Światowy Dzień Jabłka

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2022 Administrator

Jako Szkoła Promującą Zdrowie, nie mogliśmy nie zauważyć obchodzonego 28 września Światowego Dnia Jabłka. Tego dnia ten zdrowy owoc stał się tematem przewodnim lekcji w oddziałach zerowych i nie tylko. W stołówce szkolnej tego dnia rozdawano soki jabłkowe a w korytarzu szkolnym uczniowie mogli zapoznać się z dekoracją przedstawiającą wartości odżywcze zawarte w tym królu owoców oraz spożyć ekologiczne jabłka podarowane przez nauczycieli naszej szkoły. Koło Zdrowego Żywienia "Jabłuszko" własnoręcznie przygotowało pyszny sok jabłkowy. Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci wszystkich do sięgania po ten owoc.

Społeczność szkolna