W szkole jak w domu - otwarcie pracowni kuchennej

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 26, wrzesień 2022 Administrator

W kalendarzu mamy już jesień. Kojarzy nam się ona z różnokolorowymi liśćmi spadającymi z drzew oraz owocami zbieranymi z naszych sadów. Jesień to również nowy rok szkolny i nowe wyzwania. To praca na lekcjach, ale też na kołach zainteresowań, które proponuje szkoła. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na najpopularniejszy owoc w naszym kraju, jakim jest jabłko. To niedrogi i szeroko dostępny dar natury, który jest skarbnicą dobroczynnych wartości, pomagających zachować dobre zdrowie i szczupłą sylwetkę.

Ten smaczny owoc znalazł się też w nazwie Koła Zdrowego Żywienia „Jabłuszko” działającego w naszej szkole. W tym roku szkolnym liczy ono 11 uczniów: z klasy 5a-8, z klasy 5b-3. Spotykania odbywają się od zeszłego roku, ale to w tym roku do koła zapisało się więcej osób, gdyż pojawiła się możliwość korzystania na zajęciach z nowego wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zapleczu kuchennym jest do dyspozycji – między innymi – stacjonarna kuchnia indukcyjna, cztery kuchenki indukcyjne jednopolowe, robot planetarny, dwa blendery ręczne, sandwich z grillem, lodówka oraz mnóstwo innych przyborów i akcesoriów niezbędnych w kuchni.

We środę 21 września, po uroczystym przecięciu wstęgi, dokonanym przez uczniów i panią dyrektor Barbarę Grabowską, przystąpiliśmy do przygotowania racuchów z jabłkiem. Mogą one być spożywane jako pyszny podwieczorek zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Oczy radowały się, gdy zgrana grupa podzieliła się na zespoły i przystąpiła do pracy. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta dobrze odnajdowali się w kulinarnej rzeczywistości. Widać, że dzieci pomagają w domu rodzicom i znają zdrowe produkty. W naszych racuchach też ich nie zabrakło. Wykorzystano pełnoziarnistą mąkę, swojskie jaja i jabłka z własnego sadu, a do smażenia posłużył olej kokosowy. Przygotowane dwie porcje racuchów rozeszły się bardzo szybko, a wabiący zapach roznosił się po całej szkole.

Roześmiani i szczęśliwi uczniowie wychodzili z pracowni i już myśleli o tym, co będą robili na przyszłych zajęciach.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

Opiekun koła
Ewa Lubiak