiadówka lutowa - rok szkolny 2018-2019 - przydział sal lekcyjnych na spotkania wychowawców klas z rodzicami - szkoła podstawowa - klasy V-VIII 

Wywiadówka lutowa - rok szkolny 2018-2019 - przydział sal lekcyjnych na spotkania wychowawców klas z rodzicami - gimnazjum

 

Dzień Babci i Dziadka w Filii w Szczawinie

21 i 22 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - w Filii w Szczawinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. To bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występów. Pani kierownik Barbara Rutkowska przywitała zebranych gości oraz złożyła piękne życzenia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały program artystyczny oraz przedstawienie pt. „Dziadek stołek i rosołek”,natomiast uczniowie klas starszych przedstawili montaż słowno - muzyczny. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wnuczęta wręczyły prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków . Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie Babcie oraz Dziadkowi zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Agnieszka Podleś
Katarzyna Gałązka

„Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły”

Wtorek, 19 lutego 2019 r.
Zajęcia w Filii w Szczawinie rozpoczęły się od apelu, na którym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Mikołaj Kopernik przy pracy”. Uczniowie wykonywali rysunki przedstawiające wielkiego astronoma podczas pracy.
Laureatami zostali: Agata Mech, Przemysław Jan Mateusiak, Jan Brzozowski.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez kierownika filii. Wystawa prac budziła duże zainteresowanie nawet wśród przedszkolaków.
Następnie dzieci obejrzały filmy o wielkim polskim uczonym: „Ciekawostki o Mikołaju Koperniku”, „Układ Słoneczny”, „Gwiazda Kopernika”. Potem wszyscy odśpiewali hymn szkoły, a następnie wybrali się na „spacer” śladami Mikołaja Kopernika, odczytując informacje ze szkolnej wystawy. Uczniowie zobaczyli także prezentację zdjęć o Fromborku, mieście bardzo ważnym w życiu wielkiego Polaka.

Barbara Rutkowska

Kacper odebrał nagrodę w Parku Wodnym w Ostrołęce

Kasperek Dziczek z klasy I postanowił przed świętami wziąć udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Karta Bożonarodzeniowa” zorganizowanym przez Park Wodny AQUARIUM w Ostrołęce. Zgłosił swój projekt oraz wykonał kartę świąteczną, którą przesłano do organizatora. Pomysłowość ucznia została nagrodzona i Kacperek otrzymał wyróżnienie, a tym samym stał się laureatem konkursu. Dyplom i nagrody rzeczowe odebrał 6 lutego w Ostrołęce.
Szkoła oraz wychowawca otrzymali podziękowania za zaangażowanie i współpracę z Parkiem Wodnym w Ostrołęce.

Wychowawca: Barbara Rutkowska

Informacja nt. rekrutacji

Instrukcje i zarządzenia

Instrukcja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Instrukcja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 - oddziały przedszkolne w Filii w Szczawinie

Zarządzenie Nr 3-19 dyrektora SP w Goworowie z dnia 11 lutego 2019 r. - postępowanie rekrutacyjne - SP w Goworowie

Zarządzenie Nr 4-19 dyrektora SP w Goworowie z dnia 11 lutego 2019 r. - postępowanie rekrutacyjne - Filia w Szczawinie

 

Załączniki (deklaracje, oświadczenia, wnioski)

Załącznik 1. Deklaracja o kontynuowaniu nauki w oddziale przedszkolnym w SP w Goworowie

Załącznik 2. Zgłoszenie dziecka do klasy I SP w Goworowie

Załącznik 3. Karta zgłoszenia do oddziału przedszkolnego

Załącznik 4. Karta zgłoszenia do klasy I szkoły podstawowej

Załącznik 6. Deklaracja o kontynuowaniu nauki w oddziale przedszkolnym w Filii w Szczawinie

Załącznik 7. Zgłoszenie dziecka do klasy I w Filii w Szczawinie

Załącznik 8. Oświadczenie o wielodzietności rodziny i samotnym wychowaniu dziecka

Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego przez dziecko 3-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego przez dziecko 4-letnie - Filia w Szczawinie

Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego przez dziecko 5-letnie - Filia w Szczawinie

Oświadczenie o potrzebie zapewnienia dziecku opieki dłuższej jak 5 godzin dziennie

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w SP w Goworowie - Filii w Szczawinie - rok szkolny 2019-2020

Oświadczenie o zatrudnieniu rodzica

Oświadczenie woli przyjęcia dziecka

 

 

Ogłoszenie

Ważna informacja

Dzień patrona szkoły


W tym roku mija 545 rocznica urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika-patrona naszej szkoły. Jak co roku klasy I-III uczciły jego pamięć. Obchody Dnia Patrona Szkoły rozpoczęliśmy od przypomnienia drogi życiowej wielkiego Polaka i Jego wielkiego odkrycia. Następnie klasy I-II uczestniczyły w konkursach plastycznych: „Znaczek pocztowy z okazji 545 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika” oraz „Pocztówka dla Mikołaja Kopernika”. Klasy trzecie natomiast wzięły udział w turnieju wiedzy o patronie szkoły. Naszym uczniom postać Kopernika jest bardzo bliska. Okazało się, że znają wiele szczegółów z jego bogatego życiorysu.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
KLASY I
I miejsce - Maja Dudziec kl. I a;
II miejsce - Nikola Sawicka kl. I b;
III miejsce - Karolina Kukulska kl. I b;
WYRÓŻNIENIA
Natalia Dobkowska, Amelia Dudziec, Maja Nadwodna - kl. I b
KLASY II
I miejsce – Kamil Sadowski kl. II a, Bartosz Majk kl. II b;
II miejsce – Natalia Dobkowska kl. II a;
III miejsce – Kacper Krupa kl. II b, Daniel Pełtak kl. II a
WYRÓŻNIENIA
Maja Duda, Natalia Zalewska - kl. II a Kornelia Dziełak, Aleksandra Parzych, Bartosz Pietras – kl. II b.
KLASY III
I miejsce - Adam Zalewski kl. III a;
II miejsce - Maja Zawadzka, Marta Dymerska-kl. III a;
III miejsce - Piotr Zięba kl. III a, Filip Zięba kl. III c, Maja Stworzjan kl. III b,Maja Minota kl. III c;
WYRÓŻNIENIA Szymon Skrzecz, Sebastian Jagiełło - kl. III c;

Krystyna Zacharek
Katarzyna Chilicka

Gdzie się skryły witaminy?


Zajęcia prozdrowotne pod hasłem „Jedz owoce i warzywa” w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” zostały przeprowadzone 20 lutego 2018 roku w Filii w Szczawinie. Uczniowie z klas II-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzbogaciły swoją wiedzę na temat roli owoców i warzyw w zdrowym funkcjonowaniu organizmu. Na podstawie pogadanki, wesołych wierszyków i plakatów uczestnicy dowiedzieli się, jakie witaminy mieszkają w zdrowych produktach. Samodzielnie wykonali książeczki o witaminie A, B, C i D. Uczniowie mieli też okazję do zabaw ruchowych z balonikami w rytmie piosenki „Zatańczyły witaminy!”.
Został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Gdzie się skryły witaminy?”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 23.02.2018 roku.
Oto laureaci:
I miejsce: Kacper Kordaś, Kacper Dziczek
II miejsce: Kacper Samoraj
III miejsce: Dawid Wasilewski
Wyróżnienia: Alicja Andrzejewska, Lena Brzozowska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali „owocowe” nagrody ufundowane przez Organizatora.
Barbara Rutkowska - nauczyciel prowadzący zajęcia wychowania fizycznego

Barbara Rutkowska

„Nasz patron - Mikołaj Kopernik”

Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Zajęcia w Filii w Szczawinie rozpoczęły się od apelu, na którym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Nasz patron - Mikołaj Kopernik”. Uczniowie wykonywali portret wielkiego astronoma różnymi technikami.
Laureatami zostali: Julia Leśniewska, Antoni Robert Podleś, Kacper Dziczek.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez kierownika filii. Wystawa prac budziła duże zainteresowanie nawet wśród przedszkolaków.
Następnie dzieci obejrzały filmy o wielkim polskim uczonym: „Ciekawostki o Mikołaju Koperniku”, „Układ Słoneczny”, „Gwiazda Kopernika”. Potem wszyscy odśpiewali hymn szkoły, a następnie wybrali się na spacer śladami Mikołaja Kopernika, odczytując informacje ze szkolnej wystawy. Uczniowie zobaczyli także prezentację zdjęć o Fromborku, mieście bardzo ważnym w życiu wielkiego Polaka.
Uroczystość zakończyła się sporządzeniem notatki o patronie i zapisaniem jej w zeszytach przez uczniów z klas II-III.

Barbara Rutkowska

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, i Gimnazjum.

W dniach 10 i 11 lutego 2018r. w Zespole Szkół w Łysych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, i Gimnazjum. W każdej kategorii wiekowej uczestniczyło po 16 zawodników. W sobotę rywalizowała młodzież gimnazjalna. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Mateusiak, Gabrysia Rybaczyk, Rafał Gruszka, Damian Struniawski, Eryk Głażewski, Michał Stepnowski i Paweł Wieczorek. Natomiast w niedzielę zmagali się uczniowie ze szkół podstawowych. Z rocznika 2007 i młodsi uczestniczyli uczniowie: Marzena Podolak, Angelika Mażewska, Jakub Kruczyk, Artur Mateusiak, Igor Kuśmierczyk, Patryk Kruczyk; rocznik 2005 – 2006 : Emilia Stankiewicz, Julia Dymerska, Alicja Dąbkowska, Iza Podolak, Jakub Kwiatkowski i Mateusz Kowalewski. Rozgrywki rozpoczęto o godz. 10:00, po uprzednim losowaniu. Tenisiści przystąpili do zaciętej rywalizacji przy stołach, grając do trzech wygranych setów. Dzielnie walczyli o każdy zdobyty punkt. Nasi uczniowie zdobyli dwa puchary, zajmując dwa pierwsze miejsca tj. Rafał Gruszka i Jakub Kruczyk oraz III miejsce na podium zdobył Damian Struniawski, do półfinału dotarł również Artur Mateusiak jednak ostatecznie zajął VI miejsce, otrzymał dyplom. Pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca, ale na tym etapie zawodów to dobry wynik.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy swoim zaangażowaniem i techniką gry godnie reprezentowali szkołę.

Ze sportowym pozdrowieniem

Elżbieta Bieniecka

„Rycerzem jestem ja, a ty królową balu...”


Słowami tak bardzo popularnej w tym karnawale piosenki można by podsumować huczną zabawę dzieci, która odbyła się 8 lutego 2018 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Był to już drugi bal pod hasłem: Bal Przebierańców, zainicjowany przez panią koordynator świetlicy – Ewę Lubiak i zorganizowany wspólnie z nauczycielami świetlicy. Nie bez przyczyny świętowano akurat tego dnia, czyli w Tłusty Czwartek. Była to jednocześnie taneczna i pyszna impreza z kolorowymi dzieciakami i pączkami w roli głównej. Bardzo hojnym sponsorem okazała się Cukiernia-Piekarnia Jacka Romanowskiego. Dzięki dobroduszności właścicieli – Państwa Jacka i Beaty Romanowskich – świetlica częstowała pysznościami swoich gości. 200 najsmakowitszych pączków z cudownym lukrem i prawdziwie różaną marmoladą rozkoszowały podniebienia. Radość świetliczaków była przeogromna. Ich codzienne miejsce zabaw zamieniło się w prawdziwą salę balową, gdzie i na suficie i na parkiecie błyszczały gwiazdy.

Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej młodzieży gimnazjalnej.

3 i 4 lutego 2018r. odbyły się Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej młodzieży gimnazjalnej. Dziewczęta rywalizowały w Łysych, a chłopcy w Rzekuniu. Do rozgrywek zgłosiło się po 6 drużyn. W kategorii dziewcząt uczestniczyły szkoły: Lelis, Czerwin, Łyse, Baranowo, Zalas, Goworowo; chłopcy: Myszyniec, Ołdaki, Olszewo – Borki, Kadzidło, Lelis i Goworowo. Dziewczęta w składzie: Patrycja Majkowska, Dominka Jagielska, Gabrysia Rybaczyk, Weronika Godlewska, Aleksandra Rutkowska, Karolina Gruz, Oliwia Ciuraj, Julia Rybaczyk zajęły V miejsce. Natomiast drużyna męska w składzie: Eryk Głażewski, Mateusz Dziełak, Przemysław Książek, Jakub Grabowski, Mateusz Gołębiewski, Paweł Wieczorek, Jakub Głażewski, Łukasz Borczon, Dawid Gryczon zagrali bardzo dobrze i ostatecznie zajęli III miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Dzień patrona szkoły podstawowej

19 lutego 1473 roku przyszedł na świat wielki człowiek – patron naszej szkoły – Mikołaj Kopernik. Właśnie dlatego, dokładnie tego dnia, czyli 19 lutego 2018 roku, uczniowie klas czwartych wraz
z wychowawcami postanowili, że społeczność szkolna musi o tym usłyszeć. Było rzeczywiście głośno, gdyż chłopcy, przebrani za gońców prasowych z tamtych czasów, przechadzali się po wszystkich korytarzach szkolnych i za pomocą megafonu przekazywali informację następującej treści:

UWAGA! UWAGA!

SŁUCHAJCIE WSZYSCY!
545 LAT TEMU URODZIŁ SIĘ PATRON NASZEJ SZKOŁY – SŁYNNY ASTRONOM, LEKARZ I EKONOMISTA – MIKOŁAJ KOPERNIK!
CAŁY ŚWIAT SIĘ POMYLIŁ, A TO ON WŁAŚNIE UDOWODNIŁ, ŻE TO ZIEMIA KRĄŻY WOKÓŁ SŁOŃCA!
WSTRZYMAŁ SŁOŃCE, RUSZYŁ ZIEMIĘ, POLSKIE WYDAŁO GO PLEMIĘ!

Rozdawali przy tym ulotki z wiadomościami i ciekawostkami na temat słynnego astronoma. Wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród kolegów i koleżanek, którzy tłumnym korowodem kroczyli za nimi.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenkę śpiewa wnusia


W piątek 09.02.2018 r. w oddziale przedszkolnym, w Filii w Szczawinie zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wspaniali goście bardzo poważnie potraktowali słowa: „Już niedługo moi mili chcemy, byście z nami byli. Wolnej chwili, więc szukajcie, do naszej szkoły przybywajcie”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością także pan Antoni Mulawka.
Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom dziękując za trud włożony w ich wychowanie. Zaprezentowały krótki program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami. Szczególne oklaski popłynęły po inscenizacji „Trzy życzenia dla babci”. Wnuczęta wręczyły słodkie niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie z paniami. Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Katarzyna Gałązka
Natalia Zięba

Kolorowy śnieg


Czy śnieg musi być biały? Otóż nie, udowodniły to nasze przedszkolaki z filii w Szczawinie podczas ferii zimowych. W ramach zajęć plastycznych, które zazwyczaj odbywają się w budynku szkoły tym razem, ponieważ sprzyjała nam zimowa aura, wyszliśmy na zewnątrz. Dzieci mogły poruszyć swoją wyobraźnię malując dowolne obrazki farbami na niezwykłym materiale, jakim był śnieg. Maluchy po powrocie do przedszkola wyglądały przez okno i z radością zerkały na swoje prace. Było to ciekawe doświadczenie i lekcja pełna wrażeń.

Natalia Zięba

Obejrzeliśmy „Miodowe igrzyska” w OCK w Ostrołęce

W dniu 12.02. 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do kina "Jantar" w Ostrołęce na film animowany pt. "Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska".  Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca.
Historia zaczęła się od marzenia Mai, by wziąć udział w Miodowych Igrzyskach. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa zażądała oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Zbuntowana pszczółka wyruszyła więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie udało się jej powstrzymać. Zuchwałość Mai została jednak ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę…
Dzieci przekonały się na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół. Z bajki zapamiętają, że w zawodach sportowych nie należy oszukiwać.
Animowane postacie na ekranie, piękne ilustracje, szybka i głośna muzyka sprawiły, że wszyscy bawili się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu, oklaski i głośne okrzyki przepełniały salę. Niewiele było takich momentów, w których panowała cisza. Film wywarł ogromne wrażenie na małych widzach.

Barbara Rutkowska

Święto Babci i Dziadka


"Moja babcia i mój dziadek, to wspaniali są dziadkowie…".
Tak właśnie śpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie podczas obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka.
8 lutego 2018 roku zaszczycili nas swoją obecnością wspaniali goście – Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich część artystyczną. Oprócz piosenek, wnuczęta recytowały wiersze i składały życzenia, do których dołączyli się wszyscy pracownicy placówki, z panią kierownik Barbarą Rutkowską na czele.
Na zakończenie akademii cała społeczność szkolna odśpiewała Babciom i Dziadkom "Sto lat", natomiast dzieci wręczyły upominki. W miłej atmosferze, przy kawce, herbatce i różnych słodkościach szybko minął ten świąteczny czas.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom za uśmiech, dobre słowo, a przede wszystkim za to, że byli z nami.

Agnieszka Podleś

Camp siatkarski w Pucku


Uczennice klasy sportowej wzięły udział w Siatkarskim Campie „Dzień z Siatkówką”, który odbył 19 - 21 luty 2018 r. w Pucku. W tym wydarzeniu uczestniczyło 130 zawodników. Wszyscy wzięli udział w prelekcji z gwiazdą siatkówki Danem McDonnelem grającym w Trefl Gdańsk. Następnego dnia pod okiem trenerów Trefl Gdańsk (Mariusza Łobacza i Pawła Degui) wszyscy uczestnicy wzięli udział w solidnej rozgrzewce i rozpocząć turniej siatkarski.

Dorota Ciskowska

Zebranie semestralne z rodzicami

Spotkanie z rodzicami

"Zima w poezji" – cztery pory roku


12 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie odbył się szkolny konkurs recytatorski dotyczący aktualnej pory roku - zimy. Uczniowie deklamowali wiersze znanych nam poetów, m. in.: Marii Konopnickiej, Elżbiety Sadowskiej, Lucyny Krzemienieckiej a także Hanny Ożogowskiej.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją, wyrabianie odwagi i śmiałości oraz rozwój recytatorskich i aktorskich uzdolnień.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce: Julia Drężek - klasa III
II miejsce: Kacper Samoraj – oddział przedszkolny
III miejsce: Natalia Sypniewska - klasa II
Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była p. Barbara Rutkowska i p. Agnieszka Podleś. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Występy małych artystów wszystkim się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

Agnieszka Podleś

W naszej szkole od stycznia 2018 roku rusza Uniwersytet dla Aktywnych Rodziców!


Jest to forma szkolenia dla rodziców i opiekunów dzieci, którzy poszukują rozwiązań napotykanych problemów wychowawczych i innych związanych z pełnieniem tej roli. Wszystkich zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. Uczestnicy będą mogli liczyć na kontakt z ekspertami, praktykami, osobami, które mogą i chcą podzielić się swoim doświadczeniem.

Organizatorzy:
Urszula Kwietniak, Joanna Gryczka, Magdalena Zawacka

Tak było:

Pierwsza pomoc przedmedyczna. (mgr Karolina Zacharek)

Czy twoje dziecko jest wolne od uzależnień? (mgr Joanna Gryczka)

Jak można odnieść sukces w rodzinie, szkole oraz swój osobisty? - zajęcia motywujące (mgr Urszula Kwietniak)

Muzyka łączy pokolenia. (mgr Beata Ciepierska)

Uniwersytet to bezpłatne cykliczne szkolenia dotyczące rozwoju, zdrowia i nauki Waszego dziecka w różnym wieku, ale także motywujące Państwa i dające wiedzę z różnych dziedzin. Takie spotkania odbywają się przy herbatce po 3 godziny 1 raz w miesiącu.

Zaproponowaliśmy takie tematy:

1. Kształtowanie uzdolnień u dziecka.
2. Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo?
3. Moje dziecko ma kłopoty w nauce i wychowawcze – przyczyny, sposoby zapobiegania, sposoby pomocy.
4. Jak mówić, by dziecko nas słuchało?
5. Choroba, niepełnosprawność w rodzinie. Uczeń niepełnosprawny w szkole.
6. Czy moje dziecko jest wolne od uzależnień?
7. Sytuacje kryzysowe w rodzinie (śmierć, rozwód, choroba). Gdzie szukać pomocy, jak rozmawiać z dzieckiem.
8. Gdy dziecko kłamie, fantazjuje….
9. Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia – co to takiego?
10. Czy moje dziecko powinno już mówić poprawnie – spotkanie z logopedą.
11. Zajęcia z muzyki, informatyki, plastyki, w-f. itd.

Zapraszamy!

Rejonowe Zawody w Halową Piłkę Nożną Chłopców Gimnazjum w Troszynie

 

6 grudnia 2017 w Troszynie odbyły się Rejonowe Zawody w Halową Piłkę Nożną Chłopców Gimnazjum. Zawody rozpoczęto o godz. 9:00. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn i rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasi uczniowie wraz z opiekunem panem Jarosławem Karpińskim udali się na rozgrywki w składzie: Przemysław Książek, Mateusz Gołębiewski, Jakub Grabowski, Jakub Głażewski, Jakub Dziełak, Eryk Głażewski, Paweł Wieczorek i Łukasz Borczon. Osiągnęli sukces! Zdobyli II miejsce, co oznacza awans do zawodów powiatowych. Chłopcy wykazali się swoimi piłkarskimi umiejętnościami, rozegrali dobre spotkania. Na szczególną uwagę i podkreślenie zasługuje przecudna bramka strzelona przez Jakuba Grabowskiego, uderzając piętą zza pleców podczas meczu z chłopcami z Rzekunia. Takie uderzenia zdarzają się niezwykle rzadko i nazywane są strzałami „skorpiona”. Koordynacja, zwinność i zmysł strzelecki Jakuba zaskoczył nie tylko trenera, ale wszystkich obserwatorów.
Gratulacje oczywiście należą się całej drużynie, dziękujemy i czekamy na dalsze sukcesy na zawodach powiatowych, które odbędą się 4 lutego 2018 r. w Rzekuniu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

DBI

 

Rejonowe Zawody w Halową Piłkę Nożną Dziewcząt w Troszynie

13 stycznia 2018 r. w Troszynie odbyły się Rejonowe Zawody w Halową Piłkę Nożną Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się cztery drużyny  wraz z opiekunami. Zawody poprzedziło losowanie. Nasza drużyna w składzie: Weronika Godlewska, Patrycja Majkowska, Gabrysia Rybaczyk, Ola Rutkowska, Dominka Jagielska , Karolina Gruz, Karolina Kacprzyńska, Oliwia Ciuraj, Maja Sobotka, Julia Rybaczyk,  Ola Pietras okazały się najlepsze. Pierwszy mecz Goworowo - Ołdaki  2 : 1, kolejny mecz Goworowo - Czerwin 2:0 i ostatni mecz Goworowo - Troszyn 1:0.  Po skończonej rywalizacji kolejność była następująca:   
I miejsce – Goworowo
II miejsce – Czerwin
III miejsce – Ołdaki
IV miejsce – Troszyn
Awans do zawodów powiatowych uzyskały dziewczęta z Goworowa i Czerwina. Gratulujemy i życzymy sukcesu na rozgrywkach wyższego szczebla, które odbędą się 3 lutego w Kadzidle. Trzymamy mocno kciuki.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka